Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin napodobňuje rok 2016. Tvrdí to Grayscale aj ChartsBTC

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale uviedla, že dlhodobí hodleri začínajú u Bitcoinu výrazne dominovať nad krátkodobými špekulantmi, čo vedie k čoraz nižšej ponuke obchodovateľných bitcoinov.

Nový report Grayscale Investments aj na základe tejto skutočnosti uvádza, že Bitcoin aktuálne výrazne pripomína obdobie z úvodu roka 2016, ktoré predchádzalo jeho historickému bullrunu. Ten sa skončil v decembri 2017 vytvorením rekordnej ceny približne 20 000 USD za 1 BTC.

Za dôležité faktory, ktoré aktuálne hrajú v prospech Bitcoinu označila Grayscale rastúcu infláciu fiatových mien, snahu ľudí hľadať bezpečný prístav, najväčšie množstvo aktívnych bitcoinových adries v jeho histórii (prekonali sa už aj hodnoty z roku 2017) a skutočnosť, že na burzách sa aktuálne nachádza z historického pohľadu minimum obchodovateľných BTC.

Podobný názor zdieľa aj populárny Twitter kanál ChartsBTC, ktorý analyzuje dáta z bitcoincharts.com a cioinmetricks.io. V sérii „tweetov” z 20. augusta poukázal na to, že ak Bitcoin po májovom halvingu zopakuje cyklus, ktorý predviedol po halvingu v roku 2016, jeho cena by mohla atakovať až 340 tisíc dolárov.

Nárast hodnoty Bitcoinu sa však po každom ďalšom halvingu podľa histórie zmenšuje. Kým po halvingu v roku 2012 išlo o 36-násobný rast, po halvingu 2016 “iba” 17-násobný (tieto násobky sa rátajú od predchádzajúcej maximálnej ceny).

Ak by Bitcoin napodobnil posledný cyklus, teda jeho hodnota vzrástla 17-násobne, dosiahol by spomínanú cenu 340 tisíc dolárov. Ak by sa trend rastu spomalil napríklad o polovicu, v hre by bola cena okolo 170 tisíc dolárov, ktorá vyzerá byť pre roky 2021 až 2022 reálnejšia aj podľa mnohých iných analytikov.

Pri raste hodnoty Bitcoinu treba zohľadniť, že v hre sú už oveľa väčšie peniaze. Je obrovský rozdiel násobiť hodnotu niečoho, čo má kapitalizáciu jednej miliardy dolárov a aktíva s kapitalizáciu 200 miliárd USD.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.