Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Známy trejder: Altcoiny sú stále vo fáze akumulácie

Článok

Altcoiny akumulácia
Altcoiny akumulácia

Posledných pár mesiacov sa špekuluje o tom, či už začala altcoinová sezóna, teda obdobie, počas ktorého sa darí altcoinom v pare s Bitcoinom. Je pravda, že tieto náznaky tu v úvode roka 2019 naozaj boli, no posledný rýchly výstrel ceny Bitcoinu nahor, akoby tento trend zastavil.

Autor knihy “An Altcoin Trader’s Handbook”, ktorá sa od júna 2018 predáva na Amazone, Nick Patel, tvrdí, že “altcoinová sezóna“ ešte nezačala a aktuálne sú kryptomeny stále vo fáze akumulácie. Vzhľadom na to, že Patela sleduje na Twitteri viac než 70-tisíc ľudí, tento jeho názor vzbudzuje zjavný rešpekt.

Najdlhšia akumulácia v histórii

Podľa Patela je akumulačná fáza altcoinov najdlhšia v ich doterajšej histórii, čo naznačuje, že ich výraznejší pohyb smerom hore môže byť už za rohom.

Od úvodu roka 2017 viaceré popredné altociny zažili svoju vlastnú rally, pričom niektoré viac než zdvojnásobili svoju hodnotu. Patrí sem napríklad Litecoin. Tento rast mnohých presvedčil o tom, že altseason už odštartovala, čo podporili napríklad aj údaje z Google Trends, ktoré naznačovali, že záujem o vyhľadávanie kryptomien na Google stúpa.

Patel však na svojom grafe ukazuje, že strop súčasného trhu altcoinov je stále v rozmedzí akumulačnej fázy. Graf, ktorý pokrýva posledných 5 rokov, demonštruje, že táto fáza tvrdá už rekordných 260 dní.

Pred súčasným akumulačným cyklom trval predchádzajúci akumulačný cyklus medzi jeseňou 2016 a začiatkom roka 2017 len 180 dní. Následný rast pomohol vytvoriť najväčšiu kryptobublinu v doterajšej histórii, ktorá vyvrcholila v roku 2017 a následne sa premietla do veľkej korekcie, v rámci ktorej sa kryptomeny ocitli v najdlhšom medveďom trhu v histórii.

Je čas na Smart money?

Ak je tvrdenie Patela správne a altcoiny sú stále vo fáze akumulácie napriek tomu, že cena kryptomien voči doláru postupne stúpa, to čo príde, keď vystrelia nahor, by mohlo byť pre skorých investorov mimoriadne atraktívne. Investovanie počas fázy akumulácie je totiž označované za “Smart money” (chytré peniaze) – kedy investor investuje do podľa neho podhodnotených aktív počas „výpredaju”.

Netreba však zabúdať, že altcoiny sú výrazne naviazané na Bitcoin a prudký pohyb BTC obomi smermi môže pre altcoiny znamenať problém.

Vinny Lingham je zas názoru, že prípadný bullrun na Bitcoine by mohol pomôcť výraznému rastu altocinov, no väčšina z nich si to nezaslúži. ,,Trh zatiaľ neoddelil ostatné kryptomeny priamo od Bitcoinu. To znamená, že ak rastie cena Bitcoinu, tak rastie aj cena ostatných kryptomien bez ohľadu na ich skutočnú hodnotu. Toto je kľúčový bod – Bitcoin by mohol zdvojnásobiť svoju hodnotu za jednú noc, ale to znamená aj to, že ostatné aktíva tiež a to napriek tomu, že sa u nich nič nezmenilo z hľadiska ich vývoja,” napísal na Twitteri.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne