Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Predseda SEC: Zákon kvôli kryptomenám meniť nebudeme

Článok

SEC, Bitcoin

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá bude na prelome septembra a októbra rozhodovať aj o osude troch žiadosti o Bitcoin ETF, Jay Clayton, skonštatoval, že SEC neplánuje upravovať zákon o cenných papieroch kvôli kryptomenám.

Clayton hovoril o kryptomenách počas rozhovoru pre Bloomberg, ktorý sa uskutočnil v utorok 27. augusta. Skonštatoval v ňom, že osobne v žiadnom prípade nemá v úmysle zmeniť zákon o cenných papieroch a či už vylúčiť alebo zahrnúť digitálne aktíva do regulácie podľa tohto zákona.

,,Myslím si, že veľa ľudí sa nadchlo, že nejakým spôsobom zmeníme pravidla tak, aby vyhovovali tejto technológii a investovali veľa svojho času a úsilia do toho s presvedčením, že sa tak stane. Ja som bol od začiatku pomerne jasne uzrejmený v tom, že nič také sa nedeje.”

Predseda SEC však upozornil, že nestojí proti inovácii a nepovažuje sa za človeka, ktorý by stál novej technológii v ceste. ,,Ak máme spôsob, ako znížiť náklady na platby v medzinárodnom meradle prostredníctvom technológie, som za, poďme do toho… Nemôžeme však obetovať základné zásady zákona o cenných papieroch a iných zákonov, len kvôli tomu, aby sme to umožnili.”

Clayton počas rozhovoru tiež uviedol, že nie všetky kryptomeny sú identické. Zopakoval svoj názor, že Bitcoin podľa  neho nie je cenný papier a teda nespadá pod reguláciu SEC. Existujú však kryptomenové projekty, ktoré SEC znepokojujú. Ide najmä o ICOs, ktoré mali vo svojich whitepaperoch formulácie, ktoré presviedčali investorov o tom, že ich investícia dosiahne niekoľkonásobné zhodnotenie, respektíve obsahovali iné formulácie typické pre cenné papiere.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne