Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Casares z PayPal: Cena Bitcoinu môže byť do 7-10 rokov milión dolárov

Článok

Bitcoin Wences Casares
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kana and Katana, výskumná platforma Ikigai Asseet Management, zverejnila minulý mesiac správu, v ktorej sa uvádza, že generálny riaditeľ Xapo Wences Casares predpovedá cenu Bitcoinu na milión dolárov.

,,Podľa môjho (subjektívneho) názoru sú šance na úspech (Bitcoinu) aspoň 50%. Ak Bitcoin uspeje, 1 BTC môže mať hodnotu viac ako 1 milión dolárov a to za 7 až 10 rokov. To je 250-krát viac, než stojí dnes (v čase uverejnenia správy mal Bitcoin hodnotu 4000 dolárov pozn.red.),” uviedol podnikateľ, ktorý pôsobí aj vo vedení PayPalu.

Investovanie do Bitcoinu podľa Casaresa predstavuje riziko a pre každého investora by bolo nebezpečné investovať doňho viac, než si môže dovoliť stratiť. Zdôraznil však aj to, že by bolo rovnako nezodpovedné, ak by sa do Bitcoinu neinvestovalo vôbec.

Silným argumentom v prospech Bitcoinu môže byť samotný fakt, že už vo svojej podstate uspel. Existuje totiž viac než 10 rokov ako čisto decentralizovaná sieť.

Casares sa domnieva, že prípadný ďalší úspech Bitcoinu sa neprejaví tak, že úplne nahradí rezervné meny ako sú napríklad amerických dolár, ale bude skôr fungovať ako alternatíva k rezervným menám. ,,Ak Bitcoin uspeje, pravdepodobne nenahradí žiadnu národnú menu. Môže to byť nadnárodná mena, ktorá existuje nad všetkými národnými menami. Ak Bitcoin uspeje, môže byť globálnym nadpolitickým štandardom hodnoty a urovnania,” povedal.

Investičné portfólio má tvoriť 1% BTC

Vzhľadom na relatívne vysokú úroveň prijatia Bitcoinu na celom svete a rastúce povedomie o kryptomenách ako novovznikajúcej triede aktív, si Casares myslí, že investičné portfólio 10 miliónov dolárov by malo byť tvorené z 1% BTC.

,,Navrhujem, aby portfólio vo výške 10 miliónov dolárov investovalo do Bitcoinu najviac 100 000 dolárov (do 1%, ale nie viac, pretože riziko straty je vysoké). Ak Bitcoin zlyhá, toto portfólio stratí najviac 100 tisíc dolárov alebo 1 percento svojej hodnoty v priebehu 3 až 5 rokov, čo je strata, ktorú môže väčšina takýchto portfólii zniesť. Ak však Bitcoin uspeje, za 7 až 10 rokov môže byť 100 tisíc dolárov viac ako 25 miliónov dolárov, čo je viac ako dvojnásobok hodnoty celého pôvodného portfólia,” vysvetľuje svoj pohľad na vec.

Casares ďalej dodal, že 60 miliónov ľudí, ktorí držia Bitcoin a presúvajú miliardu dolárov denne jeho používaním, vytvára solídny predpoklad na jeho dlhodobý úspech. Ak sa podľa Casaresa počet držiteľov BTC v dlhodobom horizonte výrazne zvýši, čo by naznačovalo zvýšenie jeho prijatia ako alternatívnej meny, bude to viesť k výraznému rastu jeho hodnoty. ,,V priebehu času som si všimol, že cena Bitcoinu kolíše okolo ceny 7000-násobku počtu ľudí, ktorí vlastnia BTC. Ak by táto konštanta zostala v platnosti a keby 3 miliardy ľudí niekedy v budúcnosti vlastnili Bitcoin, išlo by o trh v hodnote 21 biliónov dolárov, čo predstavuje cenu 1 milión dolárov za jeden BTC,” vysvetlil, ako sa dopracoval k svojej cenovej predikcii.

Zdroj: ccn

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne