Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Známy trejder: Altcoiny sú stále vo fáze akumulácie

Avatar

Článok

zo dňa

Altcoiny akumulácia

Posledných pár mesiacov sa špekuluje o tom, či už začala altcoinová sezóna, teda obdobie, počas ktorého sa darí altcoinom v pare s Bitcoinom. Je pravda, že tieto náznaky tu v úvode roka 2019 naozaj boli, no posledný rýchly výstrel ceny Bitcoinu nahor, akoby tento trend zastavil.

Autor knihy “An Altcoin Trader’s Handbook”, ktorá sa od júna 2018 predáva na Amazone, Nick Patel, tvrdí, že “altcoinová sezóna“ ešte nezačala a aktuálne sú kryptomeny stále vo fáze akumulácie. Vzhľadom na to, že Patela sleduje na Twitteri viac než 70-tisíc ľudí, tento jeho názor vzbudzuje zjavný rešpekt.

Najdlhšia akumulácia v histórii

Podľa Patela je akumulačná fáza altcoinov najdlhšia v ich doterajšej histórii, čo naznačuje, že ich výraznejší pohyb smerom hore môže byť už za rohom.

Od úvodu roka 2017 viaceré popredné altociny zažili svoju vlastnú rally, pričom niektoré viac než zdvojnásobili svoju hodnotu. Patrí sem napríklad Litecoin. Tento rast mnohých presvedčil o tom, že altseason už odštartovala, čo podporili napríklad aj údaje z Google Trends, ktoré naznačovali, že záujem o vyhľadávanie kryptomien na Google stúpa.

Patel však na svojom grafe ukazuje, že strop súčasného trhu altcoinov je stále v rozmedzí akumulačnej fázy. Graf, ktorý pokrýva posledných 5 rokov, demonštruje, že táto fáza tvrdá už rekordných 260 dní.

Pred súčasným akumulačným cyklom trval predchádzajúci akumulačný cyklus medzi jeseňou 2016 a začiatkom roka 2017 len 180 dní. Následný rast pomohol vytvoriť najväčšiu kryptobublinu v doterajšej histórii, ktorá vyvrcholila v roku 2017 a následne sa premietla do veľkej korekcie, v rámci ktorej sa kryptomeny ocitli v najdlhšom medveďom trhu v histórii.

Je čas na Smart money?

Ak je tvrdenie Patela správne a altcoiny sú stále vo fáze akumulácie napriek tomu, že cena kryptomien voči doláru postupne stúpa, to čo príde, keď vystrelia nahor, by mohlo byť pre skorých investorov mimoriadne atraktívne. Investovanie počas fázy akumulácie je totiž označované za “Smart money” (chytré peniaze) – kedy investor investuje do podľa neho podhodnotených aktív počas „výpredaju”.

Netreba však zabúdať, že altcoiny sú výrazne naviazané na Bitcoin a prudký pohyb BTC obomi smermi môže pre altcoiny znamenať problém.

Vinny Lingham je zas názoru, že prípadný bullrun na Bitcoine by mohol pomôcť výraznému rastu altocinov, no väčšina z nich si to nezaslúži. ,,Trh zatiaľ neoddelil ostatné kryptomeny priamo od Bitcoinu. To znamená, že ak rastie cena Bitcoinu, tak rastie aj cena ostatných kryptomien bez ohľadu na ich skutočnú hodnotu. Toto je kľúčový bod – Bitcoin by mohol zdvojnásobiť svoju hodnotu za jednú noc, ale to znamená aj to, že ostatné aktíva tiež a to napriek tomu, že sa u nich nič nezmenilo z hľadiska ich vývoja,” napísal na Twitteri.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza (26.6.): Kedy vystúpim z Bitcoinu?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Reálně vystoupím z bitcoinu, až začneme osidlovat další planety kolem Země. Nyní vážně. Bitcoin, jak jsem predikoval, vystřelil ke 13 000 USD, což pro mě není ještě cílová meta. Čekám větší zastávku mezi 14 – 16 000 USD. Ovšem berme v potaz to, že nad 13 000 USD nejsou historické kumulační objemy a může přijít krutá vertikální křivka. Vystupovat před finální fází paraboly je nesmysl, když na grafu vidím, že bitcoin v pohodě zvládá konsolidace na topu přes hrubou sílu. Operace s bitcoinem budeme řešit operativně na základě trhu a informovat naše členy.

Minutový bitcoin

FOMO ještě nepřišlo

Podle google trendů a lidí z veřejnosti ještě žádné FOMO nepřišlo a celý útok na high je teprve na začátku celého procesu. Vidíme nyní zvýšený zájem o Crypto Kingdom produkty, ale k veřejnosti se tato situce dostává vždy o dost později. Paradoxně velmi zajímavé je to, že FOMO ještě nepřišlo a cena bitcoinu je na 13 000 USD.

Bitcoin, highcaps, bitcoin, lowcaps

Pořádně si tento nadpis zapamatuj, protože ti může zajistit luxusní život. Nejsme ještě v cyklu, kdy je dostatek kvalifikovaných odborníků, kteří by dávali ratingy k ICO a dostali to do podvědomí ostatních. Navíc většinu altů koupíš jen přes BTC a chamtivost velkých hráčů bude chtít mince btc množit přes altcoiny. Takže vydrž se svými BTC a sleduj Crypto Kingdom, protože my zavelíme na altcoiny a množení mincí. Zároveň pustíme armádu botů na Binance.

Máme extrémní zisky, pojď s námi!

Nejsme jenom analytici, ale jsme zároveň i tradeři, kteří nyní dojí bitcoin v řádech statisíců korun denně. Včera těsně před výstřelem jsme přikoupili bitcoin do dalšího tradu, abychom zvýšili ziskovost před očekávaným pohybem

Na 3Commas aplikaci pak můžeš vidět i náš skutečně řízený trade se ziskem přes 10 000 USD. Tyto informace o průběhu obchodování posíláme všem našim členům na signálech Crypto Kingdom.

Viac o skvelej platforme 3commas, ktorá pomáha pri tradingu kryptomien v recenzii:

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (26.6.): Šialená jazda, Bitcoin už atakuje $13 000!

Avatar

Článok

zo dňa

od

26.6.2019 – Šialená jazda Bitcoinu pokračuje bez korekcie ďalej. Bitcoin už atakuje pomaly cenu 13 tisíc dolárov. Altcoiny medzitým zažívajú v páre s BTC krvavý kúpeľ.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

39%! O toľko narástla cena Bitcoinu za posledný týždeň. Bitcoin po raste o 13% len za posledných 24 hodín je už na cene takmer 12 700 dolárov (najvyššie bol nad 12 800), čo je jeho najvyššia hodnota od 15. januára 2018, kedy spadol z ceny vyše 14 tisíc dolárov pod dvanásťtisícovú úroveň.

btc

Ethereum

Ethereum posilnilo v páre s dolárom za posledný deň o 6% a aktuálne sa obchoduje za 332 dolárov. Je to o 24% viac než pred týždňom. V páre s BTC je ETH za týždeň v mínuse 11%.

eth

XRP (Ripple)

Cena XRP tokenu je o necelé dve percentá vyššia než včera – 0,475 USD. Je to zároveň o 10% viac než pred týždňom. V páre s Bitcoinom však XRP stratilo za sedem dní až 21% svojej hodnoty.

Top skokani a prepadáky

13-percentný rast bitcoinu za posledný deň dokázalo prekonať len niekoľko altcoinov – ide o Qtum (+31%), Crypto.com Chain (+21%) a Hypercash (+26%). Ostatné popredné altcoiny posilňovali menej než Bitcoin, čo znamená ,že v páre s BTC skončili opäť v mínuse.

Ťažký je pohľad na altcoiny  v páre s Bitcoinom z týždenného pohľadu. Zhrňme si len tie najväčšie – Ethereum stratilo 10%, XRP 21%, Bitcoin Cash 15%, Litecoin 28%, EOS 24%, Binancne Coin 23%, Bitcoin SV 23%, Tron 16%, Cardano 22%, Stellar 27% a Monero 23%.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 365 miliárd dolárov, čo je neuveriteľný nárast 30 miliárd v priebehu jedného dňa. Dominancia Bitcoinu medzitým vyletela už na 62%, čo je najvyššia hodnota od 8. decembra 2018, kedy vrcholil predchádzajúci bitcoinový bullrun.

Pokiaľ ide o volume, podľa CoinMarketCapu sme tesne pod 100 miliardovou hranicou. Obchodovanie s Bitcoinom tvorí necelú jednu tretinu trhu – okolo 31 miliárd USD. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC na popredných burzách 3,2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Bitcoin

TOP SPRÁVA: V LedgerX získali povolenie pre BTC futures

Avatar

Článok

zo dňa

ledgerx-bitcoin

Americká komisa pro obchodovanie s komoditnými futures (Commodity Futures Trading CommissionCFTC) len pred pár hodinami schválila žiadosť spoločnosti LedgerX o obchodovanie s futures derivátmi Bitcoinu. Tieto kontrakty sa tak po dlhých jednaniach konečne môžu stať skutočnosťou.

Čo z toho vyplýva? Schválenie umožňuje vznik vôbec prvého produktu na báze futures, ktorý v USA vznikne prostredníctvom Bitcoinu. Na tomto mieste možno síce namietať, že tunajšie burzy CBOE a CME na báze futures Bitcoin obchodujú už niekedy od roku 2017, tieto transakcie sú ale kompletne založené na zákonnej mene.

Menší aj väčší investori tak konečne budú môcť investovať do bitcoinových futures priamo od spoločnosti LedgerX . Tá síce ešte oficiálne nepotvrdila žiadny dátum, jej tímy vraj ale usilovne pracujú na tom, aby sa výrobok na trh uvedený v čo najbližšej dobe.

Do tohto odvetvia sa síce v súčasnosti chystajú už ďalšie spoločnosti, aktuálne prvenstvo LedgerX ale znamená pre svet kryptomien naozaj veľa. Podľa odborníkov by samotná existencia futures mala sprístupniť BTC pre mnoho nových držiteľov a celkovo sa tak jedná o naozaj veľkú udalosť. Uvidíme len, či to nejako pomôže aj nárastu hodnoty meny. Čo myslíte vy?

Zdroj: bloomberg

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.6.): Začalo sa FOMO? Aká bude férová cena Bitcoinu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-spravy

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Naeem Aslam: Bitcoin môže zastaviť medzi $60 000 až $100 000

Naeem Aslam z analytickej spoločnosti ThinkMarkets si myslí, že cena Bitcoinu bude na konci nového bullrunu atakovať cenu niekde medzi 60 000 až 100  000 dolármi. Povedal to vo včerajšom rozhovore pre Fox Business. Aslama sme spomínali aj pred necelými dvoma týždňami. 17. júna totiž predpovedal, že Bitcoin v priebehu pár týždňov prekoná cenu 10 tisíc amerických dolárov. Napokon sa to stalo oveľa skôr – už o 5 dní neskôr. Viac o jeho predikcií sa dozviete v tomto článku.

Naeem Aslam: Bitcoin môže zastaviť medzi $60 000 až $100 000

Férová cena Bitcoinu na konci roka? Podľa Mayer Multiple $21 000

Dosiahnutie ceny Bitcoinu 40 tisíc dolárov do konca tohto roka, ako to naznačil Tom Lee z Fundstrat Advisors, je podľa známeho analytika a krypto-komentátora Tracea Mayera veľmi nereálne. Povedal to v podscaste Bitcoin Knowledge. Trace Mayer je tvorcom vlastné technického ukazovateľa, ktorý pomenoval Mayer Miltiple. Funguje na základe pomerne jednoduchého výpočtu. Viac sa dozviete v tomto článku.  

Férová cena Bitcoinu na konci roka? Podľa Mayer Multiple $21 000

Údaje z Google Trends naznačujú, že FOMO ešte nezačalo

Užitočným nástrojom ak chcete zistiť, či stúpa záujem o určité kľúčové slovo, je Google Trends. Táto analytická pomôcka vám totiž presne zodpovie trendy vo vyhľadávaní na Google. Ako je na tom Bitcoin a začalo sa už FOMO? Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Údaje z Google Trends naznačujú, že Bitcoin FOMO ešte nezačalo

Malta podporuje zavedenie blockchainu

Malta chce zaviesť nové pravidlá týkajúce sa prenájmu nehnuteľností. Podľa nových nariadení by mali byť všetky údaje uložené z bezpečnostných dôvodov na blockchaine. ,,Teraz ukážeme ľudom pridanú hodnotu tejto technológie prostredníctvom niečoho, čo používajú každý deň. S takouto zmluvou sa nebude dať manipulovať a prístup k nej budú mať len tí, ktorí na to majú oprávnenie. To ukazuje, ako digitálna transformácia ovplyvní životy ľudí,” uviedol k tejto novinke premiér Malty Joseph Muscat.

Lubin kritizuje Libru, bývalý poradca Trumpa ju víta

Bývalý ekonomický poradca prezidenta USA Donalda Trumpa, Stephen Moore, povedal v rozhovore pre Yahoo Finance, že  kryptomena Facebooku Libra je v podstate dobrá vec. ,,Je to zaujímavé, pretože táto kryptomena (Libra) predstavuje pre  centrálnych bankárov novú výzvu. Odteraz majú konkurenciu aj zo strany súkromného sektoru.” S týmto názorom nesúhlasí spoluzakladateľ Ethereum Joseph Lubin, ktorý skonštatoval, že Libra je ako centralizovaný vlk v decentralizovanom ovčom oblečení. ,,A čo je najdôležitejšie, vyžaduje od nás dôveru, že nakoniec prejde na decentralizovanejší systém,“ upozornil. (cointelegraph.com)

Jediná aplikácia má na svedomí 98% transakcií Bitcoin SV

Viac ako 98% transakcií na blockchaine Bitcoin SV v priebehu posledných 30 dní bolo použitých v rámci meteorologickej aplikácie WeatherSV. Na druhom mieste skončila sociálna sieť Memo a tretií bol  platobný systém Money Button. Kým WeatherSV predstavoval viac ako 1,2 milióna transakcií, Memo na druhom mieste asi len 9000. WeatherSV je platená predplatná služba, ktorá hodinovo kopíruje dáta z existujúcej webovej stránky OpenWeatherMap.org, ktorá generuje väčšinu transakcií na BSV sieti. Čo z toho všetkého vyplýva? Záujem o používanie kryptomeny Bitcoin SV, o ktorej je propagátori na čele s Craigom Wrightom tvrdia, že je pravý Bitcoin, je mizerná. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Údaje z Google Trends naznačujú, že Bitcoin FOMO ešte nezačalo

Avatar

Článok

zo dňa

od

Google Trends Bitcoin

Užitočným nástrojom ak chcete zistiť, či stúpa záujem o určité kľúčové slovo, je Google Trends. Táto analytická pomôcka vám totiž presne zodpovie trendy vo vyhľadávaní na Google.

Mnohí možno mylne predpokladali, že po prekonaní 10-tisícovej ceny Bitcoinu nastane enormný nárast záujmu o kryptomeny. Pravda je však taká, že nárast nastal, no zďaleka sa nemožno porovnať s tým, čo sa na internete dialo počas bullrunu v roku 2017, kedy Bitcoin prvýkrát prekonal túto métu.

