Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin za milión dolárov? Tieto osobnosti tomu naozaj veria

Článok

Bitcoin milión dolárov

Nielen John McAfee (ktorý je na to ochotný staviť svoj vlastný pohlavný organ) si myslí, že Bitcoin môže jedného dňa dosiahnuť hodnotu minimálne jedného milióna dolárov. Predstavujeme vám zoznam tých, ktorí sa v tom s McAfeem zhodujú, alebo ich cenová predikcia je k tomu minimálne veľmi blízko.

Jesse Lund, bývalý viceprezident Blockchain & Digital Currencies z IBM

Bývalý výkonný manažér IBM je v prípade Bitcoinu veľký optimista. Len tento rok vyhlásil, že Bitcoin môže pohodlne stáť aj milión dolárov. Podľa jeho predikcie bude mať v tom čase jeden dolár hodnotu približne jedného satoshi (1 SAT), čiže najmenšej bitcoinovej jednotky. Taktiež si myslí, že likvidita bitcoinu bude okolo 20 biliónov USD, čo by znamenalo, že Bitcoin sa stane globálnym hráčom  vo finančnom sektore.

Wences Casares, člen predstavenstva PayPal

Bitcoinu verí aj človek z vysokého vedenia PayPalu. Je ním Wenvec Casares, ktorý si myslí, že BTC môže dosiahnuť túto magickú hodnotu od 7 do 10 rokov. Uviedol aj pár vecí, ktoré sa musia stať, aby sa tento cieľ naplnil:

  • Desať rokov nepretržitého pokroku Bitcoinu (adaptácia, transakcie, rýchlosť transakcii…)
  • Musí existovať ako 60 miliónov držiteľov BTC
  • Musí pribudnúť 1 milión nových držiteľov BTC mesačne
  • Globálne transakcie BTC by mali presahovať miliardu dolárov denne

Casares z PayPal: Cena Bitcoinu môže byť do 7-10 rokov milión dolárov

Zhu Fa, spoluzakladateľ Poolin

Spoluzakladateľ mining poolu Poolin Zhu Fa vyhlásil, že Bitcoin môže dosiahnuť cenu okolo až 5 miliónov čínskych juanov, čo je približne 740 tisíc dolárov. Mohlo by sa tak stáť už v najbližšom bullrune. Uviedol však aj triezvejší odhad pre špičku ľadovca najbližšieho býčieho trhu – okolo 74 tisíc dolárov.

Julian Hosp, spisovateľ a kryptoanalytik

Autor jednej z najznámejších kníh o kryptomenách „Cryptocurrencies Simply Explained“ Dr. Julian Hosp sa rovnako tak domnieva, že Bitcoin v budúcom desaťročí dosiahne hodnotu milióna dolárov. Svoju predikciu zakladá na metrike medzi bitcoinovými zásobami a tokom transakcií. Myslí si, že obmedzený počet bitocinov, teda 21 miliónov, bude zohrávať v prípade jeho ceny obrovskú úlohu. Dodal, že v nasledujúcich rokoch sa bude cena BTC pohybovať medzi 100 000 až 300 000 USD.

John McAfee a jeho pohlavný orgán

Nuž a na záver už v úvode článku spomínaný John McAfee, ktorý sa preslávil týmto tweetom z 29. novembra 2017: ,,Keď som predpovedal, že cena Bitcoinu bude na konci roka 500 000 dolárov, použil som model, pri ktorom bude na konci roka 2017 jeho cena 5000 dolárov. Avšak Bitcoin akceleruje omnoho rýchlejšie. Teraz preto predpovedám, že Bitcoin bude na konci roka 2020 na cene jedného milióna dolárov. Stále platí, že zjem svoj pe*is ak nebudem mať pravdu.”

Nuž aktuálna cena Bitcoinu je takmer 8000 dolárov. McAfee má čas ešte 401 dní.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne