Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štúdia: Bitcoin má teraz s USDT a burzách inverznú koreláciu

Článok

Bitcoin vs. Tether (USDT)
Bitcoin vs. Tether (USDT)

Nedávny výskum naznačuje, že existuje inverzný vzťah medzi percentuálnym podielom stablecoinu Tether (USDT) na burzách a cenou bitocinu (BTC).

Upozornila na to spoločnosť Santiment, ktorá zverejnila analýzu trhu s kryptomenami. Vyplýva z nej, že percento USDT držaných burzami nepriamo súvisí s cenou Bitcoinu. 4. Mája vo svojom tweete spoločnosť uviedla:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Napriek drobnej cenovej korekcii sa  Bitcoin opäť začína blížiť k cene 9000 dolárov. Podľa našich metrík je jednou vecou, ktorá si udržuje stály rovnaký trend, je percento USDT na burzách. Ako ukazuje tento graf, existuje inverzná korelácia medzi cenou Bitcoinu a ponukou USDT na burzách.”

Santiment teda poukazuje na to, že keď percento USDT na burzách klesá, Bitcoin na cene rastie.

Stablecoiny vplývajú na trh s kryptomenami čoraz výraznejšie. Tether (USDT) sa už stal štvrtou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. Čerpal aj z toho, že počas marcového prepadu ceny Bitcoinu, ktorý padal popri akciových trhoch, mnoho ľudí prešlo práve doňho. Za posledné štyri týždne však kapitalizácia Tetheru podľa Cointelegraphu stúpla len o približne 0,5%, kým konkurenčný, no menší USDC, ktorý má z pohľadu regulácii lepšiu povesť, narástol v kapitalizácii až o 40%.

Dopĺňame, že počas nedávneho rastu ceny Bitcoin na 9000 dolárov bolo uvedených v priebehu 24hodín do obehu len v rámci dvoch transakcií až 160 miliónov nových Tetherov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.