Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vedúci OTC na Krakene: Je predčasné nazývať Bitcoin bezpečným prístavom

Článok

Peniaze do Bitcoinu

Vedúci mimoburzového predaja (OTC) na kryptoburze Kraken skonštatoval, že dnešný trh s kryptomenami je stále ešte len v začiatkoch. Prirovnal ho k “starému dobrému” Wall Street a tiež uviedol, že je ešte veľmi predčasné nazývať bitcoin “bezpečným rajom pre investorov”.

Nelson Minier počas rozhovoru pre Nasdaq TradeTalks uviedol, že Wall Street už nie je taká, aká bývala. ,,Prvých 15 rokov bola na Wall Street zábava. Bol som veľmi šťastný. Začal som na CDS trhu, ktorý na mňa pôsobil ako dnešné kryptomeny. Mali ste tam veľa finančných inovácii, veľa obchodovania. Kryptomeny mi to veľmi pripomínajú… je tu veľa energie a entuziazmu okolo progresu, ktorý sa deje a kam to celé smeruje…“

Bitcoin sa čoraz častejšie prirovnáva k zlatu. Článkov o tom, že sa stáva bezpečným prístavom pre investorov v čase ekonomickej a geopolitickej nestability, rapídne pribúda. Minier však zastáva názor, že nazývať bitcoin ako bezpečný prístav je ešte predčasné. ,,Nie som si tým taký istý, ale bitcoin sa tak začína správať. Myslím si, že ľudia si začínajú spracovávať portfólio a pomaly k nemu prichádzajú (k bitcoinu). Keď je situácia na trhu neistá sledujeme, že bitcoin rastie. Myslím si, že toto sme predtým nevideli, bitcoin sa obchodoval ako rizikové aktívum.”

Minier teda skonštatoval, že hoci bitcoin v jeho očiach ešte nie je bezpečným prístavom, má k nemu namierené a dôležité bude, čo prinesie ďalšie obdobie. ,,Ide správnym smerom, to je iste,” dodal.

Tom Lee, šéf Fundstrad Advisors a tradičný hosť v televíznom štúdiu CNBC, má oveľa jednoznačnejší názor. Minulý týždeň skonštatoval, že bitcoin sa definitívne stal bezpečným rajom pre investorov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne