Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Schiff: Bitcoin opäť zlyhal v teste, či je bezpečným útočiskom

Článok

Peter Schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Aktuálny prepad ceny bitcoinu potvrdil, že nie je bezpečným útočiskom v čase turbulencií na finančných trhoch. Uviedol to Peter Schiff, CEO Euro Pacific Capital, známy propagátor zlata a kritik bitcoinu.

,,Bitcoin opäť zlyhal v teste bezpečného útočiska. Investori sa v piatok, keď sa zvýšilo obchodné napätie a zasiahlo globálne akciové trhy, začali obzerať po bezpečných menových rajoch. Japonský jen, švajčiarsky frank a najmä zlato sa posunuli vyššie. Napriek tomu sa bitcoin prepadol o viac ako akcie!,” upozornil a dodal: ,,Od minulého štvrtka stratil bitcoin väčšiu hodnotu než ktorýkoľvek z hlavných indexov akciového trhu, zatiaľ, čo zlato a striebro stúpali.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Schiff touto argumentáciou poukázal na nesprávnosť často omieľaných tvrdení, že bitcoin je popri zlate najlepšou investíciou práve v období, kedy rastie geopolitické napätie, či už ide o protesty v Hong Kongu, obchodnú vojnu medzi USA a Čínou či eskalujúce napätie na Blízkom východe.

Schiff bol v poslednej dobe častokrát konfrontovaný kryptomenovou komunitou. Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital, jeden z najznámejších propagátorov bitcoinu, nedávno neuspel v snahe Schiffa presvedčiť o plusoch najznámejšej digitálnej meny, hoci mal príležitosť hovoriť s ním na túto tému v živom vysielaní.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.