Čísla hovoria jasne – medzimesačne narástol záujem o Bitcoin o 35% a Bitcoin tento týždeň zároveň vyrovnal svoj mesačný rekord. Znamená to, že určitý rast záujmu o najznámejšiu kryptomenu tu je, no v porovnaní s rokom 2017 je to veľmi slabé. Súčasný počet vyhľadávaní Bitcoinu je totiž len na približne 10-11% z toho, čo sme sledovali na vrchole býčieho trhu pred dvoma rokmi, kedy sa Bitcoin dotkol až ceny 20 000 USD.

google-trends

Čo z toho vyplýva? Môžeme predpokladať, že súčasný rast ceny Bitcoinu nie je poháňaný retailovými peniazmi, teda investíciami bežných ľudí, ktorí sa snažia dobehnúť unikajúci vlak (FOMO). Rast je aktuálne v hlavne v réžii veľrýb, inštitúcii, ktoré akumulovali Bitcoin posledný rok a pol a ľudí, ktorí vstúpili do kryptomien dávnejšie a teraz do nich investujú opäť, pretože sú presvedčení o budúcej návratnosti ich investície.

Ťažko odhadnúť, za akých okolností príde nové FOMO u malých investorov, ktorí sa opäť podobne ako v roku 2017 veľmi neskoro pokúsia zarobiť na zaujímavej investičnej príležitosti. Podporené to ale nepochybne bude zvýšeným záujmom mainstreamových médií. A tie pravdepodobne nezačnú robiť okolo Bitcoinu ošiaľ skôr, než sa mu podarí vytvárať nové cenové maximá.

Mimochodom Bitcoin je aktuálne najvyhľadávanejší v Nigérii, Juhoafrickej republike, Rakúsku, Švajčiarsku Ghane.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Férová cena Bitcoinu na konci roka? Podľa Mayer Multiple $21 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-21k

Dosiahnutie ceny Bitcoinu 40 tisíc dolárov do konca tohto roka, ako to naznačil Tom Lee z Fundstrat Advisors, je podľa známeho analytika a krypto-komentátora Tracea Mayera veľmi nereálne. Povedal to v podscaste Bitcoin Knowledge.

Trace Mayer je tvorcom vlastné technického ukazovateľa, ktorý pomenoval Mayer Miltiple. Funguje na základe pomerne jednoduchého výpočtu, pri ktorom sa delí súčasná cena Bitcoinu jeho 200-dňovým kĺzavým priemerom. Mayer konštatuje, že v súčasnosti dostávame hodnotu 2.09, ktorá predikuje férovú cenu Bitcoinu 21 tisíc USD. Iba 14,79% času bola táto hodnota vyššie, čo podľa neho znamená, že dosiahnuť cenu $40 000 už do konca tohto roka je podľa neho veľmi nepravdepodobné.

Mayer zároveň skonštatoval, že najbližšie dôležité cenové hladiny pre Bitcoin sú 15 tisíc USD, 21 tisíc USD a potom $30 500. Cenu nad 30 tisíc dolárov by mal Bitcoin testovať niekedy v júni 2020, zhruba mesiac po tom, ako sa udeje očakávaný halving.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Naeem Aslam: Bitcoin môže zastaviť medzi $60 000 až $100 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-aslam

Naeem Aslam z analytickej spoločnosti ThinkMarkets si myslí, že cena Bitcoinu bude na konci nového bullrunu atakovať cenu niekde medzi 60 000 až 100  000 dolármi. Povedal to vo včerajšom rozhovore pre Fox Business.

Aslama sme spomínali aj pred necelými dvoma týždňami. 17. júna totiž predpovedal, že Bitcoin v priebehu pár týždňov prekoná cenu 10 tisíc amerických dolárov. Napokon sa to stalo oveľa skôr – už o 5 dní neskôr.

Podľa Aslama sú aktuálnymi dôležitými cenovými bodmi pre Bitcoin hodnoty 20 000 a 50 000 dolárov. Domnieva sa, že ak Bitcoin prekoná 20 tisíc USD, začne aj medzi konzervatívnými investormi prebiehať diskusia o tom, kde by sa mohol v budúcnosti zastaviť. Ak by  podľa Aslama Bitcoin prekonal aj hranicu magických $50 000, nevylučuje, že bullrun by mohol pokračovať až k cene 100 000 USD za jeden BTC.

Analytik ThinkMarkets počas rozhovoru pre Fox Business spomenul aj fakt, že Bitcoin je čoraz častejšie označovaný za digitálne zlato. Neprekvapuje ho, že práve Bitcoin a zlato sú dva druhý aktív, ktoré zaznamenávajú aktuálne výrazný rast hodnoty. Môže za to podľa neho neistota na akciovom trhu, ktorú podporuje aj obchodná vojna medzi USA a Čínou.

Aslam spomenul aj stupňujúce sa napätie na Blízkom východe, kde eskaluje konflikt medzi Iránom a USA. Podľa Aslama to môže kuriózne pomôcť Bitcoinu, ktorý si podľa neho získava reputáciu akéhosi bezpečného prístavu pre investorov, ktorí sa cítia byť ohrození geopolitickou situáciou.

To čo tvrdí Aslam je v silnom kontraste s tým, aký názor v rozhovore pre Bloomberg vyjadril Wtihney Tilson, zakladateľ spoločnosti Empire Financial Research: ,,Nenechajte sa oklamať odrazom mŕtvej mačky. Vážte moje slová. Rok od tohto momentu bude (Bitcoin) omnoho nižšie. Je to pump-and-dump schéma a skončí v ruinách.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (25.6.): Dočkáme sa paraboly? + Pohľad na altcoiny

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi dnes som si pre vás pripravil analýzu Bitcoinu a dvoch skupín altcoinov. Pozrieme sa vo všeobecnosti na veľké altcoiny voči doláru a aj na malé altcoiny voči Bitcoinu.

Bitcoin

Moja posledná analýza sa do bodky naplnila. Predpokladal som rast ceny počas víkendu, ako sa to už stalo dvkrát predtým a Bitcoin opäť nesklamal. Momentálne sa približujeme veľmi silnej rezistentnej oblasti, ktorá je od 11 600 – 12 600 dolárov. Nad touto oblasťou sa môže diať veľká divočina. Poďme ale postupne.

Bitcoin nám na 1 hodinovom grafe momentálne konsoliduje a znova nám nedáva šancu na žiadny nákup. V tomto uptrende je úplne typická situácia, že Bitcoin po tvrdom breaku začne konsolidovať v chanelli, alebo v triangli. Jednoducho povedané Bitcoin vystrelí a svoju cenu udrží na tope. To nám ako traderom dáva obmedzené možnosti na ďalšie vstupy. Rovnaká situácia je dnes. Aj keď dnes sa mi trochu nepáči ten pozvolný rast, ktorý nie je podporený objemami. Vzhľadom na malú razanciu breaku triangla sa mi situácia moc nepáči a som pripravený aj na to, že tento break je len fejk. Musíme počkať ako sa situácia vyvinie ďalej.

Nad 12 600 dolárov sa môže stať hocičo

Bitcoinové ATH sa nachádza na hodnote cca 20 000 dolárov. Bitcoin vznikol v roku 2008, takže môžeme datovať už jeho 11 ročnú históriu a počas nej sa celkovo len 15 dní nachádzal medzi 12 600 – 20 000 dolárov. To znamená, že v danej oblasti nie sú takmer žiadne rezistencie ani objemy. Ak Bitcoin prekoná hranicu 12 600, tak sa naozaj môžeme dočkať obrovskej exponenciály, ktorá vo finále bude extrémne zosekaná. Na grafe vidíme, že aj napriek veľmi prudkému rastu tam stále je priestor na rovnú čiaru, ktorú vieme, že Bitcoin dokáže spraviť. Halving máme až o rok a je absolútne nepravdepodobné, že by sme celý rok rástli takýmto tempom. Ak by aj prišla exponenciála, tak bude veľmi tvrdo potrestaná a veľa ľuďom ostanú znova oči pre plač. O tom ako tieto situácie tradovať a udržať emócie na uzde si môžete pozrieť v mojom projekte Trader 2.0.

Veľké altcoiny voči doláru

Toto je presne skupinka mincí, ktorá vyzerá vynikajúco. Či ETH, ZEC, NEO, alebo iné. Veľké alty voči doláru sú bullish. Navyše história nám hovorí, že akonáhle Bitcoin dokončí svoju really smerom nahor, tak je práve toto skupinka, kde sa začne následne prelievať kapitál. Konštrukcie daných coinov vyzerajú veľmi dobre a dané altcoiny majú ešte čo dobiehať, pretože aj napriek momentálnemu rastu Bitcoin rastie stále rýchlejšie.

Malé alty voči Bitcoinu

Toto je skupinka, na ktorú ja momentálne vôbec nehľadím, pretože je to úplne zbytočné. Bitcoin rastie najviac spomedzi všetkých coinov. Ak by sa dané alty chceli udržať aspoň okolo nuly voči Bitcoinu, tak by museli rásť minimálne tak prudko ako Bitcoin, čo sa nedeje. Avšak aj na túto skupinku čoskoro dôjde a tak isto to budú veľké žne. Treba však ostať trpezlivý a hlavne pripravený. Pretože už čoskoro sa dočkáme veľkej show.

V projekte Trader20 sa momentálne sústredíme na altcoiny a teda ,,Mince so zápalanou šnúrou“, ktoré rast ešte len čaká. Cykly na kryptomenách sú stále rovnaké. Najskôr začne rásť Bitcoin, potom začnú rásť veľké altcoiny a nakoniec sa kapitál presunie do shitcoinov. My sme na tento presun kapitálu pripravený, ste aj vy?

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.6.): Bitcoin opäť letí hore, dominancia už takmer 60%!

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

25.6.2019 – Bitcoin vytvoril nové tohtoročné cenové maximum a popri tom výrazne zvyšuje svoju dominanciu na trhu s kryptomenami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu stúpla za posledný deň o ďalších takmer 5 percent a aktuálne sa v čase písania článku obchoduje za 11 300 dolárov, čo je najvyššia cena od 4. marca 2018. Bitcoin tak pokračuje v trende vytvárania nových tohtoročných cenových rekordov. Z týždenného pohľadu ide už o nárast o 22 percent.

btc

Ethereum

Ethereum posilnilo o dve percentá na 314 dolárov. Za týždeň je v pluse 16% voči doláru a v mínuse 5 percent v páre s Bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP stúpla o necelé dve percentá na 0,468 USD, čo je o 5 percent viac než minulý utorok. V páre s Bitcoinom však XRP výrazne stráca – za týždeň ide už o takmer 14-percentný prepad.

xrp

Top skokani a prepadáky

Medzi TOP50 kryptomenami nájdeme aktuálne štyri, ktoré skončili za posledný deň v pluse aj v páre s Bitcoinom. Ide o Chainlink, ktorý rástol voči doláru o 15%, VeChain ktorý posilnil o 36%, Qtum, ktorý pridal 12% a nováčik v TOP50 HyperCash (HC), ktorý posilnil o 18%. Väčšina ostatných altcoinov síce zaznamenala rast voči doláru, no v pare s BTC stratila.

Ak sa pozrieme na týždenné štatistiky, tak XRP voči Bitcoinu oslabilo o 14 percent, Litecoin o takmer 16%, EOS o 15%, Binance Coin o 13%, Cardano o 13,5%, Stellar o 18,50% či UNUS SED LEO až o 20%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu vzrástla na 335 miliárd dolárov, teda o ďalších 11 miliárd v porovnaní so včerajším dňom. Medzitým dominancia Bitcoinu už atakuje 60%, keď sa nachádza na 59.8%. Je to takmer o celé percento viac, než v pondelok. Altcoiny jednoducho nezažívajú dobré časy…

Pokiaľ ide o volume, aktuálne CoinMarketCap reportuje 65 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 20 miliárd. Onchainfx.com tvrdí, že reálne volume BTC je 1,3 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.6.): Dôvody, prečo sa Bitcoin nezastaví & pokrok Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

