Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Názor investora: Je za rastom Bitcoinu obchodná vojna USA a Číny?

Článok

Bitcoin, USA a Čína
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin započal svoj nový býčí trend 15. decembra 2018, kedy sa obchodoval na úrovni 3150 dolárov. Odvtedy k 30. máju 2019, kedy stál 9070 dolárov, posilnil o 188 percent a hoci momentálne sa obchoduje pod cenou 8000 dolárov, stále môžeme hovoriť, že je v rastúcom trende.

Zakladajúci partner spoločnosti Adaant Capital Tuur Demester si myslí, že cenu Bitcoinu okrem najčastejšie spomínaných dôvodov ovplyvňujú aj makroekonomické otázky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Demeester si myslí, že okrem akumulácie Bitcoinu, short squeezov a výberov BTC z pochybných búrz a zmenárni ovplyvnila cenu bitcoinu aj obchodná vojna medzi USA a Čínou.

Najprv sa však vrátil do minulosti. V úvode roka 2013, keď sa odsúhlasila medzinárodná pomoc Cypru v hodnote maximálne 10 miliárd dolárov, vzrástla cena Bitcoinu v priebehu prvých 99 dní roka o 1950%, pričom následne klesla o 80%.

https://www.tradingview.com/x/rkEN4ItC/

Teraz zas mohla byť podobným katalyzátorom rastu Bitcoinu spomínaná obchodná vojna medzi Čínou a USA. ,,Dňa 5. mája čínsky juan začal oslabovať voči doláru a o 13 dní neskôr sa obchodoval už o 2,5% nižšie – to je v devízovom vyjadrení obrovský skok. Pozoruhodne bolo, že sa to udialo v týždni, kedy Bitcoin prekonal rezistenciu 6500 dolárov,” uviedol Demeester.

Ruská medzinárodná televízna sieť RT v rámci rubriky Boom Bust tiež špekulovala nad možnosťou, že obchodná vojna medzi týmito dvomi ekonomickými gigantmi mohla ovplyvniť Bitcoin. Čínski investori totiž mohli prelievať juan do BTC v očakávaní možnej devalvácie ich meny.

Hodnotiť tieto závery je veľmi náročné vzhľadom na čínsky zákaz kryptomien ešte zo septembra 2017. Komplikuje to analýzu údajov. Šéf burzy BitMex Arhur Haayes si myslí, že v Číne napriek “kryptobanu” stále fungujú mnohé over-the-counter desky, teda mimoburzové obdodovanie s kryptomenami a to, že čínske burzy Huobi či OKCoin opustili čínsku pôdu nemusí znamenať, že opustili aj čínsky trh.

,,Trh OTC (over the counter) naďalej funguje. Našli sa politicky prijateľné spôsoby, ako umožniť kupujúcim a predávajúcim stretnúť sa v Číne. Zhao Dong, pravdepodobne najväčší obchodník s OTC v Číne, je jedným z hlavných ľudí zodpovedných za úspešný predpredaj tokenov LEO burzy Bitfinex v hodnote miliardy dolárov. On propagoval Bitfinex na čínskom trhu a pomohol Bitfinexu získať naspäť čínskych obchodníkov. Na Číne stále záleží,” konštatuje.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.