Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Americkí zákonodarcovia kvôli Libre navštívili Švajčiarsko. Stále majú pochybnosti

Článok

libra-sudca
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Viacerí zákonodarcovia Spojených štátov amerických navštívili v priebehu minulého týždňa Švajčiarsko, aby zistili podrobnosti o tom, ako bude v tejto krajine regulovaná pripravovaná kryptomena Facebooku Libra.

Podľa oficiálneho vyhlásenia zástupkyne skupiny Maxine Watersovej sa členovia Výboru pre finančné služby Snemovne reprezentantov USA stretli s viacerými švajčiarskymi regulačnými agentúrami a zákonodarcami vrátane Štátneho sekretariátu pre medzinárodné finančné záležitosti, Federálneho komisára pre ochranu údajov a informácii a tiež so zástupcami Úradu pre dohľad nad finančným trhom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cieľom návštevy bolo objasniť podmienky, za akých švajčiarske orgány regulujú Libru a dozvedieť sa viac o aktuálnom stave a rozsahu tohto projektu. Pracovná cesta však amerických regulátorov úplne nepresvedčila.

,,Aj keď si vážim čas, ktorí nám venovali, moje obavy pretrvávajú, pokiaľ ide o spôsoby, ako veľká technologická spoločnosť môže vytvoriť súkromne kontrolovanú alternatívnu globálnu menu,” uviedla Watersová.

Facebook si zvolil Švajčiarsko za sídlo Libry z dôvodu, že ponúka dobré regulačné podmienky pre rozbehnutie celého projektu. Americkí zákonodarcovia sú však presvedčení, že cieľom Facebooku je predísť právnej kontrole v rámci regulačnej arbitráže.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.