Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Predseda SEC: Zákon kvôli kryptomenám meniť nebudeme

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá bude na prelome septembra a októbra rozhodovať aj o osude troch žiadosti o Bitcoin ETF, Jay Clayton, skonštatoval, že SEC neplánuje upravovať zákon o cenných papieroch kvôli kryptomenám.

Clayton hovoril o kryptomenách počas rozhovoru pre Bloomberg, ktorý sa uskutočnil v utorok 27. augusta. Skonštatoval v ňom, že osobne v žiadnom prípade nemá v úmysle zmeniť zákon o cenných papieroch a či už vylúčiť alebo zahrnúť digitálne aktíva do regulácie podľa tohto zákona.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Myslím si, že veľa ľudí sa nadchlo, že nejakým spôsobom zmeníme pravidla tak, aby vyhovovali tejto technológii a investovali veľa svojho času a úsilia do toho s presvedčením, že sa tak stane. Ja som bol od začiatku pomerne jasne uzrejmený v tom, že nič také sa nedeje.”

Predseda SEC však upozornil, že nestojí proti inovácii a nepovažuje sa za človeka, ktorý by stál novej technológii v ceste. ,,Ak máme spôsob, ako znížiť náklady na platby v medzinárodnom meradle prostredníctvom technológie, som za, poďme do toho… Nemôžeme však obetovať základné zásady zákona o cenných papieroch a iných zákonov, len kvôli tomu, aby sme to umožnili.”

Clayton počas rozhovoru tiež uviedol, že nie všetky kryptomeny sú identické. Zopakoval svoj názor, že Bitcoin podľa  neho nie je cenný papier a teda nespadá pod reguláciu SEC. Existujú však kryptomenové projekty, ktoré SEC znepokojujú. Ide najmä o ICOs, ktoré mali vo svojich whitepaperoch formulácie, ktoré presviedčali investorov o tom, že ich investícia dosiahne niekoľkonásobné zhodnotenie, respektíve obsahovali iné formulácie typické pre cenné papiere.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.