Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Výnosy bitcoinových minerov rastú exponenciálne (GRAF)

Článok

bitcoin

Spoločnosť Coin Metric vypracovala štúdiu, podľa ktorej celkové tržby bitcoinových minerov (ťažiarov) dosiahli rekordnú hodnotu 14 miliárd dolárov.

S odvolaním sa na Coin Metrics o tom informoval včera portál Yahoo! Finance, ktorý uviedol, že napriek masívnemu nárastu hashrate siete – čo je faktor, ktorý znižuje ziskovosť ťažby – je v hre pre bitcoinových minerov viac peňazí, ako kedykoľvek predtým.

Správa uvádza, že bitcoinu trvalo 8 rokov, kým sa celkové príjmy minerov dostali nad 5 miliárd dolárov. Ďalších 5 miliárd dolárov bolo exponenciálne rýchlejších a tržby prelomili hodnotu 10 miliárd behom ďalších 8 mesiacov.

Coin Metrics predpokladá, že ak bude tento trend pokračovať, hranica 20 miliárd dolárov by mohla byť prelomená niekedy na začiatku roka 2020.

Graf: Celkové výnosy z ťažby bitcoinu (v USD)

Zdroj: Yahoo!Finance/Coin Metrics

Podľa Yahoo!Finance je údaj o hodnote 14 miliárd dolárov o to pôsobivejší, že rýchlosť hashovania siete už niekoľko mesiacov kontinuálne rastie a pokračuje v lámaní predchádzajúcich rekordov – nový rekordný hashrate bol dosiahnutý vo štvrtok – 83.5 TH/s.

Vyšší hashrate (výpočtový výkon potrebný na vyťaženie nového bloku) sa prejavuje vo vyšších prevádzkových nákladoch pre minerov – napriek tomu výrazné zvýšenie výnosov z ťažby naznačuje, že tento faktor kriticky nezmenil ziskovosť ťažby bitcoinu. Zaujímavé bude sledovať, ako zareagujú mineri na blížiaci sa halving. V máji 2020 sa totiž zníži odmena za vyťaženie nového bloku bitcoinu z 12.5BTC na 6.25 BTC. Všeobecne sa predpokladá, že tento faktor bude mať na cenu bitcoinu pozitívny vplyv, no objavujú sa aj názory, že nižšia odmena pre ťažiarov by mohla odradiť niektorých minerov od ťažby, čím by sa hashrate siete znížil.

Úvod do ťažby Bitcoinu a kryptomien

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne