Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rating kryptomien podľa Weiss Ratings: Kritizovaný EOS, pochválené Cardano a prvý Bitcoin

Článok

weiss-ratings
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po dlhšom čase vám prinášame aktuálny pohľad na rating kryptomien podľa agentúry Weiss Ratings. Tá v úvode roka 2018 začala ako vôbec prvá ratingová agentúra udeľovať hodnotenie kryptomenám.

Weiss Ratings koncom minulého týždňa informoval, že sa rozhodol znížiť hodnotenie kryptomeny EOS v rámci čiastkového ratingu, ktorý sa týka jej technológie a adopcie. Dôvodom je, že EOS má zjavne problémy s decentralizáciou projektu a zdá sa, že s tým zatiaľ neplánuje nič robiť. Agentúra popri tom pochválila Cardano, ktoré v tomto smere zjavne robí výraznejšie pokroky a prechod na fázu Shelley, ktorá by mala priniesť kompletnú decentralizovanosť očakáva podľa roadmapy už do konca roka. ,,Teraz je na Cardano, aby spustili skutočne decentralizovaný projekt na Proof of Stake koncepte,” uviedla agentúra vo svojom tweete.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: O decentralizovanosti Bitcoinu, EOS, Cardano či IOTA sme sa rozprávali s Jaromírom Tesařom. Prečítajte si náš rozhovor.

Pohľad na TOP10

Weiss Ratings hodnotí kryptomeny známkami od A po F, pričom F je najhoršia (failed). Rating A, teda najlepší, nemá žiadna kryptomena. Konečnú známku tvorí kombinácia dvoch hlavných faktorov, ktoré dostávajú taktiež čiastkový rating:

  • Technológia/adopcia
  • Risk/odmena

Na prvom mieste sa na základe kombinácie týchto faktorov umiestnil Bitcoin s celkovým ratingom B za “áčkové“ hodnotenie technológie a adopcie a známku „C-„ pokiaľ ide o riziko a možnú odmenu.

Na druhom až štvrtom mieste sa umiestnili Ethereum, XRP a spomínaný EOS, ktoré taktiež dostali celkové ratingy B, no pri kombinácií horších čiastkových ratingov.

Piate a šieste miesto patria Litecoinu a Cardanu s ratingami “B-„ a do prvej desiatky sa s hodnotením „C+“ zmestili ešte Binance Coin, Stellar, TronMonero.

Rating Weiss

Top10 kryptomien podľa Weiss Ratings k 10.6.2019

Podobne ako tieto kryptomeny majú rating C+ aj IOTA, Ethereum Classic, NEO, ZCash, Holo a Bitshares.

Rating „C“ získali Bitcoin Cash, Dash, Tezos, NEM, DogeCoin, OmiseGo, Decred, Waves, Ravencoin, Komodo, Icoin, Steem.  Napríklad taká Zilliqa, ktorá je spájaná s Facebookom a chválená za svoj sharding má rating až „D+“ (podobne ako Wrightov údajne pravý Bitcoin – Bitcoin SV).

Zdroj: weisscrypto.com

ROZHOVOR: Téma decentralizácie: Ako sú na tom Bitcoin, Cardano, EOS či IOTA?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.