Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Lubin z Ethereum: Dúfajme, že Čína umožní prepojiť svoju kryptomenu s otvorenými blockchainmi

Článok

Joseph Lubin Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden zo zakladateľov kryptomeny Ethereum Joseph Lubin vyjadril nádej, že Čína umožní interoperabilitu jej pripravovanej národnej kryptomeny CBDC s verejne dostupnými blockchainmi.

Lubin svoju myšlienku prezentoval počas rozhovoru pre magazín Forbes, hoci priznal, že netuší, ako sa k tejto téme najľudnatejšia krajina sveta napokon postaví. Popri tom, ako vyjadril názor, že čínsky blockchain nebude taký pokročilý ako Ethereum, dodal: ,,Rád by som pomohol Číne získať odborníkov na technológiu blockchain. Hlavnou myšlienkou je, že Ethereum je najsilnejšou technológiou blockchainu a pôsobí ako pozitívny vírus, ktorý sa implementuje do mysle ľudí.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Joseph je presvedčený, že spustenie čínskej národnej kryptomeny bude viesť k tomu, že americký vplyv vo finančnom svete sa bude naďalej zmenšovať. Domnieva sa, že to so sebou prinesie pozitíva, ale aj negatíva.

Kým Čína mení svoj postoj k blockchainu a pripravuje spustenie národnej kryptomeny, USA zdá sa (minimálne oficiálne) spí na vavrínoch. Žiadne oficiálne plány na digitalizáciu dolára známe nie sú a postoj ku kryptomene Libra od Facebooku je zo strany regulátorov a zákonodarcov veľmi negatívny.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.