Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Najvýznamnejší fundament Bitcoinu, halving, čiže zvyšovanie odmeny pre ťažiarov, je tesne pred nami. Krátko pred ním vám prinášame tradičný víkendový súhrn top správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Hashrate Bitcoinu, teda celková výpočtová sila vynaložená na ťažbu bitcoinu, vytváral krátko pred veľkým marcovým prepadom svoje doterajšie maximá. Následne sa prudko prepadol, no krátko pred halvingom opäť atakuje historické maximá, pričom podľa spoločnosti Glassnode ich v priebehu tohto týždňa už aj prekonal. Rastúci hashrate znamená, že ťažiari stále dôverujú Bitcoinu a pravdepodobne chcú maximalizovať svoje zisky pred blížiacim sa delením odmeny za vyťaženie nového bloku. Otázne je, čo nastane po halvingu. Hashrate by sa mohol z krátkodobého hľadiska výraznejšie prepadnúť.

Portál Cointelegraph sa pýtal niekoľkých odborníkov na to, ako blížiaci sa halving ovplyvní Bitcoin a jeho cenu. Podrobnosti sa dočítate tu.

Miliardár Paul Tudor Jones sa priznal, že investoval do Bitcoinu. Vníma ho ako aktívum, ktoré môže v období rastúcej inflácie fiatových mien zastať významnú úlohu podobne ako ju zohralo zlato v 70. rokoch minulého storočia.   Viacerí analytici na tuto správu reagovali pozitívne a tvrdia, že Tudor nebude zďaleka posledným miliardárom, ktorý nájde v investícii do Bitcoinu príležitosť chrániť sa pred infláciou.

Údaje z Google Trends potvrdzujú, že o vyhľadávanie halvingu je omnoho väčší záujem, ako tomu bolo pred 4 rokmi pri halvingu v roku 2016. To sú pozitívne správy smerom do budúcnosti. Viac sa dočítate tu.

Portál CryptoSlate vymenoval niekoľko dôvodov, ktoré naznačujú, že rast Bitcoinu v posledných týždňoch je organický a môže to naznačovať, že očakávaný prepad ceny po halvingu nemusí byť taký drastický, ako mnohí predpokladajú.

John McCafe sa po dlhšom čase opäť vyjadril k téme Satoshi Nakamoto a opäť zopakoval, že vie, kto to je. Údajne však jeho totožnosť kvôli jeho bezpečnosti zverejniť neplánuje, no ak by sa chceli novinári naozaj dozvedieť, kto stojí za vznikom Bitcoinu, má to byť za pomoci stilometrie vraj veľmi jednoduché. Viac sa dočítate tu.

COO tokenizovanej realitnej platformy RealT David Hoffman tvrdí, že efekt halvingu a očakávaný príchod Etheruem 2.0 sú dva silné fundamenty, ktoré musia byť spúšťačom nového kryptomenového bullrunu. ,,Ak toto nie je katalyzátorom býčieho trhu, potom už nič nie je,” skonštatoval k týmto dvom významným očakávaným okamihom.

CEO spoločnosti Pantera Capital Dan Morehead uviedol v liste, ktorý adresoval investorom, že existuje viac než 50-percentá šanca, že Bitcoin čaká v nasledujúcom cykly výrazný nárast hodnoty, ktorý môže vrcholiť až pri cene okolo 500 tisíc amerických dolárov.

Medzi Bitcoinom a množstvom USDT tokenov na burzách vraj existuje inverzná korelácia. Naznačuje to výskum spoločnosti Santiment. Podrobnosti sa dozviete tu.

Analytik Bloombergu Mike McGlone publikoval ďalší článok na tému Bitcoin, v ktorom poukázal na viaceré dôvody, ktoré uňho podporujú optimizmus, pokiaľ ide o rast ceny tejto kryptomeny.

Podľa spoluzakladateľa Decredu Jakea Yocoma-Piatta halving prinúti ťažiarov Bitcoinu, aby predávali novo vyťažené bitcoiny za približne dvojnásobok jeho súčasnej hodnoty. Inak by totiž nedokázali pokryť svoje súčasné náklady.

Spoločnosť Blockstream modernizovala svoju satelitnú sieť, prostredníctvom ktorej sprístupňuje Bitcoin a blockchain z vesmíru. Sieť je 25-násobne rýchlejšia a užívatelia vďaka nej môžu synchronizovať cely svoj uzol bez pripojenia na web.

Altcoiny

Líder Ethereum Vitalik Buterin poukázal na to, že Ethereum bude čeliť v blízkej budúcnosti veľkej výzve, aby zastávalo akúsi úlohu mostu respektíve lepidla medzi jednotlivými krajinami v období deglobalizácie. Viac sa dočítate tu.

Spoluzakladateľ spoločnosti Ripple Jed McCaleb, ktorý projekt okolo kryptomeny XRP už dávno opustil, no stále má k dispozícii miliardy týchto tokenov, pokračuje v ich predávaní. Len za minulý mesiac ma predať údajne viac než 54 miliónov z nich. Dokáže tým negatívne ovplyvňovať cenu tretej najväčšej kryptomeny? Viac sa dozviete tu.

Implementácia MimbleWimble do Litecoinu dosiahla výrazný pokrok. Kryptomene prinesie väčšiu anonymitu transakcií. Viac sa dočítate tu.

MakerDao governance odhlasovala, že Bitcoin v podobe wBTC tokenu (ERC20 token na Ethereum krytý BTC v pomere 1:1) sa stane štvrtým typom kolaterálu, ktorý sa pridáva do DeFi Ekosystému MakerDao.  ,,WBTC pomôže priniesť väčšiu likviditu do Ethereum a systémov decentralizovaných financií a taktiež do decentralizovaných búrz,” uviedla komunita držiteľov tokenov MKR vo svojom vyhlásení.

Veľký potenciál v herných tokenov diví Brad Robertson z Polyientu. ,,Pokiaľ ide o digitálne meny, hry sú najlepším prostredím, kde možno využiť tento novy fenomén. Pridaním blockchainu do hier máte teraz prostredie, v ktorom si hráči môžu vytvárať a zarábať prispôsobené digitálne tokeny v jednej hre a potom ich premiestniť na rôzne herné platformy, obchodovať s nimi alebo ich predávať podľa svojich predstav.”

Mali by ste vedieť

  • Burza Binance vraj čelí útokom zo strany konkurencie. Tvrdí to šéf najväčšej burzy Changpeng Zhao. Podrobnosti sme zhrnuli tu.
  • Bývalý prezident čínskej centrálnej banky si myslí, že digitálny juan môže úplne nahradiť hotovosť
  • Elon Musk kritizoval tlačenie peňazí „z ničoho” ako to robí americký FED, aby tým zachraňoval ekonomiku, no popri tom Bitcoin nespomenul

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.