Novinky Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

4 dôvody, prečo sa Bitcoin tentokrát nezastaví na $20 000

Bitcoin vytvoril včera ďalší tohtoročný cenový rekord, keď prekročil hranicu 11 300 dolárov. Je to najvyššia cena, akú mal od 4. marca 2018. Mnohí preto teraz špekulujú, na akých cenových maximách by sa mohol v budúcnosti zastaviť po konci novo rozbiehajúceho sa bullrunu. Portál Cointelegraph.com vo svojom článku poskytol 4 hlavné dôvody, prečo sa tentokrát nezastaví na cene 20 tisíc dolárov, ale pôjde ešte vyššie. Prinášame vám ich v tomto článku.

4 veľké dôvody, prečo sa Bitcoin tentokrát (pravdepodobne) nezastaví na $20 000

Cardano spustilo testnet pre prechod na Shelley. Má 3 fázy

Fáza Shelley, na ktorej spustenie nedočkavo čakajú všetci fanúšikovia kryptomeny Cardano (ADA), je opäť o čosi bližšie. Organizácia Cardano Foundation, ktorá má ako jedna z troch organizácií na starosti vývoj tohto projektu, oznámila, že spustila koncom minulého týždňa prvú z troch fáz testnentu pred prechodom na ostrú verziu. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Cardano (ADA) spustilo testnet pre prechod na Shelley. Má tri fázy

BIS upozorňuje na Facebook, Google či Amazon. Sú hrozbou

Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) upozornila, že finančné služby, ktoré môžu v budúcnosti priniesť na trh technologickí giganti ako Facebook, Google či Amazon, môžu ohroziť bankový sektor. Ide o priamo reakciu na minulotýždňové oznámenie Facebooku vydať v prvej polovica roka 2020 kryptomenu Libra. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.  

BIS upozorňuje na Facebook, Google či Amazon. Môžu ohroziť bankový sektor

Wright má podľa zástupcu Kleimanovcov problém

Podľa právneho zástupcu rodiny bývalého zosnulého partnera kontroverzného podnikateľa Craiga Wrighta, Davida Kleimana, Austrálčan, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, nedokázal predložiť napriek súdnemu príkazu dôkazy o svojich podieloch na bitcoinových peňaženkách, ktoré mal vlastniť k 31. decembru 2013. Rodina Davida Kleimana žaluje Wrighta od februára 2018 z toho, že v minulosti okradol zosnulého Kleimana o stovky tisíc bitcoinov v hodnote okolo 5 miliárd dolárov, tým, že po jeho smrti vytvoril sériu podvodných zmlúv, ktoré viedli k prevodu majetku Davea Kleimana práve na neho. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BITFINEX: Dvaja izraelskí bratia boli 23. júna zatknutí v súvislosti s krádežou kryptomien z burzy Bitfinex v hodnote desiatok miliónov dolárov. Využili na to phishing, pomocou ktorého dlhodobo okrádali nič netušiacich klientov tejto burzy.  Ich krádeže sa mali uskutočniť ešte v rok u2016.

BINANCE: Binance DEX, decentralizovaná verzia burzy Binance, oznámila prvý natívny stablecoin na svojej platforme fungujúci na blockchaine Binance Chain. Ide o token s označením USDSB (StableUSD). Používatelia Binance DEX ho budú môcť držať na burze, alebo si ho odoslať do peňaženky Trust Wallet či inej peňaženky, ktorá podporuje tokeny so štandardom BEP2.

TRON:  Projekt Tron uzavrel partnerstvo s newyorským startupom Carbon. Jeho výsledkom bude spustenie stablecoinu TRXD na blockchaine TRON. ,,Sme vzrušení z toho, že môžeme s našim partnerom spustiť užívateľsky prístupný stablecoin na Trone. Je to významný miľník, ktorý robí Tron viac prístupným pre mainstreamových užívateľov,” uviedol k tejto novinke CEO Justin Sun.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-