Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Obrovský záujem o halving Bitcoinu! Predchádzajúci rekord jednoznačne prekonaný

Článok

Google Trends Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nové údaje z Google Trends potvrdzujú, že záujem o tému blížiaceho sa halvingu je u verejnosti už štvornásobne vyšší, než tomu bolo pred štyrmi rokmi, kedy sa udial naposledy.

Bitcoin halving, ktorý sa uskutoční už v pondelok 11. mája 2020, zníži odmenu pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu. Z pohľadu špekulácie na cenu BTC je všeobecne považovaný za pozitívny fundament, pretože znižuje infláciu a predchádzajúce dva halvingy spúšťali masívny rast ceny tejto kryptomeny.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Záujem o vyhľadávanie témy halvingu začal stúpať podľa Google už v januári, no v posledných týždňoch dosahuje rekordné hodnoty a podľa najnovších čísel už štvornásobne prekonal vyhľadávanie tejto témy pred predchádzajúcim halvingom v roku 2016.

halving-scr

Zaujímavé však je, že hoci vyhľadávanie halvingu dosahuje absolútne rekordy a pravdepodobne v posledných dňoch pred 11. májom bude ešte gradovať, vyhľadávanie kombinácii slov ako “buy Bitcoin” alebo “buy cypto” rastie len mierne.

Skutočnosť, že vyhľadávanie tejto témy výrazne prekonáva rok 2016 je dobrým signálom, nakoľko potvrdzuje, že trh s kryptomenami je stále zdravý a je oň u verejnosti záujem.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne