Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

McAfee: Nie je na firmách, aby bránili nelegálnemu využívaniu kryptomien

Článok

John McAfee
John McAfee

Úspešný programátor,  vývojár bezpečnostných softvérov, no zároveň aj jedna z najkontroverznejších postáv v kryptopriemysle John McAfee, vyhlásil, že nie je zodpovednosťou firiem zaoberajúcich sa digitálnymi aktívami, aby bojovali proti nelegálnemu využívaniu kryptomien.

McAfee v rámci rozhovorte pre plátok The Hill vyhlásil, že je nelogické a nesprávne, keď vládne orgány požadujú od súkromných spoločnosti, aby im pomáhali v boji proti používaniu kryptomien pri nezákonných činnostiach.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Spoločenský dopad, ktorý poskytujú ľudom kryptomeny v podobe slobody pred skorumpovanou vládou má prednosť pred tým, že v tejto technológii sa objavujú aj malí zločinci. Nemôžete hodiť túto zodpovednosť na podnikateľov. Nemôžete od nich požadovať, aby vám pomohli predchádzať tomu, čo by mohlo byť budúcim zločinom,” vyhlásil.

McAfee svojimi vyhláseniami pravdepodobne narážal na mnohé regulačné kroky vlád a medzinárodných orgánov, ktoré vytvárajú tlak na burzy a zmenárne. Napríklad nariadenie FATF bude od budúceho roka požadovať od búrz, aby sledovali transakcie zákazníkov nielen v rámci svojich platforiem, ale aj to, kam budú transakcie  smerovať následne. Je možné, že toto nariadenie bude znamenať, že mnohé burzy delistujú zo svojej ponuky kryptomeny zamerané na súkromie a anonymitu typu Monero, Dash či Zcash.

Analytická blockchainova spoločnosť Chainalysis nedávno uviedla, že až u 15 veľkých svetových búrz s kryptomenami zaevidovala transakcie, ktoré mohli súvisieť s praním špinavých peňazí. Pred pár mesiacmi zas publikovala štúdiu, podľa ktorej bitcoinove transakcie spojené s nelegálnou činnosťou dosiahli v tomto roku rekord (v dolárovom vyjadrení ich hodnoty).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.