Sme aj na sociálnych sieťach

EOS

Influenceri môžu na Voice (EOS) údajne zarábať 50 až 100 miliónov dolárov

Článok

voice-eos

Sociálnymi médiami sa šíri screenshot konverzácie, ktorú mal zaslať generálny riaditeľ spoločnosti Block.One (EOS) Brendan Blumer. Podľa jej obsahu by mohli influenceri sociálnej siete Voice, ktorá je postavená na blockchaine EOS, zarábať až milióny dolárov.

V správe, ktorej fotografia koluje internetom, Blumber naznačuje, že špičkoví influenceri, ktorí budú schopní priniesť na novú sociálnu sieť VOICE 50 miliónov followerov, budú vďaka tomu zarábať desiatky, ak nie stovky miliónov dolárov. Prilákanie takýchto influencerov na Voice bude preto hlavným marketingovým cieľom Block.one.

Portál CryptoSlate informoval, že sa snažil získať ku screenshotu oficiálne stanovisko Block.one alebo Brendana Blumera, no odpoveď nedostal. Či ide teda o podvrh, alebo o skutočný “leak“, ktorý naznačuje predstavy Block.One o budúcnosti sociálnej siete Voice je teda otázne.

Block.one oznámil spustenie platformy Voice 1. júla 2019. Už predtým dlhšiu dobu avizoval, že práve v tento deň oznámi revolučnú novinku týkajúcu sa blockchainu EOS. ,,Voice je najtransparentnejšia sociálna sieť na svete, na ktorej sa bude kvalitný obsah šíriť naspäť skrz celou komunitu,” tvrdí Block.one.

Voice postavený na blockchaine EOS by mal využívať tokeny Voice, ktoré bude fungovať ako odmena pre tvorcov obsahu. Využiť ho budú môcť zároveň na jeho propagáciu. Na minimalizáciu spamu budú všetci užívatelia podliehať kontroverznej kontrole identity na základe použitia občianskeho preukazu (ID) vydaného štátom. Token VOICE sa nebude dať ťažiť ani kúpiť. Namiesto toho ho budú užívatelia sociálnej siete dostávať každý deň, aby ho použili na propagáciu svojho obsahu.

,,Veríme, že každý si zaslúži VOICE. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pre najspravodlivejšiu distribúciu (tokenov Voice) na svete,” uviedol CTO Block.one Dan Larimer.

Či už to bude pravda, alebo nie, je jasné, že Block.one chce osloviť influencerov tým, že im bude sľubovať významné príjmy, ak dokážu svojich fanúšikov presunúť na túto sociálnu sieť. Ešte však nie je známe, akým spôsobom má z celého projektu profitovať samotný Block.one.

Skeptici upozorňujú, že ani popové celebrity typu Miley Cyrus či Katy Perry nemajú na Instagrame viac ako 100 miliónov followerov, ktorých spomína Blumer v uniknutej správe. Je teda otázne, do akej miery sú jeho očakávania reálne.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne