Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

McAfee: Nie je na firmách, aby bránili nelegálnemu využívaniu kryptomien

Článok

John McAfee

Úspešný programátor,  vývojár bezpečnostných softvérov, no zároveň aj jedna z najkontroverznejších postáv v kryptopriemysle John McAfee, vyhlásil, že nie je zodpovednosťou firiem zaoberajúcich sa digitálnymi aktívami, aby bojovali proti nelegálnemu využívaniu kryptomien.

McAfee v rámci rozhovorte pre plátok The Hill vyhlásil, že je nelogické a nesprávne, keď vládne orgány požadujú od súkromných spoločnosti, aby im pomáhali v boji proti používaniu kryptomien pri nezákonných činnostiach.

,,Spoločenský dopad, ktorý poskytujú ľudom kryptomeny v podobe slobody pred skorumpovanou vládou má prednosť pred tým, že v tejto technológii sa objavujú aj malí zločinci. Nemôžete hodiť túto zodpovednosť na podnikateľov. Nemôžete od nich požadovať, aby vám pomohli predchádzať tomu, čo by mohlo byť budúcim zločinom,” vyhlásil.

McAfee svojimi vyhláseniami pravdepodobne narážal na mnohé regulačné kroky vlád a medzinárodných orgánov, ktoré vytvárajú tlak na burzy a zmenárne. Napríklad nariadenie FATF bude od budúceho roka požadovať od búrz, aby sledovali transakcie zákazníkov nielen v rámci svojich platforiem, ale aj to, kam budú transakcie  smerovať následne. Je možné, že toto nariadenie bude znamenať, že mnohé burzy delistujú zo svojej ponuky kryptomeny zamerané na súkromie a anonymitu typu Monero, Dash či Zcash.

Analytická blockchainova spoločnosť Chainalysis nedávno uviedla, že až u 15 veľkých svetových búrz s kryptomenami zaevidovala transakcie, ktoré mohli súvisieť s praním špinavých peňazí. Pred pár mesiacmi zas publikovala štúdiu, podľa ktorej bitcoinove transakcie spojené s nelegálnou činnosťou dosiahli v tomto roku rekord (v dolárovom vyjadrení ich hodnoty).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne