Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Novinky Bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

V úvode týždňa sme sa pozreli na Weiss Ratings, teda hodnotenie kryptomien od ratingovej agentúry, ktorá začala pred rokom a pol s udeľovaním ratingov pre kryptomeny ako vôbec prvá. Aktuálne je podľa nej najlepšou kryptomenou na investíciu Bitcoin, ktorý dostal najlepšie hodnotenie. Po jeho boku sú však ďalšie zaujímavé altcoiny. Kritiku si vyslúžil EOS za svoju centralizovanosť a pochvalu zas dostalo Cardano. Ak by ste chceli vedieť viac, otvorte si tento článok.

Rating kryptomien podľa Weiss Ratings: Kritizovaný EOS, pochválené Cardano a prvý Bitcoin

Existujú viacerí poprední predstavitelia krypto priemyslu, ktorý nevylučujú rast ceny Bitcoinu k hodnote milión dolárov. Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Hoci na trhu v posledných týždňoch prevláda optimizmus, Tone Vays si myslí, že zatiaľ neexistujú žiadne silné dôkazy, ktoré by ho presvedčili, že medvedí trh sa už naozaj skončil. Poukázal najmä na to, že podľa neho do trhu neprúdia prakticky žiadni noví hráči a súčasný rast je len v réžii tých, ktorí boli aj pri bullrune v roku 2017.

Opačný názor má Barry Silbert, CEO spoločnosti Digital Currency Group, ktorý v rozhovore pre Bloomberg vyjadril presvedčenie, že medvedí trh je za nami. Taktiež poukázal na to, že v novom býčom trhu bude omnoho viac cítiť prítomnosť inštitucionálnych investorov.

Tuur Demester, zakladajúci partner spoločnosti Adaant Capital sa domnieva, že medzi hlavné katalyzátory rastu ceny Bitcoinu patrí obchodná vojna medzi USA a Čínou. Mnohí čínski investori totiž podľa jeho názoru prelievajú časť svojich juanov, ktoré strácajú pre spor s USA na hodnote, práve do BTC.

Altcoiny

Burza Binance tento týždeň zverejnila dve zásadné informácie – plánuje spustenie svojej regulovanej americkej verzie Binance US a zároveň od 12.9. nebudú môcť Američania obchodovať na jej súčasnej verzii Binance.com. Táto informácia spôsobila výrazný prepad ceny kryptomeny Binance Coin (BNB) a taktiež oslabila hodnotu viacerých ďalších altcoinov. V nebezpečnej pozícií sú najmä tie, ktoré sú pre americký trh obchodovateľné len cez Binance. Ide až o 72 kryptomien. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Faktor Binance: Američania stratia prístup k 72 kryptomenám. Je to naozaj také zlé?

Top témou tohto týždňa bola kryptomena Facebooku (jej názov bude pravdepodobne Libra), ktorá sa derie aj medzi hlavné správy mainstreamových médií. Zatiaľ si nedovolíme ani len špekulovať o tom, či táto kryptomena bude mať pozitívny alebo negatívny vplyv na celý trh, no zoznam investorov do tohto coinu vyzerá veľmi zaujímavo. Venovali sme sa mu v tomto článku.

Neoficiálny zoznam investorov do kryptomeny Facebooku je poriadne veľký

Medzi kryptomeny, do ktorých sa vkladajú najväčšie nádeje, nepochybne patrí Ethereum. Fundamenty druhej najhodnotnejšej digitálnej meny vyzerajú v poslednej dobe veľmi dobre, hoci cena ETH je ešte stále poriadne vzdialená svojmu all-time-high 1448 dolárov. Ak by vás zaujímalo, ako sa aktuálne darí Ethereum, písali sme o tom tu.

Influenceri, ktorí prejdú na sociálnu sieť Voice postavenú na blockchaine EOS, si budú môcť údajne rozprávkovo zarobiť. Podľa uniknutej správy, ktorej autorom mal byť Brendan Blumer (riaditeľ Block.one, ktorá má na starosti vývoj EOS) by si tí najlepší mohli prísť na 50 až 100 miliónov dolárov. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Influenceri môžu na Voice (EOS) údajne zarábať 50 až 100 miliónov dolárov

Ostatné

  • Veci okolo Bakkt sa konečne hýbu správnym smerom. Spoločnosť, za ktorou stojí konglomerát Intercontinencal Exchange (ICE), oznámila, že spustí testovaciu prevádzku obchodovania s Bitcoin futures viazanými na reálne bitcoiny. Ale pozor, Bakkt stále nemá povolenie od CFTC. Viac sa dozviete tu.
  • CryptoCompare vypracoval podrobnú štúdiu o burzách s kryptomenami. Vo vyše 100 stranovej práci zverejnil aj zoznam 10 najdôveryhodnejších búrz súčasnosti. Písali sme o tom v tomto článku.
  • Očakávaná debetná platobná karta Coinbase Card pomaly expanduje naprieč Európou. Kým v apríli bola dostupná len obyvateľom Veľkej Británie, Coinbase ten to týždeň oznámila, že support dostane v ďalších 6 krajinách Európskej únie.
  • Justin Sun (Tron) sa napokon stretne s Warrenom Buffettom v Silicon Valley. Obed je naplánovaný na 26. júla.
  • Zaujímavo napreduje bitcoinovy projekt šéfa Twitteru Jacka Dorseyho. Takzvané Square Crypto získalo do svojho tímu zvučnú posilu. Viac sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne