Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Goldstein: Väčšina bitcoinov má už teraz hodnotu aspoň $100 000

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nezľaknite sa. Trhová hodnota Bitcoinu ešte zďaleka nie je stotisíc dolárov (žiaľ). Michael Goldstein známy tiež ako “Bitstein” však na Twitteri skonštatoval, že väčšina bitcoinov má už v súčasnosti takúto reálnu hodnotu.

Michael Goldstein to tvrdí na základe svojho subjektívneho názoru, že väčšina držiteľov existujúcich bitcoinov jednoducho nie je ochotná svoje BTC predávať pri súčasnej cene niekde okolo 12 tisíc dolárov a ani v prípade, že by dosiahla nové ATH. ,,Väčšina bitcoinov už teraz má hodnotu aspoň 100  000 dolárov, avšak pravdepodobne viac ako 10 miliónov dolárov,” napísal na Twitteri.

Inak povedané, mnohí z tých, čo držia bitcoiny, ich podľa neho nepredajú, kým cena nestúpne aspoň na sto tisíc dolárov. A ďalšia značná časť ani keby atakovala milióny dolárov. Jednoducho preto, že Bitcoin vnímajú skôr ako sporenie či bezpečný prístav, než ako investíciu. Jednoducho neplánujú bitcoiny predávať, keď dosiahnú určitú konkrétnu hodnotu. Chcú svoj majetok v Bitcoine držať dlhodobo.

Goldstein to z časti odvodzuje aj  od analytických dát. Túto tézu podporuje napríklad zaujímavá štatistika, podľa ktorej 64% všetkých bitcoinov v obehu sa k úvodu tohto roka nepohlo zo svojich peňaženiek už od roku 2018. Ich majitelia si ich jednoducho cenia natoľko, že neboli ochotní zvažovať ich predaj ani napríklad v období, kedy prekonal cenu 14 tisíc USD.

Názor Goldsteina pochopiteľne treba brať s obrovskou rezervou. Určite nevidí do hlavy každého jedného investora. Kým niekto môže skrz bitcoin šetriť na stavbu nového domu a predá ho, keď dosiahne určitú konkrétnu hodnotu, za ktorý si ho bude môcť postaviť, niekto naozaj môže svoje bitcoiny držať pokojne až po dôchodok.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne