Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate Bitcoinu 8 dni pred halvingom s novým rekordom. Čo bude po ňom?

Článok

Bitcoin ťažba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Miera hashrate, teda celkovej výpočtovej sily, ktorá je vynaložená na ťažbu bitcoinu, zrejme dosiahla po 6-týždňoch od veľkého marcového prepadu o vyše 40% svoje nové historické maximá. Aspoň tak to uvádzajú viaceré zdroje.

Nová rekordná hodnota priemerného denného hashrate dosiahla 3. mája 142 exahashov (EX/s) za sekundu, kým predchádzajúci rekord z 8. marca mal hodnotu 123 EX/s, tvrdí Cointelegraph. S podobnými informáciami prišla aj analytická spoločnosť Glassnode.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pri pohľade na graf hashrate na webe blockchain.com sme však novy rekord ešte nedosiahli, hoci sieť je k tomu blízko.

Tak či onak, stúpajúci záujem ťažiarov o ťažbu bitconu pred jeho halvingom je pozitívnym signálom, pretože to znamená, že naďalej veria v rast ceny tohto aktíva.

Johnson Xu, ktorý je vedúci výskumu a analýz spoločnosti TokneInsight v rozhovore pre Cointelegraph však upozornil, že veľké percento ťažiarov, ktorí používajú staré zariadenia S9 s veľkou pravdepodobnosťou minimálne dočasne ukončia po halvingu svoju ťažbu, preto je reálne, že bude nasledovať aj prepad hashrate.

Xu si myslí, že po halvingu nastane určite obdobie, počas ktorého sa bude hľadať pri ťažbe nová zdravá rovnováha, pri ktorej sa mineri dostanú na úroveň, pri ktorej budú môcť vykonávať svoju činnosť s dostatočnou rezervou.

,,Halving bitcoinu spôsobí v krátkodobom horizonte chaos, avšak akonáhle na aktualizuje obťažnosť a prispôsobia sa ťažiari uvedieme bitcoinovú sieť do stabilnej polohy,” doplnil.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.