Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ako halving ovplyvní Bitcoin? Cointelegraph sa pýtal odborníkov

Článok

bitcoin-halving
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál Cointelegraph pár dní pred pondelkovým halvingom a v čase, kedy Bitcoin atakoval cenu 10 tisíc dolárov, oslovil niekoľkých ľudí z kryptopriemyslu, aby sa vyjadril k tomu, čo podľa nich bude tento dôležitý fundament pre Bitcoin znamenať v krátkodobom a dlhodobejšom horizonte.

Najprv treba poznamenať, že hoci predchádzajúce dva halvingy mali mimoriadne pozitívny vplyv na vývoj ceny Bitcoinu, tento tretí prichádza v období, ktoré nemožno porovnávať s relatívne pokojnými rokmi 2012 a 2016. Vo svete totiž vyčíňa pandémia koronavírusu, ktorá má obrovský negatívny vplyv na svetové ekonomiky, ktoré aktuálne čelia obrovskej výzve zachrániť, čo sa ešte dá. Pri uvažovaní nad tým, ako halving ovplyvní cenu Bitcoinu preto treba zohľadniť aj tento nový faktor.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Spoluzakladateľ Ontology Andy Ji sa k halvingu vyjadril takto: ,,Tento halving bude jednoznačne iný, než ten posledný. Bitcoin a kryptomeny teraz čelia obrovským výzvam, pretože súčasné trendy, ako je deglobalizácia a COVID-19 zásadne ovplyvňujú tento svet.”

Ji tvrdí, že môžeme byť preto v súvislosti s halvingom “opatrne optimistický”, no je menej pravdepodobné, že halving zvýši cenu Bitcoinu tak výrazne, ako tomu bolo naposledy.

Nicholas Pelecanos z NEM Ventures zas upozornil, že hoci halving z dlhodobejšieho hľadiska prináša začiatok nových bullrunov, analýzy zároveň naznačujú, že bezprostredne po ňom prichádzajú krátkodobé výpredaje. ,,Po halvingu v roku 2012 nasledoval okamžitý 10-percenný prepad a v roku 2016 padla cena až o 38%. Po obidvoch halvingoch nasledoval približne 50-dňový pokles hashrate.”

Mati Greenspan, ktorý je bývalým hlavným analytikom eToro a aktuálne stojí na čele svojej firmy Quantum Economics, zdôraznil, že efekt halvingu je v čase, kedy FED pristupuje k bezprecedentným opatreniam v súvislosti s kvantitatívnym uvoľňovaním, imoriadne dôležitý. ,,Celá pozornosť sa v poslednom čase sústredí na Bitcoin, pretože halving nám pripomína významnú jedinečnosť tohto aktíva, jeho digitálny nedostatok. Najmä počas tohto obdobia hromadného kvantitatívneho uvoľňovania na tradičných trhoch.”

Joshua Mahoney, ktorý je senior analytikom v IG, zas skonštatoval: ,,Pravdou je, že situácia je teraz veľmi odlišná. Zúfalá snaha udržať trhy nad vodou a tlačiť ich vyššie a vyššie znamená, že pravdepodobne uvidíme čoraz viac stimulov. Je to dobré pre bitcoiny a ďalšie nefinančné aktíva, ako je zlato.”

Zo širšieho hľadiska možno povedať, že obrovský nárast uvoľňovania centrálnych bank a štátneho dlhu vedie k komu, že mnohí cítia potrebu ukladať svoje bohatstvo do alternatívnych aktív, aby predišli zjavnému znehodnoteniu. ,,Vyzerá to tak, že táto cesta prispieva historickému trendu pred halvingom, ktorý by mohol odštartovať výrazný rast v nasledujúcom roku.”

Pascal Gauthier z Ledgeru tvrdí, že evidujú výrazný nárast záujmu zo strany inštitucionálnych investorov. ,,Aj keď nevieme, ako nadchádzajúci halving ovplyvní cenu bitcoinu, vieme, že investície sa lejú na inštitucionálny trh a do bitcoinu investuje viac jednotlivcov ako kedykoľvek predtým,” uviedol.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.