Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Investor Jim Rogers varuje pred najväčšou finančnou krízou v našich životoch

Článok

pad
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy investor a finančný analytik Jim Rodgers (77 rokov), ktorý je predsedom spoločnosti Rogers Holdings, varuje, že súčasné kroky centrálnych bánk budú viesť k najväčšiemu ekonomickému oslabeniu v našich životoch.  

Rogers je hlasným kritikom krokov centrálnych bánk tlačiacich bilióny dolárov v snahe stimulovať ekonomiku, ktorá sa rúca v dôsledku vypuknutia pandémie koronavírusu. Pochopiteľne najväčšia časť kritiky smeruje na adresu FEDU, teda americkej centrálnej banky, ktorá tlačí nové doláre bezprecedentným spôsobom. Spoluzakladateľ Quantum Fund a Soros Fund Management je presvedčený, že tento čoraz kritizovanejší spôsob, akým sa rieši nelichotivá situácia svetovej ekonomiky, dopadne katastrofou.

,,Pamätajte, že v novembri sa v USA konajú voľby a títo chlapci (Trumpová administratíva a úradujúci politici pozn.red.) ich budú chcieť znova vyhrať. Vy ich nezaujímate a ani vaše deti. Starajú sa len o novembrové voľby a opätovné zvolenie,” upozornil naznačujúc, že kroky, ktoré sa udejú v nasledujúcich mesiacoch, budú cielené najmä tým smerom, aby finančné trhy ešte chvíľu vydržali a to minimálne do volieb.

Rogers prezradil, že aktuálne vlastní najmä zlato a striebro, pričom je stále presvedčený, že dobrou voľbou je aj investícia do poľnohospodárstva. Taktiež uviedol, že by stavil na dopravu, letecké spoločnosti, cestovný ruch a ďalšie priemyselné odvetvia, ktoré boli tvrdo zasiahnuté pandémiou:

,,Nedávno som kúpil ruskú prepravnú spoločnosť a minulý týždeň vinárenskú firmu z Číny. Niektoré z týchto podnikov boli skutočné zrazené k zemi (pri veľkom marcovom prepade) a myslím si, že keď medveď opäť ovládne trh, verím, že už oveľa hlbšie nespadnú,” naznačil svoju víziu.

Rogers kryptomeny tentokrát nespomenul, no v nedávnom interview utrúsil poznámku, že ľutuje, že do Bitcoinu neinvestoval v jeho skorých rokoch existencie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.