Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Americkí zákonodarcovia kvôli Libre navštívili Švajčiarsko. Stále majú pochybnosti

Článok

libra-sudca

Viacerí zákonodarcovia Spojených štátov amerických navštívili v priebehu minulého týždňa Švajčiarsko, aby zistili podrobnosti o tom, ako bude v tejto krajine regulovaná pripravovaná kryptomena Facebooku Libra.

Podľa oficiálneho vyhlásenia zástupkyne skupiny Maxine Watersovej sa členovia Výboru pre finančné služby Snemovne reprezentantov USA stretli s viacerými švajčiarskymi regulačnými agentúrami a zákonodarcami vrátane Štátneho sekretariátu pre medzinárodné finančné záležitosti, Federálneho komisára pre ochranu údajov a informácii a tiež so zástupcami Úradu pre dohľad nad finančným trhom.

Cieľom návštevy bolo objasniť podmienky, za akých švajčiarske orgány regulujú Libru a dozvedieť sa viac o aktuálnom stave a rozsahu tohto projektu. Pracovná cesta však amerických regulátorov úplne nepresvedčila.

,,Aj keď si vážim čas, ktorí nám venovali, moje obavy pretrvávajú, pokiaľ ide o spôsoby, ako veľká technologická spoločnosť môže vytvoriť súkromne kontrolovanú alternatívnu globálnu menu,” uviedla Watersová.

Facebook si zvolil Švajčiarsko za sídlo Libry z dôvodu, že ponúka dobré regulačné podmienky pre rozbehnutie celého projektu. Americkí zákonodarcovia sú však presvedčení, že cieľom Facebooku je predísť právnej kontrole v rámci regulačnej arbitráže.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne