Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pozitívny fundament: Na burzách je najmenej bitcoinov za posledných 21 mesiacov

Článok

bitcoin-penazenka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čím viac bitcoinov je na súkromných peňaženkách a menej na burzách, tým by to malo byť lepšie pre potenciálny ďalší rast ceny Bitcoinu. Potvrdzuje to totiž dva faktory – jednak sa znižuje ponuka bitcoinov, ktoré sa dajú kúpiť a zároveň sa zvyšuje dôvera v ich dlhodobé držanie.

Štatistiky, s ktorými prišla analytická platforma Glassnode, sú teda pre  potenciálny ďalší rast ceny bitcoinu prívetivé. Podľa najnovších dát totiž burzy aktuálne disponujú len 2,6 miliónom BTC, čo je najnižšie číslo od novembra 2018.

Trend znižovania bitcoinových zásob na burzách, teda to, že ľudia vyberajú svoje bitcoiny a posielajú si ich na súkromné peňaženky, začal po tzv. marcovom Čiernom piatku, kedy došlo k obrovskému prepadu nielen akciového trhu, ale aj Bitcoinu, ktorý sa krátky čas obchodoval až pod cenou 4000 USD. Od toho momentu prakticky stále rastie na hodnote, čo motivuje ľudí viac dôverovať v jeho ďalší rast. Od marca z búrz odišlo vyše 300 tisíc bitcoinov a len z burzy Bitfinex vyše 140 tisíc.

Sledovanie toku bitcoinov je veľmi zaujímavá pomôcka pre pochopenie súčasného sentimentu medzi investormi. Ak by totiž bitcoiny začali výraznejšie prúdiť naspäť na burzy, znamená to, že ľudia sú pripravení predať ich. Naopak ak bude trend výberov pokračovať, znamená to, že v trhu je čoraz viac “hodlerov” pripravených Bitcoin nepredať dlhšie časové obdobie.

Pochopiteľne upozorňujeme, že tieto údaje sú len často celkovej skladačky, ktorá pomáha pochopiť, ktorým smerom by sa mohol trh uberať.

Kde máte vaše kryptomeny?

Kde máte práve teraz vaše kryptomeny? Ak sú na burze, ale neobchodujete s nimi, nie je to ideálny spôsob, ako by ste si ich mali chrániť. Pozrite si zaujímavé video, z ktorého sa dozviete viac:

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne