Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Analytik Bloombergu poukázal na ukazovatele podporujúce Bitcoin optimizmus

Článok

Bomba Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hlavný komanditný analytik Bloombergu Mike McGlone vo svojej najnovšej správe, v ktorej sa venoval Bitcoinu a jeho blížiacemu sa halvingu, poukázal na výhodu, ktorú má oproti zlatu.

McGlone poukázal na skutočnosť, že u väčšiny komoditných trhov vedie vyšší dopyt po nich aj k rastu ich cien, čo zas vedie k väčšej produkcii týchto komodít a následne ich cenovej stabilizácii. Inflácia Bitcoinu je však riadená jeho kódom a vďaka nemu sa už budúci týždeň zníži až o polovicu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Následne uviedol, že nastavenie inflácie bitcoinu v rámci kódu, inak povedané, že inflácia sa každými štyrmi rokmi výrazne znižuje a nikdy sa tento trend neotočí, je v kombinácii s krokmi, ktoré robia centrálne banky (neustále zvyšovanie likvidity, tlačenie peňazí), bezprecedentným stimulom, ktorý vytvára pre Bitcoin dokonalé prostredie v konkurencii iných trhov.

Podľa McGlonea poukazujú na silu Bitcoinu aj viaceré kľúčové ukazovatele. Jeho volatilita za 180 dní zaznamenala rekordné minimum. Naposledy, keď trh zaznamenal taký významný pokles volatility, bolo to pred predchádzajúcim halvingom. ,,Historicky najnižšia 180-dňová volatilita Bitcoinu je jasným signálom bullrunu s podobnosťou so začiatkom v roku 2015 a koncom v roku 2017.”

Na grafe nižšie od Bloomberg Intelligence môžete vidieť bielou farbou naznačenú 180-dňovú volatilitu bitcoinu. V krúžku je zvýraznená volatilita medzi rokmi 2015 a 2016 a teraz pred halvingom.

McGlone dodal, že existujú dôkazy o náraste investícii do bitcoinu v podobe buy and hold (kúpiť a nehýbať s nimi). ,,Je pozoruhodné, že k nedávnemu rekordnému nárastu v tejto metrike dopytu došlo v období marcového prepadu bitcoinu, keď sa prepadol celý akciový trh. Je to indikácia podpory pre Bitcoin – investori reagovali na pokles cien,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.