Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Grin dostal dar 50 BTC. Lee rozvíril špekuláciu, že ich poslal Satoshi

Článok

Grin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vývojári kryptomeny GRIN, ktorá je zameraná na ochranu súkromia, dostali do svojho hlavného fondu anonymný dar v hodnote 50 bitcoinov. Informoval o tom hlavný developer projektu Daniel Lehnberg, ktorý priznal, že s darcom krátku dobu komunikoval.

Darca mal Lehnbergovi povedať, že jeho motív nie je ekonomický. Chce podporiť technológiu a protokol, ktorý GRIN vytvára. Lehnberga mal taktiež požiadať, aby so svojimi kolegami pracoval naďalej na rovnakej vízii a rovnakým tempom ako doteraz. Dar dostali zrejem z dôvodu, aby sa vyhli potrebe hľadania investícii a boli naďalej hospodársky nezávislí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Krátko po oznámení prijatia daru  sa začala šíriť špekulácia, že záhadným  darcom mohol byť samotný Satoshi Nakamoto, teda záhadný tvorca Bitcoinu, ktorého totožnosť dodnes nepoznáme. Či už úmyselne, alebo nie, podporil ju tvorca kryptomeny Litecoin Charlie Lee, ktorý odhalil, že darované bitcoiny sa vyťažili v roku 2010 a preniesli sa z peňaženky, ktorá bola takmer 9 rokov nečinná. Dar teda prišiel od človeka, respektíve organizácie, ktorá bola pri skorom vzniku bitcoinu. Charlie Lee však následne upresnil, že spojenie so Satoshim myslel len ako žart.

Grin je kryptomena zameraná na ochranu súkromia. Využíva protokol Mimblewimble zameraný na škálovateľnosť a súkromie. Mimblewimble umožňuje “zahmlievanie” transakcií, ktoré sa tak stávajú anonymnejšie, no je možné ich overiť, aby sa zabránilo riziku double spendingu.

Protokol Mimblewimble chce začať používať aj Litecoin, čo v lete potvrdila nadácia Litecoin Foundation.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.