Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

V predchádzajúcich týždňoch sa veľa hovorilo a písalo o tom, že Bitcoin sa stáva akýmsi bezpečným rajom a vhodnou investíciou v čase, kedy zúria geopolitické a makroekonomické nepokoje. Kým napríklad Tom Lee uviedol, že Bitcoin je už na 100% “safe heaven”, tento týždeň minimálne dvaja rešpektovaní odborníci boli v tejto otázke skeptickejší. Vedúci mimoburzového predaja (OTC) na kryptoburze Kraken skonštatoval, že trh s kryptomenami je len v začiatkoch a označovať Bitcoin za bezpečný prístav je zatiaľ veľmi predčasné, hoci má k tomu dobre vykročené. Omnoho kritickejší bol Peter Schiff, známy bitcoinový kritik, ktorý uviedol, že Bitcoin v teste, či je bezpečným útočiskom, po tohtotýždňovom páde ceny opäť zlyhal a potvrdilo sa, že najlepšou investíciou v neistých časoch je zlato.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa analytika, ktorý je na Twitteri známy pod prezývkou Skew, má Bitcoin len sedempercentnú šancu dosiahnuť 20 tisíc dolárov už do konca tohto roka. Odvoláva sa pritom na dáta, ktoré získal z derivátových platforiem LedgerX a Deribit, kde si môžu investori staviť na túto príležitosť. Podrobnosti sa dočítate tu.

Bitcoinová sieť dosiahla tento týždeň nový míľnik – podľa agregátora údajov Coinmetrics.io sa k 25. augustu 2019 takzvaný realizovaný trhový strop bitcoinu stal ďalším významným ukazovateľom, ktorý vykazuje silný býčí signál. Realizovaný trhový strop (realized market cap) je alternatívnym spôsobom pre výpočet trhovej kapitalizácie bitcoinov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Jay Clayton, šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), v rozhovore pre Bloomberg skonštatoval, že kvôli bitcoinu a iným kryptomenám SEC nebude pristupovať k zmene zákona o cenných papieroch a tí, ktorí si mysleli, že tak urobia, len zbytočne plytvali energiou. V súvislosti s Bitcoinom skonštatoval, že ho nepovažuje za cenný papier, no mnoho iných kryptomien, ktoré vznikli v rámci ICO, má tieto črty.

Zaujímavý názor, s ktorým sa nestotožňuje väčšina bitcoinovej komunity, ktorá by uvítala u bitcoinu väčšiu anonymitu, predniesol Jesse Spiro zo spoločnosti Chainalysis. Myslí si, že transparentnosť bitcoinových transakcií dodáva bitcoinu dôveru a pomáha to celému sektoru kryptomien. Nevadí mu ani to, ak budú niektoré bitcoinové adresy, ktoré boli spojené s nelegálnou činnosťou, označované a zaradené na čiernu listinu. Myslí si, že na bitcoin by to negatívny dopad nemalo.

Miliardár Mike Novogratz, šéf Galaxy Digital, si zatiaľ z pádu ceny bitcoinu ťažkú hlavu nerobí. Uviedol, že BTC je tento rok v býčej nálade, čo demonštruje 200-percentný nárast jeho hodnoty. Teraz však potrebuje čas na konsolidáciu, počas ktorého očakáva prílev ďalšieho inštitucionálneho kapitálu. ,,Inštitúcie, ktoré prijímajú dlhodobé rozhodnutia, sa musia ubezpečiť, že majú všetko zabezpečené, že majú zoradené svoje kačičky a pomaly a isto vstupujú…,” naznačil ďalší scenár.

Spoločnosť Coin Metric vypracovala štúdiu, podľa ktorej celkové tržby bitcoinových minerov (ťažiarov) dosiahli už hodnotu 14 miliárd dolárov a to napriek masívnemu nárastu hashrate siete – čo je faktor, ktorý znižuje ziskovosť ťažby – je  pre bitcoinových minerov v hre viac peňazí, ako kedykoľvek predtým. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Altcoiny

Azda najhorúcejšou témou posledných dní mimo Bitcoinu bola Čínskou ľudovou bankou (PBoC) pripravovaná čínska národná kryptomena. Podľa informácií, s ktorými prišiel Forbes, ju PBoC najprv distribuuje medzi 8 veľkých čínskych inštitúcii vrátane online gigantov Tencent a Alibaba. Forbes informoval aj o tom, že uvedená by mohla byť na trh už v novembri tohto roka, čo však následne vyvrátil denník The Global Times, ktorý má silné väzby na komunistickú stranu Číny. Predpoklad, že PBoC bude chcieť kryptomenu uviesť na trh skôr, než príde Libra, však zostáva platný.

Tradične sa hovorilo aj o kryptomene Libra, ktorú by mal budúci rok uviesť na trh Facebook (hoci regulačné prekážky mu možno uvedenie produktu poriadne oddialia). V súvislosti s ňou dokonca americkí zákonodarcovia navštívili Švajčiarsko, aby zistili, ako plánujú švajčiarske orgány regulovať tento projekt. Zo svojich zistení veľmi spokojní neboli.

Facebook medzitým najal kvôli Libre lobistickú firmu FS Vector, ktorá sa vo Washingtone špecializuje na dodržiavanie regulačných predpisov, verejnú politiku a obchodnú stratégiu vo fintech sektore.

Ken Webber zo spoločnosti Ripple, ktorá stojí kryptomenou XRP, skonštatoval, že je mimoriadne dôležité, aby svetové univerzity otvárali viac vzdelávacích programov zameraných na blockchain a digitálne meny. Dopyt po pracovných miestach v tomto sektore totiž výrazne presahuje ponuku. Štúdia spoločnosti Coinbase však zistila, že univerzity robia v tomto smere pokrok. Z 50 najlepších svetových univerzít má aspoň jednu triedu so zameraním na tento sektor už 56% z nich.

Na očiach bola aj kryptomena Basic Attention Token (BAT). A to hneď z troch dôvodoch. Získala podporu vo vlajkovej lodi Samsungu v smartphone Galaxy S10, blockchainový prehliadač Brave, v ktorom slúži ako hlavný natívny token, rozšíril svoju službu Brave Rewards už aj na Vimeo a Reddit a Brave dokončuje krypotmenovú peňaženku Brave Wallet.

BiTorrent, najznámejšia torrentová služba, ktorú od minulého roka vlastní TRON (TRX), začína s interným testovaním svojej platformy pre live streaming založený na blockchain technológii. Platforma BitTorrent Live (BLive) podporuje živý videoobsah a službu okamžitých správ. Využitie si v nej nájde natívny token BitTorrent (BTT). Viac sa dočítate tu.

Verejné testovanie dlhoočakávaného blockchainu Telegram (TON), s ktorým príde ruka v ruke aj kryptomena Gram, by malo byť sprístupnené už 1. septembra. Informoval o tom ruský portál Vedomosti, ktorý citoval anonymného investora tvrdiaceho, že sa dozvedel túto informáciu priamo od vývojárskeho tímu. Projekt TON je decentralizovaná platforma pre aplikácie a zasielanie správ, ktorú vyvinul tím stojaci za open source messengerom Telegram.

Mali by ste tiež vedieť…

  • Craig Wright, kontroverzná postava, ktorá o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, musí podľa verdiktu súdu odškodniť rodinu nebohého bývalého partnera Davea Kleimana 500 000 BTC. Zatiaľ je však otázne, či bude môcť nariadenie súdu splniť (otázny je jeho prístup k privátnym kľúčom týchto bitcoinov) a obavy tiež vyvoláva skutočnosť, že rodina Kleimana by musela tento príjem v hodnote miliárd dolárov zdaniť 40%, čo by teoreticky mohlo viesť k predaju množstva nadobudnutých BTC.
  • Obchodovanie s kryptomenami sa v Portugalsku nebude daniť a po výmene kryptomien za fiatové peniaze nebude nutné zaplatiť žiadnu daň z príjmu
  • Klienti spoločnosti Bakkt, ktorá 23. septembra spustí dlhoočakávané Bitcoin futures viazané na reálne BTC, budú už od 6. septembra môcť realizovať vklady do Bakkt Warehouse.
  • Popredný predstaviteľ burzy Binance tvrdí, že burza sa poučila z chýb Facebooku v súvislosti s kryptomenou Libra a bude pri uvedení svojho produktu Venus (ktorý môže byť priamou konkurenciou Libry) omnoho dôslednejšia v súvislosti s dodržiavaním regulačných otázok.
  • Burza Binance už budúci mesiac spustí futures trading. Okrem toho spustila projekt Binance X, ktorý je zameraný na pomoc blockchainovým vývojárom.
  • Čínska Ponzi schema PlusToken, ktora obrala investorov o takmer 3 miliardy dolárov, využila v auguste na výbery najmä burzu Huobi. Rozsah podvodu PlusToken údajne prevyšuje najznámejší kryptomenový scam BitConnect.
  • Podľa Neila Walsa, ktorý je vedúcim globálneho program boja proti počítačovej kriminalite Úradu OSN pre drogy a kriminalitu, kryptomeny komplikujú boj proti praniu špinavých peňazí, pretože poskytujú kriminálnikom vrstvu ochrany navyše.
  • Juhokórejský gigant Samsung rozšíril vo svojej vlajkovej lodi smartphone Samsung Galaxy S10 podporu pre ďalšie tri stablecoiny – TrueUSD (TUSD), Maker (MKR) a USD Coin (USDC). Celkovo podporuje už 33 kryptomien.
  • Solventní Indovia podľa prieskumu, ktorý realizoval Huru India, majú tendenciu v sektore kryptomien uprednostniť Bitcoin pred investíciou do iných kryptomien

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.