Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

TOP 10 najdôveryhodnejších kryptobúrz podľa štúdie CryptoCompare

Článok

Burzy

Londýnska spoločnosť CryptoCompare, ktorá prevádzkuje jeden z najznámejších portálov zameraných na analýzu cien kryptomien cryptocompare.com, vypracovala vlastnú štúdiu týkajúcu sa nekalých praktík krypto búrz a zmenárni.

Tento rok sme vám priniesli už niekoľko článkov, ktoré sa týkali témy falšovania údajov o objemoch obchodovania s kryptomenami. Mnohé burzy a zmenárne žiaľ nafukujú tieto údaje z dôvodu získania lepšej prestíže a nalákania nových investorov. Azda najznámejšiu štúdiu k tejto téme zverejnila spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá došla k záveru, že až 95% objemov obchodovania s kryptomenami je falošných.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

CryptoCompare sa rozhodol vypracovať vlastnú štúdiu, v rámci ktorej sledoval správanie 100 najväčších kryptobúrz a zmenárni a následne zverejnil zoznam 10 najdôveryhodnejších.

Spoločnosť uviedla, že nízko hodnotené burzy a zmenárne, ktoré majú známky od C do F, reportovali za posledný rok nárast podielu na trhu o 30%, čo dokazuje potrebu vypracovania metodiky, ktorá by neposudzovala len celkové objemy obchodovania, ale aj to, do akej miery boli tieto objemy reálne. CryptoCompare preto sledoval nielen tento údaj, ale aj koreláciu objemu k volatilite a štandardnej odchýlke objemov. Získané dáta následne použil v rámci viac ako tridsiatich metrík merania. Štúdia má 113 strán a ak by vás zaujímala, jej PDF verziu nájdete na tomto linku.

Podľa získaných údajov následne zverejnil tabuľku TOP10 najdôveryhodnejších zmenárni a búrz v júni 2019. Prvá skončila zmenáreň Coinbase, nasledujú Poloniex, Bitstamp, bitFlyer, Liquid, itBit, Kraken, Binance, Gemini a Bithumb, pričom len Coinbase, Poloniex, Bitstamp, BitFlyer, Liquit a itBit získali rating “AA”.

burzy-top10

Zdroj: štúdia CryptoCompare

Burza Binance sa napriek tomu, že je považovaná za platformu s najvyššou likviditou, umiestnila až na ôsmom mieste z dôvodu, že pohorela v hodnotení jej „legitimity a regulácie”. Pre ilustráciu kým Coinbase získala 9,4 bodu z 10 možných, Binance dostala v len 1.1 bodu. Pokiaľ však ide o kvalitu trhu, Binance po boku Bithumb a Coinbase získala hodnotenie 10/10.

Kompletné hodnotenie všetkých búrz a zmenárni nájdete tu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne