Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt spustil svoje vlastné custody riešenie pre inštitúcie

Článok

Bakkt
Bakkt

Obchodná platforma Bakkt, ktorá 23. septembra ako vôbec prvá spustila Bitcoin futures viazané na reálne bitcoiny, oznámila, že získala regulačné schválenie pre spustenie svojho vlastného custody riešenia inštitucionálnej úschovy kryptomien.

Bakkt, ktorý je dcérskou spoločnosťou konglomerátu ICE (Intercontinental Exchange), ktorý prevádzkuje aj najväčšiu burzu cenných papierov NYSE, potvrdil, že 11. septembra získal povolenie od Ministerstva finančných služieb v New Yorku (NYDFS), aby mohol poskytovať custody servis pre správu Bitcoinu akýmkoľvek inštitucionálnym investorom, ktorí o to budú mať záujem. Doposiaľ tak mohol robiť len v prípade zakaznikov, ktorý využívali obchodovanie jeho Bitcoin Futures.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bakkt sa týmto spôsobom stáva konkurenciou pre Coinbase Custody či Fidelity Digital Assets.

,,Bezpečná úschova digitálnych aktív si vyžaduje komplexný prístup k custody riešeniam. Inštitúcie a sofistikovaní investori potrebujú viac než len najmodernejšie technológie. Vyžadujú osvedčenú infraštruktúru, spoľahlivé prevádzkové kontroly a nezávislý dohľad,” uviedol Bakkt vo svojom oznámení.

Kým obchodovanie Bitcoin Futures cez Bakkt v prvý mesiac nenaplnilo očakávania, v posledných dvoch týždňoch prakticky neustále vytvára nové rekordné denné objemy. Spustením custody služby sa môže stať opäť o čosi atraktívnejším. Mike Novogratz z Galaxy Digital označuje Bakkt za významného hráča, ktorý z dlhodobého hľadiska prispeje k zatraktívneniu Bitcoinu medzi veľkými inštitucionálnymi investormi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.