Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Wals z OSN: Kryptomeny komplikujú boj proti praniu špinavých peňazí

Článok

cybercrime

Neil Wals, ktorý je vedúcim globálneho programu boja proti počítačovej kriminalite Úradu OSN pre drogy a kriminalitu, varoval, že kryptomeny komplikujú boj proti praniu špinavých peňazí.

Potvrdil to v rozhovore pre austrálsky kanál ABC, v ktorom skonštatoval, že zločinci častokrát používajú kryptomeny na činnosti súvisiace so sexuálnym zneužívaním detí, čo je problém, ktorý je oveľa rozšírenejší a vážnejší, než to chápe väčšina verejnosti.

Walsa na kryptomenách trápi najmä to, že zločincom ponúkajú vrstvu utajenia navyše, ktorá im uľahčuje vykonanie trestného činu.

V podobnom duchu nedávno hovoril o kryptomenách aj americký minister financií Steven Mnuchin, ktorý v júli uviedol, že vládne agentúry zabránia tomu, aby sa bitcoin a ďalšie kryptomeny stali ekvivalentom švajčiarskych bánk, ktoré kryjú peniaze zločincov.

Hoci informácie o tom, že kryptomeny sú zneužívané na nelegálne činnosti, ich povesti zďaleka nepridávajú, štúdia newyorskej spoločnosti Chainalysis uvádza, že iba 8,1% všetkých kryptomenových aktív zaslaných do kryptomenových mixérov bola naviazaná na nezákonnú činnosť, zatiaľ čo iba 2,7% z nich prichádza z darknet trhov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne