Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Binance: Rozhodnutie Číny povedie k hromadnému prijatiu kryptomien

Článok

Changpeng Zhao Čína
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ, CEO a najčastejšie citovaný predstaviteľ najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že iniciatíva Číny aplikovať technológiu blockchain vo  svojom hospodárstve zákonite povedie k hromadnej adopcii kryptomien.

Zhao známy aj pod skratkou “CZ“ hovoril o tejto téme v rozhovore pre Bloomberg, pričom rozhodnutie čínskeho prezidenta Jinpinga Xiho “odobriť” blockchain v najľudnatejšej krajine sveta označil za “super pozitívny” fundament.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Čína bude vo veľkom investovať do technológie blockchainu a tiež do vzdelávania v tejto oblasti. Vzhľadom na to, že Čína urobila tento krok, nebudú mať ostatné svetové krajiny inú možnosť, než postupovať v tomto smere rýchlejšie. Aby som bol úprimný, budú to mať veľmi ťažké, aby to dokázali rýchlejšie než Čína,” uviedol a dodal presvedčenie, že už čoskoro začne veľký geopolitický boj ostatných krajín, ktorého cieľom bude, aby nemala Čína v tejto oblasti monopol.

Šéf burzy Binance si myslí, že pro-blockchainova Čína prospeje aj samotným kryptomenám, hoci mnohí odborníci upozorňujú, že tieto dve veci by sa nemali spájať. Zhao to vidí trochu inak. ,,Akonáhle sa dozviete o blockchaine, neexistuje možnosť, aby ste sa nedopočuli aj o kryptomenách. Myslím si, že uvidíme omnoho viac ľudí, ktorí začnú chápať Bitcoin, Ethereum a iné kryptomeny. Prispeje to k ich veľkej adopcii.“

Burza Binance zatiaľ postupuje opatrne, čo sa týka jej návratu na čínsky trh. Z Číny musela odísť v roku 2017 po tom, ako krajina zakázala obchodovanie kryptomien na svojom území a vyhnala burzy za hranice. Binance začala tento mesiac podporovať obchodné páry voči čínskemu juanu a tiež investovala do výskumu a vývoja blockchain technológii v krajine.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.