Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Samson Mow o stablecoinoch: Sú krokom k hyperbitcoinizácii

Článok

Samson Mow
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

S redakciou Cointelegraph sa počas konferencie BlockShow rozprával aj Samson Mow, COE spoločnosti Blockstream. Témou ich rozhovoru boli stablecoiny.

Samson Mow sa domnieva, že stablecoiny typu Tether (USDT) sú jednoznačnou preferenciou veľkých investorov, no nevidí v nich význam pre maloobchodné použitie. Pokiaľ ide konkrétne stablecoin USDT,  za ktorým stojí firma Tether a jej sesterská spoločnosť Bitfinex, domnieva sa, že je nespravodlivo terčom mnohých negatívnych reakcii, za čo môže predovšetkým to, že bol medzi stablecoinami priekupníkom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Denný objem obchodovania Tetheru je 20 miliárd dolárov – to je 100x viac než ďalší najväčší stablecoin. Takže aj kvôli tomu vidíme hlúpe správy o tom, ako sa skrz Tether manipuluje Bitcoin, že ho zmanipulovala jedna veľryba, či správy o súdnych sporoch v hodnote miliárd dolárov…” skonštatoval počas toho, ako mal na sebe oblečené tričko Tether.

Mow sa teda jednoznačne stavia na stranu Tetheru, no priznáva, že jeho využitie v maloobchode nevidí veľmi reálne. ,,Nemyslím si, že stablecoiny v prípade ich použitia v maloobchode príjmu významnú úlohu. Používajú ich hlavne obchodníci, aby využili arbitrážne príležitosti,” vyhlásil.

Stablecoiny ale podľa Mowa pomôžu Bitcoinu. ,,Stablecoiny sú stredným krokom k hyperbitcoinizácii. Sú dočasnými vecami. Hlavnou hrozbou, ktorej  čelia, sú národné kryptomeny. Aké otvorené budú tieto národné kryptomeny? Stablecoiny vznikom národných kryptomien možno nebudú mať dôvod existovať.”

Pokiaľ ide o Libru od Facebooku, veľké šance ju v tomto trhu nedáva. ,,Myslím si, že je odsúdená na zánik,” dodal úprimne.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.