Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tri veci, ktoré potrebujú inštitúcie, kým vstúpia do kryptomien

Článok

Inštitúcie Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál Cointelegraph v rámci veľkej konferencie BlockShow Asia 2019 vyspovedal viacero zaujímavých osobnosti kryptopriemyslu. Horúcou témou diskusií bolo aj to, kedy sa zvýši prílev inštitucionálnych peňazí do tohto trhu.

V rámci panela s názvom “Odomknutie kryptoaktív – motivovanie inštitúcii, aby vstúpili do kryptomien” sa k tejto zaujímavej téme vyjadrilo viacero odborníkov. Medzi rečníkmi boli Jasper Lee z eToro Group Asia, Justin Chow z Cumberlandu, Saharan Nair z CoinSwith či Ben Zhou z ByBit. Diskusiu moderoval zakladateľ firmy DataDash Nicholas Merten.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Justin Show vymenoval 3 veci, ktoré potrebujú inštitúcie, aby začali húfnejšie naskakovať do tohto sektora. Sú to custody riešenia inštitucionálnej úschovy kryptomien, vyššia likvidita a regulácie.

Ostatní diskutujúci sa následne zhodli na tom, že tieto tri faktory sú nevyhnutnými katalyzátormi, no zároveň zdôraznili, že inštitucionálny záujem o investovanie do kryptomien rastie každým dňom.

Zaujímavou témou bolo aj menovanie krajín, ktoré sú podľa diskutujúcich najviac „crypto-friendy“. Jesper Lee upozornil na to, že túto otázku treba vnímať z rôznych uhlov pohľadu. ,,Ktorá krajina je lepšia záleží na tom, o aký druh podnikania s kryptomenami sa zaujímate. Napríklad ak ste v maloobchode, pôjdete do Hongkongu.”

Ben Zhou ho následne doplnil: ,,Z pohľadu zmenárni sa zmeriavame na retailových klientov. Zaregistrovali sme sa na Britských Panenských ostrovoch a máme ústredie v Singapure. Singapurská vláda je otvorená technológii kryptomien a blockchainu. Chcel by som však vidieť právny rámec pre tento sektor v USA, aspoň čo sa tyka získania riadnej licencie, aby sme sa mohli skutočne dostáť na tento trh. Vieme, že je to obrovský trh, no nemôžeme sa ho dotknúť,” zhrnul.

Saharan Nair následne dodal, že potreba regulácii je nevyhnutná pre rast tohto priemyslu. ,,Musia sa vypracovať nariadenia, ktoré budú navrhnuté tak, aby dali užívateľom presne to, čo potrebujú.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.