Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dôvody, ktoré naznačujú, že súčasný rast ceny Bitcoinu je organický

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď Bitcoin tento týždeň cinkol na americkej zmenárni Coinbase o cenu 10 tisíc dolárov, urobil za 56 dní nárast až o 160 percent svojej hodnoty. Čo však bude nasledovať ďalej je zatiaľ veľmi otázne. Mnohí očakávajú po halvingu výraznú korekciu tohto rastu, no sú tu aj signály, ktoré naznačujú, že trend rastu mohol byť organický a teda očakávaný prepad nemusí byť až taký drastický.

Prvým dôvodom, ktorý sa podľa portálu CryptoSlate javí pre Bitcoin pozitívne, je skutočnosť, že objemy bitcoinových opcii a obchodovanie s Bitcoin futures na platformách DeribitCME rastie k historicky najvyšším hodnotám. Na týchto burzách obchodujú profesionálni obchodníci, investičné spoločnosti a akreditovaní investori. Bitcoinove opcie popri tom prekonávajú prvýkrát hodnotu miliardy dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalším dôvodom má byť rastúci inštitucionálny dopyt, ktorý sme spomínali aj v súvislosti s vyjadrením miliardára Paula Tudora Jonesa, ktorý označil Bitcoin ako možného nástupcu zlata v čase, kedy očakáva rast inflácie. Len prostredníctvom spoločnosti Grayscale investovali inštitúcie do Bitcoinu medzi jantárom a marcom stovky miliónov dolárov a fakt, že Tudor sa priznal k investovaniu do Bitcoinu môže motivovať k podobným krokom ďalšie hedžové fondy.

Miliardár Paul Tudor Jones investoval do Bitcoinu

Faktorom, ktorý treba taktiež brať vážne, je čoraz silnejší spotový trh. Burzy Binance, Coinbase či Kraken hlásia od polovice marca výrazný nárast aktivity ich používateľov. Binance už prekonala v objemoch obchodov svoje historické rekordy z úvodu roka 2018, kedy vrcholil predchádzajúci bullrun.

Posledným, no nemenej dôležitým faktorom je podľa CryptoSlate rastúca aktivita vývojárov bitcoinu, ktorá podľa analytickej spoločnosti Santiment začala v poslednej dobe výrazne stúpať.

K investovaniu do Bitcoinu sa budú pridávať ďalší miliardári, myslí si Hayes

Zdroj: cryptoslate.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.