Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V Číne nevídané: Štátom kontrolované médium písalo pozitívne o Bitcoine

Článok

Čína Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Meniaci sa postoj Číny k technológii blockchain zjavne vedie aj k zmene rétoriky o kryptomenách zo strany vládou ovládaných čínskych médií.

Štátna spravodajská agentúra Číny Xinhua News najnovšie publikovala článok, v ktorom označila Bitcoin za prvú úspešnú aplikáciu technológie blockchain. Publikovanie obdobného odborného článku by bolo pritom v Číne ešte pred niekoľkými mesiacmi nepredstaviteľné a to minimálne od septembra 2017, kedy Čína zakázala kryptozmenárne a investovanie do ICOs.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Článok začína otázkou, či kryptomeny reprezentujú nevyhnutný nový trend budúceho vývoja mien, alebo ide len o bublinu typu slávnej tulipánovej mánie zo sedemnásteho storočia.

Text opisuje základne princípy blockchainu ako decentralizovaného, nemenného a dôveryhodného systému, v ktorom nie je nutné, aby si strany dôverovali k tomu, aby medzi sebou mohli dosiahnuť zhodu (konsenzus). Pojednáva taktiež o základných aspektoch fungujúceho blockchainu bitcoinu vrátane jeho ťažby.

Článok však upozorňuje aj na nestálosť bitcoinu, pokiaľ ide o jeho cenu, keďže nie je podporovaný centralizovanou suverénnou mocnosťou na rozdiel od národných fiatových mien.

Nezávislí čitatelia zhodnotili, že ide o prvý článok publikovaný čínskym vládou kontrolovaným médiom, ktorý Bitcoin nedémonizuje. Súvisí to pravdepodobne s budúcimi plánmi Číny, ktorá chce medzi ľuďmi presadiť používanie svojej pripravovanej kryptomeny kontrolovanej centrálnou bankou (PBoC). Prezent Xi medzitým nariadil, aby aplikácia technológie blockchain do národného hospodárstva bola v najbližších rokoch absolútnou prioritou.

V USA medzitým silnie lobbing upozorňujúci na náskok Číny v tejto oblasti. Američania zatiaľ nepriznali žiadne plány na spustenie vlastnej digitálnej verzie dolára a zákonodárci sa negatívne stavajú k akýmkoľvek plánom súkromného sektora vrátane projektu kryptomeny Libra od Facebooku.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.