Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Obrovský záujem o halving Bitcoinu! Predchádzajúci rekord jednoznačne prekonaný

Článok

Google Trends Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nové údaje z Google Trends potvrdzujú, že záujem o tému blížiaceho sa halvingu je u verejnosti už štvornásobne vyšší, než tomu bolo pred štyrmi rokmi, kedy sa udial naposledy.

Bitcoin halving, ktorý sa uskutoční už v pondelok 11. mája 2020, zníži odmenu pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu. Z pohľadu špekulácie na cenu BTC je všeobecne považovaný za pozitívny fundament, pretože znižuje infláciu a predchádzajúce dva halvingy spúšťali masívny rast ceny tejto kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Záujem o vyhľadávanie témy halvingu začal stúpať podľa Google už v januári, no v posledných týždňoch dosahuje rekordné hodnoty a podľa najnovších čísel už štvornásobne prekonal vyhľadávanie tejto témy pred predchádzajúcim halvingom v roku 2016.

halving-scr

Zaujímavé však je, že hoci vyhľadávanie halvingu dosahuje absolútne rekordy a pravdepodobne v posledných dňoch pred 11. májom bude ešte gradovať, vyhľadávanie kombinácii slov ako “buy Bitcoin” alebo “buy cypto” rastie len mierne.

Skutočnosť, že vyhľadávanie tejto témy výrazne prekonáva rok 2016 je dobrým signálom, nakoľko potvrdzuje, že trh s kryptomenami je stále zdravý a je oň u verejnosti záujem.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.