Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate Bitcoinu vytvoril nový rekord. Mineri veria v ďalší rast

Článok

Ťažba mining bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu, ktorá atakuje úroveň 12 tisíc dolárov, pozitívne vplýva aj na sentiment jeho ťažiarov. Bitcoinový hashrate totiž opäť dosiahol novú rekordnú hodnotu.

Údaje z Blockchain.com ukazujú, že nový rekordný hashrate sa zrodil 15. augusta, kedy vrchol hashrate dosiahol 129 075 EH/s. Stalo sa tak po dvoch týždňoch miernej stagnácie hashrate, po vytvorení predchádzajúceho rekordu 28. júla.

Miera hashrate vyjadruje celkovú výpočtovú silu, ktorá vynaložili ťažiari pri pokuse vyťažiť nový blok.

Budeme sa opakovať, keď uvedieme, že čím je hashrate siete vyšší, tým je bezpečnejší Bitcoin (stupa jeho odolnosť voči tzv. 51% útoku).

Zároveň ide o dôkaz, že ťažiari Bitcoinu sú presvedčení v ďalší rast ceny. Keby totiž očakávali skôr pokles, nemali by taký veľký záujem o jeho vyťaženie pri nezmenených nákladoch na ťažbu. Inak povedané, pri súčasnej cene sa im stále oplatí čoraz viac investovať do ťažby.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne