Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Prieskum: 32% užívateľov Blockfolio nevie o DeFi vôbec nič

Článok

DeFi Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Napriek obrovskému nárastu popularity projektov decentralizovaného financovania (DeFi) mnoho kryptomenových investorov zatiaľ vôbec nevie, čo DeFi vlastne v skutočnosti je. Vyplýva to z prieskumu firmy Blockfolio, ktorá sa zameriava na poskytovanie služieb týkajúcich sa správy kryptomenového portfólia.

Prieskum, ktorý Blockfolio realizovalo v súvislosti s produktom Signal, sa pýtal užívateľov na ich zapojenie do DeFi projektov.

Z celkového počtu 8897 získaných odpovedí až 32% respondentov odpovedalo, že nevedia, čo to DeFi v skutočnosti je. Ďalších 39% zvolilo možnosť, v ktorej odpovedali, že ich DeFi zaujíma a chceli by sa dozvedieť viac informácii. Iba 10% respondentov skonštatovalo, že vďaka DeFi zarobili a 19% uviedlo, že DeFi je pre nich novinka, ktorú už vyskúšali.

Rozvoj DeFi je mnohými označovaný za dôležitú oblasť, ktorým sa musí uberať kryptosektor, aby dosiahol širšiu adopciu. Dáta z prieskumu však naznačujú, že zatiaľ záujem o DeFi nie je v zóne akejsi bubliny a teda má priestor aj u súčasnej kryptokomunity pre ďalší rast bez toho, aby do trhu museli vstúpiť noví ľudia.

Treba zdôrazniť, že ide o technológiu, ktorá je len v počiatkoch a prináša určité investičné riziká. Obzvlášť z technologického hľadiska, pretože mnohé protokoly ešte neprešli dostatočnými zaťažkávacími skúškami a ich smart kontrakty môžu zlyhať, čo môže viesť k stratám investorov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne