Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Výsledok súdu s Craigom Wrightom môže spôsobiť pád ceny bitcoinu

Článok

bitcoin-wright

Cointelegraph konštatuje, že nariadenie súdu, aby Craig Wright zaplatil vdove po svojom bývalom obchodnom partnerovi Daveovi Kleimanovi 500 000 BTC, môže v konečnom dôsledku vyvolať na trhu s bitcoinom vysokú volatilitu a zároveň dumpnuť (spôsobiť prepad) jeho ceny.

Vdova Davida Kleimana sa súdila s Craigom Wrightom už od úvodu roka 2018. Sudca Bruce Reinhart jej dal teraz za pravdu a Craigovi Wrightovi nariadil, aby jej vrátil polovicu požadovanej sumy 10 miliárd dolárov – čiže približne 500 000 BTC.

40% z tejto čiastky však bude musieť vdova Ira Kleimanova zdaniť a pokiaľ náhodou nemá v k dispozícií 2 miliardy dolárov vo fiate (čo samozrejme nemá), bude to musieť urobiť tak, že predá 200 000 nadobudnutých BTC na burzách. Práve tento fakt by mohol výrazne ovplyvniť cenu bitcoinu, čo priznáva aj samotný Craig Wright a tejto téme sa napríklad venoval vo svojom streame už aj Ivan on Tech.

Je však tento scenár reálny? To je veľmi otázne. Stačí napríklad, aby sa Wright rozhodol, že na Kleimanovu bitcoiny neprevedie. Alebo stačí, aby sa potvrdilo, že k ním naozaj nemá reálny prístup (privátne kľúče), čiže s nimi nevie manipulovať. V tom prípade by si mohla Kleimanova rodina od Wrighta narokovať finančnú kompenzáciu, čiže vyrovnanie vo fiatovej mene, nakoľko je známe, že Wright je solventný. Tak či onak, Wrighta čaká ešte veľa nepríjemnosti a taktiež bude zrejme obžalovaný z podvodu a krivou prísahou.

Hoci súd dal za pravdu rodine Kleimainovcov a prakticky uznal Wrighta vinným z toho, že falšoval dokumenty, ktorými obral Davida Kleimana o jeho majetok, jeho veľký zástanca a ďalší propagátor kryptomeny Bitcoin SV (BSV) Calvin Ayre šokujúco vyhlásil, že verdikt súdu zároveň znamená, že Wright a Kleimain boli spoločne uznaní ako pôvodní autori bitcoinu – čiže Satoshi Nakamoto.

S týmto tvrdením pochopiteľne väčšina komunity nesúhlasí. ,,Americký súd NEPOVEDAL, že Wright a Kleiman boli Satoshi Nakamoto. Ktokoľvek to hovorí je buď šialený alebo je to klamár,” tweetoval na margo tohto kontroverzného výroku Ayrea Alstair Milne.

Mimochodom počas súdu Wright uviedol, že do januára 2020 bude schopný dokázať, že má prístup ku súkromným kľúčom k bitcoinom, ktorých použitím by dokázal, že je Satoshi Nakamoto. Sudca jeho tvrdenie vzal na vedomie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne