Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čínsku kryptomenu má dostať najprv osem veľkých inštitúcii

Článok

Čína vlajka

Čínska ľudová banka (PBoC), ktorá v Číne zohráva úlohu centrálnej banky, by mala podľa zdrojov Forbes už čoskoro uskutočniť prvé kolo emitovania svojej národnej kryptomeny (CBDC). Digitálnu menu najľudnatejšej krajiny sveta by vraj malo dostať najprv 8 veľkých čínskych inštitúcii.

Forbes sa odvoláva pri zverejnení tejto informácie na Paula Schulteho, ktorý predtým pracoval ako vedúci Čínskej stavebnej banky. Správu mal potvrdiť aj jeden anonymný zdroj zo zákulisia projektu čínskej kryptomeny CBDC.

Vyvolenými inštitúciami, ktoré by mali mať ako prvé príležitosť vyskúšať fungovanie čínskej kryptomeny, sú podľa Schulteho online giganti Alibaba Tencent a inštitúcie Čínska stavebná banka, Priemyselná a obchodná banka Číny, Čínska banka, Poľnohospodárska banka ČínyČínska banková asociácia Union Pay. Posledný ôsmy príjemca je zatiaľ neznámy.

Táto správa zatiaľ nebola oficiálne potvrdená. Naznačuje však predtým medializované správy, že Čína chce spustiť svoj kryptomenový projekt skôr, než príde na trh kryptomena Facebooku Libra. Tú považuje Čína za vážnu hrozbu a chce byť na jej príchod dostatočne pripravená.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne