Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kiyosaki varuje: Nečakajte, kupujte Bitcoin skôr než príde banková kríza

Článok

Robert Kiyosaki
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Častokrát citovaný autor investičného bestselleru “Bohatý otec, chudobný otec“ (Rich Dad, Poor Dad) Robert Kiyosaki je už dlhšiu dobu známy tým, že kritizuje súčasnú monetárnu politiku a svetovej ekonomike na čele so Spojenými štátmi predpovedá veľký krach.

Najnovšie sa k tejto téme vyjadril v piatok na Twitteri, kde upozornil ľudí, že už nemajú veľa času na to, aby rozmýšľali, či majú investovať do tzv. “bezpečných prístavov“, ktoré ich ochránia pred stratou ich majetku.

,,Prečo je Buffet mimo bánk? Banky krachujú. Obrovská banková kríza sa blíži veľmi rýchlo. Že sa o to postarajú FED (centrálna banka USA) a Treasury (Ministerstvo financií)? Že Fed a Treasury vytvoria helikoptérové peniaze a pošlú ich priamo ľudom, aby zabránili hromadným nepokojom? Nie je čas nad tým premýšľať. Koľko zlata, striebra a bitcoinov už máte?,” spýtal sa.

Robert Kyiosaki je známy ako podporovateľ bitcoinu, ktorý rád označuje ako “peniaze ľudí“, kým v prípade zlata a striebra hovorí o „božích peniazoch”. Oceňuje na ňom jeho decentralizovaný charakter a obmedzené množstvo.

YouTube kanál Zaujalo ma uverejnil len nedávno video o jeho odkaze spoločnosti, v ktorom predvída obrovské problémy a odporúča investíciu do bezpečných prístavov.

Hneď v úvode spomína skutočnosť, že New York sa stáva vyľudneným mestom a tento štát môže byť čoskoro na pokraji bankrotu, pretože značnú časť jeho príjmov, z ktorých pokrýva náklady na zdravotníctvo, školstvo či bezpečnosť, tvoria príjmy z prenájmu nehnuteľnosti. Možno ste postrehli, že jeho slová sa začínajú napĺňať, pretože na prázdny New York začali upozorňovať už aj väčšie média. Pozrite si video:

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne