Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin Cash

Binance sa rozhodla delistovať kryptomenu Bitcoin SV!

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin SV

Burza Binance sa rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomenu Bitcon SV (BCHSV), ktorá vznikla v novemberi 2018 po hardforku kryptomeny Bitcoin Cash.

Teto rozhodnutie Binance prichádza len pár dní po tom, ako šéf burzy Changpeng Zhao varoval na Twitteri, že pristúpi k tomuto kroku, ak Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tejto kryptomeny, neprestane so šírením klamstva o tom, že je Satoshi Nakamoto.

Obchodovanie s Bitcoin SV by malo byť na Binance zastavené 22. apríla 2019. Výber BCHSV z burzy bude možné uskutočniť ešte 3 mesiace, až do 22. júla 2019.

Binance konkrétny dôvod delistovania neuviedla, no vymenovala faktory, ktoré sleduje u každej kryptomeny a ktoré ak nie sú dostatočne napĺňané, môžu viesť k delistovaniu:

  • Záväzok tímu k projektu
  • Úroveň a kvalita rozvojových aktivít
  • Sieť / stabilita smart kontraktov
  • Úroveň verejnej komunikácie
  • Zodpovednosť voči našim pravidelným požiadavkám
  • Dôkaz neetického / podvodného konania
  • Príspevok k zdravému a udržateľnému kryptografickému ekosystému

Mineri Bitcoin SV prerobili 2,2 milióna dolárov

Po tom ako sa Bitcoin Cash v novembri 2018 po hardforku rozdelil na Bitcoin Cash ABC (BCH) a Bitcoin SV (BSV), dosiahli mineri podporujúci ťažbu Bitcoin SV odhadovanú stratu vo výške 2,2 milióna dolárov. Napriek tomu však pokračujú v ťažbe Bitcoin SV, aby zabezpečili bezpečnosť siete.

Podobne ako Bitcoin Cash vznikol forkom Bitcoinu, tak aj tieto dve verzie Bitcoin Cashu vznikli po tom, ako sa vedúci predstavitelia nedokázali dohodnúť na technickom smerovaní projektu počas plánovanej aktualizácie. Roger Ver, ktorý stojí za Bitcoin Cash ABCCraig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto a stojí za Bitcoin SV, sa nevedeli zhodnúť na tom, či sa má zmeniť limit veľkosti bloku. Wright svoj názor nedokázal presadiť a preto došlo k spomínanému rozdeleniu.

Väčšina minerov na čele s Bitmainom ostali verní ťažbe Bitcoin Cash ABC, kým CoinGeek, ktorý vlastní kanadský miliardár Calvin Ayre, začal podporovať ťažbu Bitcoin SV.

Od novembra už uplynulo niekoľko mesiacov a ako sa zdá, za kratší koniec povrazu ťahajú tí, ktorí stoja za Wrightovým Bitcoin SV. Aby bolo možné zabezpečiť jeho ochranu a zachovať bezpečnosť siete pred 51% útokom, mineri musia ťažiť túto kryptomenu napriek výrazným stratám. Podľa záverov štúdie BitMex Research je hrubá strata minerov Bitcoin SV už 2,2 milióna dolárov a to sa do celkovej bilancie ešte nezarátavajú odpisy hardvéru či režijne náklady.

Medzitým tí, ktorí podporujú Bitcoin Cash ABC, ktorý je všeobecne označovaný ako “pravý” Bitcoin Cash, dosiahli hrubý zisk vo výške 42,2 milióna dolárov.

Existujú silné dôkazy, že napriek stratám sa podieľa výrazným podielom na ťažbe Bitcoin SV spomínaný Calvin Ayre a jeho CoinGeek – údajne až z 28 percent. Otázne je, prečo v ťažbe Bitcoin SV pokračuje zvyšné percento minerov namiesto toho, aby ťažili omnoho výhodnejší Bitcoin Cash ABC. Výskum BitMEX Research naznačuje, že podpora siete Bitcoin SV nemá finančný zmysel. Alebo mineri tejto kryptomeny vedia o niečom, o čom verejnosť ešte nie?

Medzitým silnie lobovanie komunity za to, aby veľké burzy delistovali Bitcoin SV zo svojej ponuky. Ako spomíname vyššie, burza Binance sa 15. apríla rozhodla, že k tomuto kroku naozaj pristúpi.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Calvin Ayre: Bitcoin SV je pravý Bitcoin, všetky ostatné kryptomeny pohltí

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV Arye

Základateľ Ayre Group a CoinGeek, Calvin Ayre, povedal v rozhovore BNN Bloomberg, že Bitcoin SV je pravým Bitcoinom a v budúcnosti sa stane kryptomenou, ktorá všetky ostatné pohltí.

Rozhovor sa uskutočnil príhodne práve v období, kedy cena Bitcoin SV prudko rastie (o viac než 250% v tomto mesiaci). Tento rast však nemá žiadne technické základy a je podporovaný len špekuláciami. Prvý vyše 100% nárast hodnoty spôsobila informácia o tom, že Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom Bitcoin SV, získal copyright na Bitcoin white paper (pozor, nedokazuje to, že ej Satoshi Nakamoto). Druhý prudký rast zas spôsobila štvrtková falošná správa šíriaca sa čínskym internetom o tom, že  Craig Wright predostrel dôkaz, že je Satoshi Nakamoto tak, že použil najväčšiu BTC peňaženku v blockchaine a odoslal z nej 50BTC na burzu Binance.

Obrovský rast Bitcoin SV spôsobila falošná správa o Craigovi Wrightovi

Ayre napriek kontroverziam, ktoré sa týkajú Wrighta a rôznych správ, ktoré manipulujú s cenou Bitcoin SV, je pevne presvedčený, že práve toto je tá kryptomena, ktorá v budúcnosti bude vládnuť celému kryptosvetu.

Pokiaľ ide o Wrighta, Calvin Ayre verejne vyjadril presvedčenie, že Wright je naozaj Satoshi Nakamoto a k prezradeniu svojej totožnosti pristúpil len z dôvodu, že Bitcoin sa neuberal smerom, ktorým to pôvodne zamýšľal. Pokiaľ ide o Bitcoin SV, verí, že je skutočnou pôvodnou verziou Bitcoinu a jeho funkcia on-chain škálovania je to, čím sa odlišuje od ostatných.

,,Hlavným rozdielom je samozrejme to, že toto je pôvodný model, ktorý pôvodne vytvoril Craig a všetky ostatné modely sú variácie, ktorá sa v určitom smere rozvetvili. Hlavným rozdielom z funkčného hľadiska je však to, že Bitcoin SV masívne škáluje na hlavnom reťazci a zvyšok nie, takže Bitcoin SV funguje a ostatné kryptomeny nie. Ostatné (kryptomeny) sú skôr ako hobby. Táto je však určená pre podnikové aplikácie,” tvrdí.

Ayre síce priamo neodporučil, aby ľudia investovali do Bitcoin SV, no poznamenal, že táto kryptomena je jediná, ktorá má skutočnú hodnotu. Skonštatoval, že rovnako ako existuje len jeden internet, bude časom existovať len jedna kryptomena a bude ňou Bitcoin SV.

,,V blízkom období môže existovať Bitcoin, ale Bitcoin SV bude pokračovať v plnení svojej škálovacej roadmapy, až kým nebude potrebný žiadny iný projekt. Myslím si, že všetky kryptomeny napokon Bitcoin SV absorbuje do jedného dominantného reťazca,” vyhlásil.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Čítať ďalej

Bitcoin

Ďalší Satoshi Nakamoto: Číňanka žiada o copyright na Bitcoin whitepaper

Avatar

Článok

zo dňa

od

Satoshi Nakamoto

Je to len niekoľko dní od momentu, kedy kryptopriestor šokovala správa o tom, že austrálsky podnikateľ Craig Wright získal copyright na zakladajúci dokumentu Bitcoinu známy pod pojmom Bitcoin white paper. Jeho zástupcovia následne prezentovali túto správu tak, aby komunita nadobudla dojem, že Americký úrad pre autorské práva uznal, že Craig Wright je tajomný zakladateľ kryptomeny Bitcoin známy pod pojmom Satoshi Nakamoto.

Táto informácia spôsobila, že cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je Wright v súčasnosti hlavným predstaviteľom, posilnila okamžite o viac než 100%. Ako sa však neskôr vysvetlilo, skutočnosť, že Úrad pre autorské práva registroval žiadosť Wrighta o copyright na Bitcoin whitepaper, v skutočnosti nič neznamená. Tento úrad totiž nijakým spôsobom neoveruje či ide alebo nejde o pravdivú informáciu.

Dnes sme sa však dozvedeli, že Craig Wright nie je jedinou osobou, ktorá si nárokuje právo na tento dokument, ktorý vznikol v roku 2008 ešte predtým, než bol vyťažený prvý Bitcoin. 24. mája na rovnaký úrad podala žiadosť o copyright aj bývalá členka kryptozmenárne Bibox Číňanka Wei Liu.

Zatiaľ nie je známe, čo bolo skutočnou motiváciou Wei Liu k tomu, aby sa aj ona pokúsila získať autorské práva na Bitcoin whitepaper. Špekuluje sa, že tak mohla urobiť jednoducho z dôvodu, aby tým skomplikovala pozíciu Wrighta. A ktovie, možno podobnú žiadosť podajú aj ďalší jedinci.

Wei Liu v súdnych sporoch pritom nie je žiadny nováčik. S Bibox viedla spor týkajúci sa vlastníctva tejto spoločnosti.

John McAfee, ktorý je dlhodobým kritikom Wrighta, ktorého zosmiešňuje kvôli tomu, že si privlastňuje pseudonym Satoshi Nakamoto, hoci neposkytol doteraz žiadny relevantný dôkaz, medzitým vyzýva komunitu, aby hromadne podávala žiadosti o copyright na Bitcoin whitepaper. McAfee pritom len nedávno avizoval, že skutočnú totožnosť Satoshiho Nakamota pozná, no nemôže ju prezradiť, pretože by to ohrozilo jeho vlastný spor a americkou vládou, kvôli ktorému ušiel z USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Obrovský rast Bitcoin SV spôsobila falošná správa o Craigovi Wrightovi

Avatar

Článok

zo dňa

od

Fake News Bitcoin SV

Dnes ráno ste sa možno prebudili s tým, že ste neverili vlastným očiam. Kryptomena Bitcoin SV, za ktorou stojí samozvaný Satoshi Nakamoto, vyletela o ďalších viac než 100%. Spôsobili to falošné správy, ktoré sa šírili najmä čínskym internetom.

Kryptomena Bitcoin SV vznikla po kontroverznom minuloročnom hardforku Bitcoin Cash. Jej hlavným predstaviteľom je austrálsky podnikateľ Craig Wright, ktorý tvrdí, že je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto (skutočnú totožnosť Nakamota nepoznáme).

Zástupcovia Craiga Wrighta však 21. mája oznámili, že ich klient získal copyright na Bitcoin white paper, čo je dokument, ktorý stojí za vznikom samotného Bitcoinu. Hoci táto skutočnosť v žiadnom prípade nepotvrdzuje, že Wright je Satoshi Nakamoto (pretože úrady pravosť tejto informácie neoverujú), cena Bitcoin SV v ten deň vyletela zo 62 dolárov na 123 dolárov, čiže takmer dvojnásobne. Včera večer, kedy sa Bitcoin SV obchodoval za približne 120 dolárov sa podobný scenár zopakoval. Aktuálne po veľkej pumpe stojí Bitcoin SV už 249 dolárov (v čase písania článku) čo je o viac než 100%, než  bola jeho hodnota pred 24 hodinami.

Túto obrovskú pumpu u kryptomeny, ktorá je populárna azda len u malej skupiny ľudí, ktorá verí Wrightovi, že je skutočným Nakamotom a nemalej skupiny špekulantov, ktorí zarábajú na volatilite BSV, spôsobila falošná informácia o tom, že Craig Wright použil peňaženku Satoshi Nakamota (peňaženky, ktoré používal Nakamoto v prvých rokoch existencie Bitcoinu sú známe) a poslal z nej 50 BTC na burzu Binance. Falošná správa zároveň obsahovala informáciu, že šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa následne Wrightovi ospravedlnil, že delistoval Bitcoin SV a uznal, že Wright je skutočným Nakamotom.

Toto “Fake news“ ovplyvnilo najmä čínsky internet, kde sa správa začala rýchlo šíriť. Nakoľko bol text správy písaný čínskymi znakmi, západné krajiny mali problém s jeho prekladom. Ako prvý publikoval preklad Dovey Wan, zakladajúci partner spoločnosti Crypto VC primitive Ventures. ,,CSW previedol 50k BTC z najväčšej existujúcej BTC peňaženky na Binance, čím potvrdil, že je reálny Satoshi. CZ (Changpeng Zhao) následne relistuje Bitcoin SV a urobí oficiálne ospravedlnenie na Twitteri,” znelo vo falošnej správe.

Wan následne vysvetlil, že spôsob, akým bola táto správa šírená, je bežný u čínskych internetových podvodníkov, ktorí používajú obrázok so šokujúcou správou a následne ho šíria masám ľudí prostredníctvom aplikácie WEChat a to namiesto toho, aby zdieľali priame hyperlinky na články s dôkazmi.

Na tieto správy už stihol reagovať aj šéf Binance Changpeng Zhao, ktorý potvrdil, že sú falošné. ,,Opatrne. Spôsobila to (rast BSV) falošná správa, ktorá sa šírila v Číne. Dostal som už cez 20 upozornení. Potvrdzuje, že je to fake,” uviedol na Twitteri.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Na blockchain Bitcoin Cash bol vykonaný 51% útok

Avatar

Článok

zo dňa

od

51% útok Bitcoin Cash

Dvaja mineri (ťažiari) vykonali úspešný 51% útok na blockchain kryptomeny Bitcoin Cash (BCH). Inforomoval o tom vo svojom tweete Guy Swann (@cryptoconomy).

K 51% útokom odchádza vtedy, keď sa niekto dostane k väčšine ťažobnej sily v pri konsenze Proof-o-Work. To znamená, že overovateľ má kontrolu nad väčšinou bloku a môže zabrániť ostatným používateľom v ťažení a overovaní transakcií.

Tieto útoky sú vykonávane v drvivej väčšine so zlým úmyslom, teda s cieľom realizovať krádež kryptomien daného blockchainu. Napríklad v januári bol úspešne vykonaný tento útok v blockchaine Ethereum Classic (ETC) a útočník vďaka tomu získal 54 200 ETC.

Tento útok však realizovali dva veľké mining pooly BTC.topBTC.com. Tie podľa Swanna vykonali útok v úmysle zabrániť neznámemu minerovi, ktorý podľa všetkého odhalil chybu v blockchaine, ktorá vznikla ešte pri vzniku kyptomeny Bitcoin Cash po forku Bitcoinu v máji 2017. Keď sa tento miner pokúsil privlastniť mince, rozhodli sa, že urobia pomocou 51% útoku reorganizáciu a odstránia tieto jeho transakcie z blockchainu. ,,Takže len dvaja mineri/baníci v tajnosti a bez problémov vzali na seba, aby odstránili 2 bloky a nahradili ich vlastnými,” skonštatoval Swann.

Podrobnosti o útoku sa dozviete v jeho tweete.

https://twitter.com/TheCryptoconomy/status/1131962447823278080

Podľa štatistík Coin.Dance BTC.comBTC.com aktuálne kontrolujú 43% ťažby Bitcoin Cash.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Wright a Bitcoin White Paper: Rozhodnutie Úradu pre autorské práva nič nepotvrdzuje

Avatar

Článok

zo dňa

od

wright

Kontroverzný Craig Wright podľa medializovaných správ nadobudol tento týždeň autorské práva na Bitcoin White Paper, v dôsledku čoho raketovo vyletela cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom. Táto skutočnosť však v žiadnom prípade neznamená, že Wright je tajomný autor Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Denník Financial Times vo svojom včerajšom článku vysvetľuje okolnosti podania žiadosti o copyright na Bitcoin Whitepaper a spôsob, akým bola zaregistrovaná. Hovorca Wrighta totiž pre Financial Times povedal, že ,,registrácie vydané Úradom pre autorské práva USA uznávajú Wrighta ako autora Bitcoin White paper-u známeho pod pseudonymom Satoshi Nakamoto“.

Toto tvrdenie však sprevádza veľký skepticizmus. Len málokto verí, že by austrálsky podnikateľ mohol naozaj byť Satoshi Nakamoto. Hoci to o sebe neustále opakuje, nepredostrel žiadny dôkaz, ktorým by tieto tvrdenia potvrdil.

Treba si uvedomiť, že Úrad pre autorské práva síce uznal žiadosť Wrighta, no neskúma či vyhlásenia uvedené v prihláške sú pravdivé a tiež neskúma totožnosť osôb, ktoré sa registrujú k týmto právam. ,,V prípade, ak je dielo zapísane pod pseudonymom, Úrad pre autorské práva neskúma, či existuje preukázateľné spojenie medzi navrhovateľom a pseudonymným autorom,” uviedol pre Financial Times zástupca Úradu pre autorské práva USA.

Zároveň platí, že Úrad pre autorské práva môže zrušiť akúkoľvek prihlášku k copyrightu, ak bude isté, že prezentované informácie nie sú pravdivé a osoba, ktorá tvrdí, že je autorom diela, v skutočnosti nie je tým, za koho sa prezentuje.

Craigh Wright sa v posledných mesiacoch zviditeľnil tým, že podával žaloby na osoby, ktoré ho obvinili z klamstva, keď o sebe prehlasoval, že je Satoshi Nakamoto. Špičkou ľadovca bolo následne rozhodnutie burzy Binance delistovať zo svojej ponuky “Wrightovú” kryptomenu Bitcoin SV.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

O polovicu transakcií Bitcoin Cash (BCH) sa v apríli postarala jedna adresa. Aký bol možný motív?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Transakcia Bitcoin Cash

Za viac ako polovicu transakcií kryptomeny Bitcoin Cash (BCH) bola v uplynulom mesiaci zodpovedná jedna jediná adresa.

Na základe Bitcoin Cash Exploreru sa zistilo, že táto adresa urobila viac ako 587 000 transakcií. Funkčnou sa pritom stala len 8. apríla tohto roku. Mnohé z transakcií sa týkajú čiastkových množstiev BCH a vykonávali sa dokonca aj v sekundových intervaloch.

Celkovo sa v čase zverejnenia správy dostalo na túto adresu 22 763 dolárov (80981 BCH) a odoslalo sa z nej 21 546 dolárov (76 654 BCH), pričom konečný zostatok na peňaženke predstavoval 1 216 dolárov (4 327 BCH).

Počas meraného obdobia celový počet transakcií v sieti Bitcoin Cash predstavoval 1,17 milióna – čiže táto peňaženka realizovala približne celú polovicu všetkých aprílových transakcií BCH. Jednou z teórii je, že sa niekto snaží umelo nafúknuť počet transakcií Bitcoin Cash-u, aby táto kryptomena pôsobila aktívnejšie.

Ďalšou možnosťou je, že tieto miniatúrne transakcie sú vykonávane ako test, teoreticky aj pre nejakú novú hru, pričom jej vývojári využívajú práve Bitcoin CASH pre jeho nízke poplatky za transakcie.

Bitcoin Cash čaká už 15. marca ďalší hardfork, v rámci ktorého by sa mala zlepšiť jeho škálovateľnosť a tiež by sa mala zvýšiť anonymita transakcií, čo prispeje k výraznejšej ochrane súkromia používateľov tejto kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Craig Wright tvrdí, že Binance perie špinavé peniaze a manipuluje trh

Avatar

Článok

zo dňa

od

craigwright-binance-obvinenie

Zhruba dva týždne po tom, ako sa burza Binance rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomenu Bitcoin SV, sa do ostrej kritiky tejto plaformy pustil samozvaný „Satoshi Nakamoto” Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tohto altcoinu.

Craig Wright v rozhovore pre portál Finder uviedol, že burza Binance sa spolupodieľa na praní špinavých peňazí. ,,Binance je v podstate organizácia pre pranie špinavých peňazí. Zakrývajú pranie peňazí, to je spôsob, ako zarábajú peniaze,” vyhlásil sebavedomo a dodal, že Binance zároveň manipuluje s celým trhom tým, že pumpuje ceny kryptomien prostredníctvom šírenia rôznych predbežných správ a potom ich následne shortuje.

Wright tvrdí, že delistovanie kryptomeny Bitcoin SV zo strany Binance, Krakenu či ShapeShift bolo motivované tým, aby mu bolo zabránené odhaľovať vážne neduhy v sektore kryptomien.

Zároveň sa domnieva, že burzy ako Binance podporujú praním špinavých peňazí aj drogový priemysel či obchodovanie s „bielym mäsom”. Údajne je v tom osobné zapojený aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Wright sa pustil aj do kritiky Johna McAfeeho, ktorý na Twitteri podobne ako Zhao vylúčil možnosť, že by Wright naozaj mohol byť Satoshi Nakamoto. Wright ho za odmenu zaplietol do týchto obvinení a vyhlásil, že McAfee podporuje Binance v nelegálnej činnosti.

Vyhlásenia Wrighta na adresu Binance prichádzajú v podobnom čase, ako sa v rovnakom duchu vyjadril aj Calvin Ayre, známy podporovateľ Bitcoin SV. Ten rovnako ako Wright tvrdí, že Binance manipuluje s trhom a dokonca vraj pomáha teroristom tým, že pre nich perie špinavé peniaze. Taktiež poukázal na údajne prepojenie Binance s palestínskou islamistickou teroristickou a polovojenskou organizáciou Hamás.

Tvrdenia Wrighta však treba brat minimálne s odstupom. Ide o človeka, ktorý o sebe dlhodobo tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, či že záhadný autor Bitcoinu, ktorý však doteraz nepredostrel žiadny relevantný dôkaz, že je to naozaj pravda. Namiesto toho očierňuje a dokonca podáva žaloby na ľudí, ktorí jeho tvrdenia spochybňujú. Práve tvrdenia o tom, že je Nakamoto a vyhrážky žalobami viedli Binance k delistovaniu Bitcoin SV zo svojej ponuky.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Samozvaný “Satoshi Nakamoto” Craig Wright žaluje podcastera. Chce od neho 100 000 libier

Avatar

Článok

zo dňa

od

Craig Wright

Craig Wright, ktorý sám seba označuje za Satoashiho Nakamota a zároveň je hlavným predstaviteľom kryptomeny Bitcoin SV (BSV) podáva vo Veľkej Británii žalobu za urážku na cti na Petra McCormacka, autora známeho crypto podcastu.

Dôvodom žaloby je, že McCormack vo svojom vysielaní obvinil Wrighta z podvodu, pretože tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný tvorca Bitcoinu.

Podľa webu CoinGeek.com, ktorý sa špecializuje na Bitcoin SV, tak urobil Wright údajne preto, aby zabránil McCormackovi šíriť o ňom ďalšie falošné tvrdenia.

Okrem toho Wright žiada od McCormacka odškodné vo výške 100 000 libier, plus preplatenie právnych nákladov a súdnych poplatkov. Wrightovi právnici údajne vo štvrtok osobne doručili McCormackovi oznámenie o žalobe a budúci týždeň ho plánujú oficiálne podať.

Cieľom je vraj poškodenie mena Bitcoin SV

Navrhovateľ v rámci žaloby poznamenáva, že útoky voči jeho osobe majú v skutočnosti za cieľ ublížiť kryptomene Bitcoin Satoshi Vision (BSV). Wright tvrdí, že BSV je skutočným cieľom útokov  vďaka svojej kapacite pre rozsiahle škálovanie reťazca, čo predstavuje existenčnú hrozbu pre budúcnosť ostatných kryptomien, ktorých chybný dizajn im bráni v škálovaní, aby spĺňali potreby skutočného globálneho finančného systému.

O kryptomene Bitcoin SV sa v posledných dňoch písalo viac než dosť. Burzy Binance, Kraken, ShapeShift a tiež zmenáreň blockchain.com sa ju rozhodli delistovať. OKEx zaujal neutrálne stanovisko a japonský SBI holdings, ktorého CEO má dobre vzťahy s Craigom Wrightom sa naopak rozhodol delistovať Bitcoin Cash ABC (BCH).

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

“Vojna” okolo Bitcoin SV: Dôjde aj k delistovaniu Bitcoin Cash!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV vojna

Krok burzy Binance, ktorá delistovala kryptomenu Bitcoin SV (BSV) zo svojej ponuky, rozpútal v kryptokomunite menšiu vojnu, do ktorej sa zapojili aj ďalšie burzy. Jedna z nich dokonca delistuje Bitcoin Cash ABC. 

Rozhodnutie Binance veľmi rýchlo nasledovala burza ShapeShift a tiež zmenáreň blockchain.com. O čosi opatrnejšia bola burza Kraken, ktorá najprv na tuto tému urobila anketu na Twitteri.

Za možnosť, že by mal byť Bitcoin SV delistovaný, hlasovalo až 71% ľudí pričom ďalších 22% zvolilo možnosť “je mi to jedno”. Len 3% hlasovali za to, že Bitcoin SV je “skvelý” a 4% požadovali podrobnejší audit.

Kraken sa na základe týchto výsledkov napokon rozhodol pristúpiť k rovnakému kroku ako vyššie spomínané platformy a tiež odstráni BSV.

K zaujímavému rozhodnutiu naopak pristúpil japonský gigant finančných služieb SBI Holdings, ktorý sa rozhodol, že namiesto delistovania kryptomeny Bitcoin SV (BSV) delistuje Bitcoin Cash ABC (BCH) a podporu pre Bitcoin SV zachová.

  • kryptomeny Bitcoin Cash ABC a Bitcoin SV vznikli v novembri 2018 po hardorku kryptomeny Bitcoin Cash

Na prvý pohľad šokujúce rozhodnutie BSI je však ľahko vysvetliteľné. CEO SBI Holdings Yoshitaka Kitao má blízko ku Craigovi Wrightovi, hlavnému predstaviteľovi Bitcoin SV a tak sa jednoducho pridal na jeho stranu. ,,Strávili spolu veľa času a Kitao ho označil za priateľa a človeka, ktorého rešpektuje,” informoval o ich vzťahu Cointelegraph.

Neutrálny postoj k celej kauze zaujala burza OKEx, ktorá sa reportovaným objemom obchodov radí k najväčším na svete. Nechce sa postaviť ani na jednu zo strán a tak Bitcoin SV naďalej nechá vo svojej ponuke.

Dôvod kauzy

Hlavným dôvodom, prečo sa burza Binance rozhodla delistovať Bitcoin SV, boli kontroverzné kroky jej hlavného predstaviteľa Craiga Wrighta, ktorý neustále opakuje, že je Satoshi Nakamoto (pod touto prezývkou pozná svet tajomného tvorcu Bitcoinu, ktorého totožnosť dodnes nie je známa).

Wright doteraz nepredostrel žiadny dôveryhodný dôkaz týchto tvrdení a tak je dlhodobo komunitou označovaný za klamára. Keď ho však označil za podvodníka @hodlonaut, vypísal odmenu 5000 dolárov za odhalenie jeho totožnosti a zároveň sa ho rozhodol zažalovať. Komunita na to zareagovala obrovskou kritikou, ku ktorej sa pridal aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Ten najprv delistovaním Bitcoin SV len pohrozil, no napokon po sérii ďalších útokov definitívne zabuchol Bitcoin SV dvere.

Binance sa rozhodla delistovať kryptomenu Bitcoin SV!

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Ďalšia burza delistuje Bitcoin SV. Viaceré to zvažujú

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV delistovanie

Rozhodnutie Binance delistovať kryptomenu Bitcoin SV budú podľa všetkého nasledovať viaceré ďalšie popredné kryptoburzy.

Na súkromie zameraná burza ShapeShift už potvrdila, že pristúpi k rovnakému kroku a burza Kraken informovala, že o tejto možnosti uvažuje. S touto myšlienkou sa údaje pohrávajú aj ďalšie nemenované zmenárne a burzy. Najnovšie potvrdila tento krok aj zmenáreň blockchain.com.

,,Stojíme za Binance a názorom CZ (Changpenga Zhaa). Rozhodli sme sa delistovať Bitcoinv SV zo ShaperShift v najbližších priebehu 48 hodín,” informoval na Twitteri ShapeShift.

Tieto rozhodnutia sa pochopiteľne stretli s reakciami rôzneho druhu. ,,Táto akcia pripomína krok PayPal, keď odrezal WikiLeaks. Ako Bitcoin maximalistovi sa mi to nepáči. Je to v rozpore s tým, čo znamená Bitcoin. V roku 2010 spoločnosť PayPal zmrazila účet WikiLeaks, pričom tvrdila, že poskytovanie účtu bolo v rozpore s podmienkami sluzby PayPal,” pripomenul užívateľ, ktorý sa stavia k rozhodnutiam búrz v súvislosti s Bitcoin SV kriticky.

Kraken zatiaľ svoje definitívne rozhodnutie neprezradil, no predpokladá sa, že pristúpi k rovnakému kroku. Pomocnou “barličkou” mu môžu byť výsledky ankety, ktorú publikoval na Twitteri. Drvivá väčšina ľudí súhlasí s delistovaním Bitcoin SV (takmer 75%).

Spúšťačom celej kauzy, ktorá viedla k rozhodnutiu Binance delistovat zo svojej ponuky Bitcoin SV, bolo rozhodnutie jej hlavného predstaviteľa Craiga Wrighta zažalovať  užívateľa @hodlonaut, ktorý ho obvinil z klamstva, pretože opakovane vyhlasuje, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný autor Bitcoinu.

Keď Wright na Twitteri ponúkol odmenu 5000 dolárov za odhalenie skutočnej identity @hodlonaut, postavila sa proti nemu celá kryptokomunita, ktorá začala šíriť hashtag #WeAreAllHodlonaut. Šéf Binance Changpeng Zhao vtedy prvýkrát pohrozil delistovaním Bitcoin SV a uznal pravdu @hodlonautovi, keď napísal, že Wright rozhodne nie je Nakamotom.

Kryptomena Bitcoin SV vznikla po novembrovom forku kryptomeny Bitcoin Cash, v rámci ktorého vznikol aj Bitcoin Cash ABC, ktorý je považovaný za pôvodný Bitcoin Cash.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-