Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Schiff: Bitcoin opäť zlyhal v teste, či je bezpečným útočiskom

Článok

Peter Schiff

Aktuálny prepad ceny bitcoinu potvrdil, že nie je bezpečným útočiskom v čase turbulencií na finančných trhoch. Uviedol to Peter Schiff, CEO Euro Pacific Capital, známy propagátor zlata a kritik bitcoinu.

,,Bitcoin opäť zlyhal v teste bezpečného útočiska. Investori sa v piatok, keď sa zvýšilo obchodné napätie a zasiahlo globálne akciové trhy, začali obzerať po bezpečných menových rajoch. Japonský jen, švajčiarsky frank a najmä zlato sa posunuli vyššie. Napriek tomu sa bitcoin prepadol o viac ako akcie!,” upozornil a dodal: ,,Od minulého štvrtka stratil bitcoin väčšiu hodnotu než ktorýkoľvek z hlavných indexov akciového trhu, zatiaľ, čo zlato a striebro stúpali.”

Schiff touto argumentáciou poukázal na nesprávnosť často omieľaných tvrdení, že bitcoin je popri zlate najlepšou investíciou práve v období, kedy rastie geopolitické napätie, či už ide o protesty v Hong Kongu, obchodnú vojnu medzi USA a Čínou či eskalujúce napätie na Blízkom východe.

Schiff bol v poslednej dobe častokrát konfrontovaný kryptomenovou komunitou. Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital, jeden z najznámejších propagátorov bitcoinu, nedávno neuspel v snahe Schiffa presvedčiť o plusoch najznámejšej digitálnej meny, hoci mal príležitosť hovoriť s ním na túto tému v živom vysielaní.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne