Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

McAfee tvrdí, že vie kto je Satoshi. Nájsť ho je vraj ľahké

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Popri Craigovi Wrightovi azda najkontroverznejšia postava kryptosveta John McAfee povedal redakcii portálu Cointelegraph, že je pomerne ľahké zistiť, ktoré je autorom Bitcoinu resp. dokumentu Bitcoin whitepaper.

Cointelegraph sa so samozvaným kandidátom na amerického prezidenta McAfeem rozprával počas Virtual Blockchain Weeku. McAfee redakcii potvrdil, že si je na 99% istý, že pozná totožnosť záhadného tvorcu najznámejšej kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Začal tým, že Bitcoin samotný nevymyslel jeden človek, ale skupina ľudí. ,,Bol to tím 11 ľudí počas obdobia piatich rokov, ktorý napokon prišiel s Bitcoinom. Neviem, ako sa dohodli, kto z nich bude písať whitepaper,” načrtol a následne vysvetlil, že najlepším spôsobom, ako začať hľadať Satoshiho, je použiť stilometriu, teda metódu, pomocou ktorej sa určuje autorstvo diela a čas jeho vzniku na základe štúdie jeho čŕt. Mimochodom túto metodiku v súvislosti s hľadaním Satoshiho označil za potenciálne úspešnú aj líder Cardano (ADA) Charles Hoskinson.

Hoskinson by na nájdenie Satoshiho Nakamota použil Stilometriu

,,Ak čítate whitepaper, je vám jasne, že je písaný v čistej angličtine. Každé jedno slovo, ktoré má odlišný pravopis v angličtine a v americkej angličtine, je po anglicky,” upozornil.

Druhým dôležitým znakom je, že vo whitepaperi sú za každou bodkou dve medzery. Podľa McAfeeho iba 5 percent populácie to robí rovnako.

McAfee tvrdí, že Satoshiho na základe ďalšej štúdie jeho textov odhalil a osobne s ním hovoril. ,,Viete čo mi povedal? Bol to veľmi inteligentný ******. Hovoril: Dobre, čo ak sa ale mýliš? Ak máš pravdu, potom si bude musieť Satoshi najať 50 osobných strážcov a zmeniť svoj život, inak zomrie. Prečo? Lebo každý bude chcieť kus jeho koláča, vrátane vlád, ktoré budú chcieť, aby platil dane.”

Následne mu mal údajný Satoshi dodať: ,,Čo ak sa naozaj mýliš? Nakoniec zničíš život nevinného človeka a pravdepodobne zapríčiníš jeho smrť.”

McAfee tvrdí, že po tejto argumentácii údajného Satoshiho sa rozhodol, že jeho totožnosť neprezradí. ,,Ak však chcete vedieť kto to je, zistite si to sami, je to ľahké.”

Chceme doplniť, že McAfee je známy “bájkar“ a rozhodne nemožno ručiť za to, že tieto jeho tvrdenia sú pravdivé. Hľadanie Satoshiho pomocou stylografie však pravdepodobne naozaj môže byť cestou, ktorou by sa mohli vydať investigatívni novinári, ktorí budú chcieť odhaliť jedno z najväčších tajomstiev nového storočia. My úprimne dúfame, že totožnosť Nakamota sa nikdy odhaliť nepodarí a Bitcoiny, ktoré má mať k dispozícii a roky sa nehýbu, zostanú navždy “stratené”.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.