Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tone Vays o Bitcoine: Neexistuje dôkaz, že sa medvedí trh skončil

Článok

Tone Vays

Bývalý zamestnanec J.P. Morgan a Bear Stearns Tone Vays, ktorý v roku 2008 patril medzi tých, ktorí sledovali pád finančného trhu z prvej rady, si myslí, že medvedí trh sa ešte vôbec nemusel skončiť.

Tone Vays sa v posledných rokoch venuje predovšetkým blockchain technológii a analýzam kryptomien. Zároveň je pravidelným hosťom rôznych blockchain konfrerencií po celom svete.

V rozhovore pre Cointelegraph uviedol, že súčasnému rastu ceny Bitcoinu, ktorý započal v úvode tohto roka, veľmi nedôveruje. Dôvod je taký, že podľa jeho názoru ho majú na svedomí účastníci trhu, ktorý zostali v kryptomenách z predchádzajúceho obdobia. Inak povedané, do trhu neprúdia nové peniaze a noví ľudia, respektíve na to neexistujú dostatočne dôkazy.

Vays sa domnieva, že Bitcoin jednoducho hromadia tí istí investori, ktorí sa rozhodli zostať v trhu počas minuloročného pádu a je veľmi reálne, že ak trh zažije ďalšie zemetrasenie, začnú Bitcoin predávať.

Vays je taktiež autorom tvrdenia, že Bitcoin by mohol v roku 2024, kedy prebehne jeho ďalší halving (najbližší je na programe buduci rok) klesnúť až pod 2 000 dolárov. Dokonca chcel na to staviť 250 tisíc dolárov, respektíve 1 BTC (podľa toho, čo bude mať v tom čase vyššiu hodnotu), ak by nemal pravdu.

Napriek týmto negatívnym názorom na budúci cenový vývoj bitcoinu si však myslí, že vlastniť nejaký ten bitcoin by mal každý človek, hoci upozorňuje na možné investičné riziká.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne