Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Súhrn týždňa
Súhrn týždňa

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Cenové predikcie

Úvod týždňa začal zaujímavou cenovou predikciou od človeka, ktorého názor nemožno úplne ignorovať. Vyslovil ju totiž generálny riaditeľ spoločnosti Xapo Wences Casares, ktorý taktiež patrí do užšieho vedenia PayPalu. Casares sa domnieva, že cena Bitcoinu by mohla do 7 až 10 rokov dosiahnuť hodnotu jedného milióna dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Casares z PayPal: Cena Bitcoinu môže byť do 7-10 rokov milión dolárov

Kým Casaresove tvrdenie bolo podložené zaujímavými argumentmi a on sám jednoznačne netvrdí, že sa tak naozaj stane, John McAfee sebe svojským spôsobom prišiel s omnoho šokujúcejším vyhlásením, ktoré žiaľ nepodložil žiadnymi argumentmi. Vyhlásil totiž, že je „MATAMETICKY NEMOŽNÉ“, aby cena Bitcoinu do konca roka 2020 nedosiahla hodnotu milión dolárov. Viac o jeho teórii sa dočítate tu.

McAfee nás mimochodom v priebehu týždňa prekvapil aj tým, že chce postupne prezrádzať totožnosť Satoshiho Nakamota, ktorú údajne pozná už dlhšiu dobu. Satoshi sa buď na základe indícií, ktoré postupne odhalí McAfee na svojom Twitteri, odhalí sám, alebo to urobí samotný McAfee. Ak vás táto téma zaujíma, kliknite sem.

McAfee tvrdí, že vie, kto je Satoshi Nakamoto. Bude o ňom prezrádzať viac, až kým sa sám neodhalí

Pokiaľ ide o pohľad na trh, o zaujímavý názor sa podelil Nick Patel, autor knihy “An Altcoin Trader’s Handbook”. Patel sa domnieva, že bullrun altcoinov ešte nezačal a stále sú vo fáze akumulácie. Jeho vysvetlenie sme podrobnejšie rozobrali v tomto článku.

Aj tento týždeň sa objavilo viacero článkov, ktoré sa zhodovali v tom, že súčasný medvedí trh sa blíži ku svojmu koncu. Potvrdila to aj štúdia spoločnosti Adamant Capital, ktorá uvádza, že bearmarket je vo svojej poslednej fáze a ďalší rast budú mať na svedomí z výraznej časti hlavne mileniáli.

Binance a Binance Coin

Veľký týždeň má za sebou burza Binance a kryptomena Binance Coin. Odštartoval tým, že Binance Coin absolvoval ďalší, v poradí už siedmy, coinburn, ktorý sa koná každý štvrťrok. Počas pálenia BNB “zhorelo” vyše 15 miliónov dolárov. Na základe toho sa zároveň odvodilo, že zisk Binance v uplynulom štvrťroku bol 78 miliónov dolárov.

Následne sme sa dozvedeli, že Binance úspešne spustila svoj mainnet blockchainu Binance Chain, na ktorý budú postupne migrovať viaceré kryptoprojekty. Binance Chain sa tak stáva vážnou konkurenciou pre Ethereum.

Dôvod rastu Binance Coin (BNB)? Binance Chain je live!

Aj táto novinka prispela k ďalšiemu rastu hodnoty kryptomeny Binance Coin, ktorá 20. apríla vytvorila svoje nové cenové maximum, keď poskočila nad 25 dolárov a prekonala tak all-time-high z 1.1.2018. Je to priam neuveriteľná správa vzhľadom na to, že sme stále v medveďom trhu a ostatné kryptomeny sú v stratách 80 až 90 percent v porovnaní s ich maximami z obdobia bullrunu.

Poslednou zaujímavou správou v súvislosti s Binance a Binance Coinom je rozhodnutie burzy upraviť whitepaper v časti, ktorá sa týka ďalší coinburnov BNB. Tie sú po novom menej jednoznačné. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Bitcoin SV a Craig Wright

Uplynulých sedem dní sa viac než dosť hovorilo o Craigovi Wrightovi a kryptomene Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom. Kauzy súvisiace s tvrdeniami Wrighta, že je záhadný autor Bitcoinu Satoshi Nakamoto viedli šéfa burzy Binance Changpenga Zhaa až k tomu, že sa rozhodol delistovať Bitcoin SV z burzy Binance. Tento krok nasledovali aj burzy Kraken, ShapeShift či zmenáreň blockchain.com. Burza OKEx sa rozhodla, že bude neutrálna a SBI Holdings naopak stojí za Wrightom a delistuje Bitcoin Cash ABC.

Wright medzitým žaluje Petra McCormacka, autora známeho kryptopodcastu, za to, že o ňom šíri klamstvá a že cieľom jeho útokov je poškodiť Bitcoin SV. Chce od neho 100 000 libier. Viac sa dočítate tu.

Ostatné

    • Výnimočný týždeň zažila aj kryptomena Cardano. Jej vývojári totiž úspešne dokončili prechod do fazy Shelley, ktorá vedie k stabilite, interoperabilite a úspešnému decentralizovanému riadeniu tejto kryptomeny. Cardano sa stáva vďaka tomuto prechodu plne decentralizované vďaka stakingu. Podrobnosti sme zhrnuli tu.
    • Medzinárodný menový fond v spolupráci so Svetovou bankou spustil projekt testovacej kryptomeny, aby lepšie pochopil technológiu blockchain a jeho potenciál vo finančnom sektore. Podrobnosti sme rozpísali v tomto článku.
    • Bakkt, ktorý stále neúspešne rokuje s CFTC, aby získal povolenie na obchodovanie s Bitcoin futures s reálnymi BTC, chce upokojiť tohto regulátora tým, že požiada o získanie BitLicense od newyorskeho finančného úradu. Tejto téme sme sa venovali viac tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne