Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Barry Silbert si myslí, že krypto zima je definitívne za nami

Článok

Barry Silbert
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Barry Silbert, zakladateľ a CEO spoločnosti Digital Currency Group v rozhovore pre Bloomberg vyjadril presvedčenie, že medvedí trh s kryptomenami sa definitívne skončil a začala takzvaná „kryptomenová jar.”

Počas rozhovoru načrtol cyklický charakter vzostupov a pádov Bitcoinu a na základe jeho rastu v prvej polovici roka 2019 predpokladá, že sa Bitcoin dostáva do fázy, ktorá bude sprevádzať predovšetkým rast jeho ceny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Silbert osobitne upozornil na to, že cena Bitcoinu sa pohybuje z historického hľadiska ako na „horskej dráhe”, keďže od roku 2011 až štyrikrát klesla o vyše 80% pred tým, než začala znovu rásť a vytvorila nové cenové maximum.

Známy investor do rizikového kapitálu načrtol aj rozdiely na trhu oproti decembru 2017, kedy vrcholil predchádzajúci bitcoinový bullrun. Myslí si, že sa veľa zmenilo najmä z pohľadu inštitucionálneho záujmu. Kým predchádzajúci rast Bitcoinu ovplyvnil najmä záujem retailu, číže malých investorov, v súčasnosti sú v ňom inštitúcie už omnoho výraznejšie zastúpené. A zdá sa, že ich bude ešte viac.

,,Ak porovnáte dnešnú infraštruktúru s tým, kde bola pred posledným bullrunom v roku 2017, je to naozaj ako noc a deň. Otázka teda nie je či, ale kedy sa presunú ďalšie inštitucionálne peniaze do tejto triedy aktív,” uviedol presvedčivo.

Silbert začiatkom tohto roka vyhlásil, že väčšina kryptomien, ktoré vznikli skrz ICO, teda počiatočnú ponuku mincí, z dlhodobého hľadiska zanikne. Mnohé z nich boli podľa neho len pokusom ako získať peniaze od neskúsených retailových investorov.

Tone Vays, ďalšia známa osoba z kryptokomunity, však v prípade konca medvedieho trhu až taký optimista nie je. Včera sme vám priniesli článok, v ktorom Vays uviedol, že súčasný rast ceny Bitcoinu majú na svedomí tí istí hráči ako u predchádzajúceho bullrunu a neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by do trhu vstupovali noví hráči. Preto zatiaľ nemá odvahu vyhlásiť, že medvedí trh sa skončil.

Zdroj: cointelegraph.com

Tone Vays o Bitcoine: Neexistuje dôkaz, že sa medvedí trh skončil

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.