Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

FinCEN zvyšuje tlak na burzy: Čo bude s anonymnými kryptomenami?

Článok

Bitcoin pozor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Riaditeľka amerického FinCEN-u, teda orgánu, ktorý sa zameriava na vymáhanie finančných trestných činov v USA, upozornil, že zákony týkajúce sa  priania špinavých peňazí (AML) sú platné aj pre kryptomeny a FinCEN ich plánuje intenzívnejšie presadzovať u búrz s digitálnymi aktívami.

Keneeth Blanco v rámci konferencie, ktorú usporiadala spoločnosť Chainalysis zdôraznil, že takzvané “cestovné pravidlo”, ktoré musia rešpektovať burzy, sa týkajú aj zmenárni a búrz s kryptomenami. ,,Toto “cestovné pravidlo” sa vzťahuje aj na kryptomeny a očakávame, že to budete rešpektovať a bodka. Nevieme,  prečo by to mal byť pre vás (kryptoburzy) šok. Toto predsa nie je žiadna novinka,” upozornil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pointou takzvaného cestovného pravidla je nariedenie, podľa ktorého regulátori a poskytovatelia služieb virtuálneho majetku, kde patria aj kryptoburzy, musia zhromažďovať údaje o transakciách. Netýka sa to len transakcií vykonaných priamo na danej burze, ale aj transakcií, ktoré z nej odchádzajú. Z pohľadu kryptobúrz to znamená, že sú povinné vedieť nielen totožnosť a osobné údaje o svojich zákazníkoch, ale musia sledovať aj transakcie, ktoré odchádzajú z týchto búrz a identifikovať, ku komu transakcia mieri.

,,Existujú dôvody, prečo tieto údaje chceme vedieť. Osoba na druhej strane tejto transakcie sa môže zaoberať nejakou nelegálnou činnosťou. Či už ide o drogy, alebo pašovanie ľudí… chceme vedieť, kto to je,” vysvetlil Blanco a pokračoval: ,,Nie je to také ťažké. Žiadame iba meno, adresu, číslo účtu, transakciu, príjemcu a sumu. Keď nám poviete, že neviete, kto je na druhej strane, máte veľký problém. Pretože vy ste povinní to vedieť a my to očakávame!”

Burzy, ktoré chcú ponúkať svoje služby na americkom trhu, sa budú musieť týmto nariadeniam podriadiť. Otázne je, ako pristúpia ku kryptomenám zameraným na anonymitu typu Monero či Zcash. Tie totiž neumožňujú zistiť, kam transakcia mieri. Je preto možné, že burzy ich budú musieť odstrániť zo svojej ponuky. Problémy tohto typu sa však nevyhnú len americkým burzám. FATF, teda medzivládna Finančná akčná skupina sídliaca v Paríži, by mala od búrz vyžadovať podobné informácie už od budúceho roka.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.