Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PlanB potvrdil, že Bitcoin vstúpil do nového bullrunu

Článok

bullrun
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

PlanB, ktorý je tvorcom mimoriadne populárneho stock-to-flow modelu (S2F model), ktorý zatiaľ stále veľmi úspešne predikuje budúcu cenu Bitcoinu, tvrdí, že najväčšia kryptomena definitívne vstúpila do býčieho trhu.

Či Bitcoin už začal svoj nový bullrun sa špekuluje už dlhšie,  no PlanB si počkal na potvrdenie tejto tézy sledovaním “relatívneho indexu sily“ známeho najmä pod skratkou “RSI“ a na základe aktuálnych dát uviedol, že bullrun je potvrdený.

RSI sa používa na uctenie, či je dané aktívum (v tomto prípade Bitcoin) v konkrétnom cenovom bode prepredané alebo prekúpené.

Súčasné údaje z RSI podľa PlanB napodobňujú obdobie z predchádzajúcich halvingových cyklov, kedy v rokoch 2012 a 2016 bolo RSI v období krátko po halvingu (teda v rovnakom období ako sme teraz) na podobných hodnotách ako sme dnes.

,,Bitcoin vyzerá byť veľmi silný. RSI je na 64 bodoch, bullrun je potvrdený,” napísal PlanB na Twitteri.

Na grafe nižšie môžete vidieť aj vizualizáciu RSI na grafe. Aktuálne (na konci grafu) môžete vidieť súčasné hodnoty RSI zvýraznené dvomi červenými bodkami. Tie nájdete na tomto obrázku aj v období, kedy začal exponenciálny rast ceny bitcoinu v rokoch 2016 a predtým aj v roku 2012.

Súčasný rast ceny Bitcoinu poháňa nielen efekt halvingu, ale zdá sa, že aj vonkajšie ekonomické vplyvy. Bezprecedentné tlačenie peňazí centrálnymi bankami podľa mnohých poháňa silu Bitcoinu, ktorý sa stáva aj v očiach tradičnejších konzervatívnych investorov čoraz viac vnímaný ako bezpečný prístav v čase, kedy sa očakáva nárast inflácie fiatových mien na čele s dolárom.

Z nášho pohľadu zostáva nevyriešenou otázkou to, ako sa zachová Bitcoin v čase, kedy dôjde k prepadu akciového trhu, ktorý zatiaľ vôbec nevykazuje náznaky toho, že sa svetovým ekonomikám nedarí a údajne je v „teritórií bubliny”. Vďačí za to najmä pumpovaniu nových dolárov do obehu, no tento proces nemôže  trvať večne. Politickí analytici sa domnievajú, že takýto stav môže trvať ešte minimálne do volieb amerického prezidenta v novembri 2020. Trump jednoducho nemôže dopustiť, aby sa domček z karát zrútil tesne predtým, ako sa pokúsi obhájiť svoju pozíciu. A čo Bitcoin? Nuž ten musí ustáť prasknutie tejto bubliny a ak sa mu to podarí, bude to silným dôkazom, že sa z neho stáva bezpečný prístav.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.