Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-spravy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

9 rokov. To je vraj doba, ktorá ešte musí uplynúť, aby Bitcoin vyrovnal v trhovej kapitalizácii zlato. Aspoň tak to vidí zakladateľ jednej z prvých čínskych kryptobúrz Bobby Lee. Upozorňuje však, že kvantitatívne uvoľňovanie v USA by mohlo toto tempo urýchliť. Viac sa dozviete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Možno ešte pred mesiacom by to bolo nepredstaviteľné. Čínska spravodajská služba, čiže organizácia, ktorá sa priamo zodpovedá čínskej vláde, publikovala pozitívny článok o Bitcoine. Označila ho dokonca za prvú úspešnú aplikáciu technológie blockchain. Nuž a práve blockchain bude v najbližších rokoch pre Čínu prioritou.

Podľa Tima Drapera bude pre adopciu a rast ceny Bitcoinu kľúčová technológia Lightning Network, ktorá umožní nielen Bitcoin držať ako cenné aktívum, ale aj aktívne ho používať ako platidlo. Podrobnosti nájdete tu.

Tom Lee z Fundstat Advisors prišiel s ďalšou predikciou. Tentokrát si myslí, že cena 25 tisíc dolárov za jeden Bitocin do konca roka 2022 je veľmi reálna. Bitcoin však musí zdvojnásobiť počet svojich používateľov. Prirovnal ho k akciám FAANG, teda piatich najväčších technologických gigantov. Viac sa dozviete tu.

Spolupráca maloobchodného čínskeho giganta Alibaba so spoločnosťou Lolli vedie k tomu, že zákazníci, ktorí si pomocou aplikácie od Lolli nakúpia na Alibabe tovar, dostanú cashback v bitcoinoch v podobe až 5% hodnoty zakúpeného tovaru. Viac sa dočítate tu.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že rozhodnutie Číny prijať technológiu blockchain výrazne prospeje adopcii kryptomien na čele s Bitcoinom a Ethereum.

Šéf FEDu Jerome Powell priznal, že rast amerického dlhu je neudržateľný. Len pre ilustráciu FED v noci zo 14. novembra vytlačil doláre v celkovej hodnote rovnej súčasnej cene 12,7 milióna súčasných bitcoinov.

Čo potrebujú inštitúcie, aby vstúpili do sektora kryptomien a teda hlavne do Bitcoinu? Na konferencii Blockshow Asia 2019 boli vymenované 3 základne faktory. Podrobnosti nájdete tu.

Altcoiny

Bitcoinový vývojár Udi Wertheimer šokoval krypotmenovú verejnosť vyhlásením, že Tron už budúci rok veľmi pravdepodobne predbehne v trhovej kapitalizácii súčasnú dvojku na trhu Ethereum. Uviedol k tomu hneď niekoľko dôvodov. Viac sa dočítate tu.

Agentúra Weiss Ratings si myslí, že kryptomena Cardano je lepším projektom než EOS. U Cardana vyzdvihuje skutočnosť, že stakingu sa bude môcť zúčastniť akýkoľvek držiteľ ADA tokenov bez ohľadu na to, koľko ich drží. EOSu zas vyčíta najmä silnú centralizáciu.

Vývojári pracujúci na kryptomene Grin dostali od anonymného darcu štedrý dar v podobe 50 bitcoinov. Zakladateľ kryptomeny Litecoin Charlie Lee následne trochu nechtiac rozvíril špekuláciu, že anonymným darcom bol samotný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Popredný predstaviteľ kryptomeny Ethereum Joseph Lubin dúfa, že Čína otvorí svoju národnú kryptomenu svetu, čiže nebude fungovať len v rámci silne centralizovanej zóny. Číne dokonca núka pomocnú ruku.

Podľa Samsona Mowa zo spoločnosti Blockstream sú stablecoiny výborným nástrojom pre traderov, no nemyslí si, že uspejú ako platobný prostriedok. Ich význam vidí aj pre Bitcoin, pričom v súvislosti s ním ich označil za akýsi medzistupeň adopcie.

Justin Sun z Tronu priznal, že získal podiel v burze Poloniex, ktorá je podľa reportov jedenástou najväčšou burzou s kryptomenami na svete. Čínsky podnikateľ však upozornil, že jeho akvizícia v Poloniexe nemá s Tronom nič spoločné (zatiaľ).

Mali by ste tiež vedieť

 • Coinmarketcap, teda najsledovanejšia stránka informujúca o cenách kryptomien a objemoch na burzách, zverejnila novú metodiku výpočtu reálnej likvidity búrz. Viac sa dozviete tu.
 • Platforma Bakkt spúšťa vlastné custody riešenie pre bezpečnú úschovu kryptomien, čím ešte viac pomôže inštitucionálnym investíciám.
 • V juhoamerických krajinách Argentíne a Venezuele dosahuje obchodovanie s bitoinom rekordné objemy a to napriek tomu, že v týchto krajinách zmietajúcich sa v inflačnej kríze je nákup bitcoinu zakázaný, alebo výrazne obmedzený
 • Americký FinCEN zvyšuje tlak na kryptoburzy. Budú musieť pristúpiť k delistovaniu anonymných kryptomien? Téme sme sa venovali tu.
 • Podľa Johna McAfeeho nie je povinnosťou súkromných krypto-firiem, aby bojovali proti zneužívaniu kryptomien na nelegálnu činnosť.
 • Platobný procesor PayPal zrušil podporu pre pornostránku PornHub. Tá teraz bude musieť nájsť nový spôsob, ako bude vyplácať hercov zarábajúcich cez túto platformu. Je to príležitosť pre Bitcoin?
 • Čína po spustení digitálnej verzie svojej meny juanu neplánuje zakázať klasické papierové peniaze
 • Najväčšia kanadská banka Royal Bank of Canada, ktorá minulý rok zablokovala svojim zákazníkom nákupy kryptomien cez jej služby, sa rozhodla ako prvá banka v krajine spustiť vlastnú kryptozmenáreň
 • Tunisko sa stane pravdepodobne vôbec prvou krajinou, ktorá spustí svoju národnú kryptomenu e-dinar a to vďaka spolupráci so startupom Universa. Jeho riaditeľ však upozornil, že nejde o kryptomenu v pravom slova zmysle
 • Čínsky mining gigang Canaan Creative realizuje tento mesiac IPO, po ktorom sa stane prvou čínskou firmou obchodovanou v USA, ktorá sa zaoberá ťažbou bitcoinu
 • Karta Coinbase Card je dostupná v ďalších 10 európskych krajinách. Ako sú na tom Slovensko a Česko sa dozviete tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.