Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin Cash

Binance sa rozhodla delistovať kryptomenu Bitcoin SV!

Článok

Bitcoin SV
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Burza Binance sa rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomenu Bitcon SV (BCHSV), ktorá vznikla v novemberi 2018 po hardforku kryptomeny Bitcoin Cash.

Teto rozhodnutie Binance prichádza len pár dní po tom, ako šéf burzy Changpeng Zhao varoval na Twitteri, že pristúpi k tomuto kroku, ak Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tejto kryptomeny, neprestane so šírením klamstva o tom, že je Satoshi Nakamoto.

Obchodovanie s Bitcoin SV by malo byť na Binance zastavené 22. apríla 2019. Výber BCHSV z burzy bude možné uskutočniť ešte 3 mesiace, až do 22. júla 2019.

Binance konkrétny dôvod delistovania neuviedla, no vymenovala faktory, ktoré sleduje u každej kryptomeny a ktoré ak nie sú dostatočne napĺňané, môžu viesť k delistovaniu:

  • Záväzok tímu k projektu
  • Úroveň a kvalita rozvojových aktivít
  • Sieť / stabilita smart kontraktov
  • Úroveň verejnej komunikácie
  • Zodpovednosť voči našim pravidelným požiadavkám
  • Dôkaz neetického / podvodného konania
  • Príspevok k zdravému a udržateľnému kryptografickému ekosystému

Mineri Bitcoin SV prerobili 2,2 milióna dolárov

Po tom ako sa Bitcoin Cash v novembri 2018 po hardforku rozdelil na Bitcoin Cash ABC (BCH) a Bitcoin SV (BSV), dosiahli mineri podporujúci ťažbu Bitcoin SV odhadovanú stratu vo výške 2,2 milióna dolárov. Napriek tomu však pokračujú v ťažbe Bitcoin SV, aby zabezpečili bezpečnosť siete.

Podobne ako Bitcoin Cash vznikol forkom Bitcoinu, tak aj tieto dve verzie Bitcoin Cashu vznikli po tom, ako sa vedúci predstavitelia nedokázali dohodnúť na technickom smerovaní projektu počas plánovanej aktualizácie. Roger Ver, ktorý stojí za Bitcoin Cash ABCCraig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto a stojí za Bitcoin SV, sa nevedeli zhodnúť na tom, či sa má zmeniť limit veľkosti bloku. Wright svoj názor nedokázal presadiť a preto došlo k spomínanému rozdeleniu.

Väčšina minerov na čele s Bitmainom ostali verní ťažbe Bitcoin Cash ABC, kým CoinGeek, ktorý vlastní kanadský miliardár Calvin Ayre, začal podporovať ťažbu Bitcoin SV.

Od novembra už uplynulo niekoľko mesiacov a ako sa zdá, za kratší koniec povrazu ťahajú tí, ktorí stoja za Wrightovým Bitcoin SV. Aby bolo možné zabezpečiť jeho ochranu a zachovať bezpečnosť siete pred 51% útokom, mineri musia ťažiť túto kryptomenu napriek výrazným stratám. Podľa záverov štúdie BitMex Research je hrubá strata minerov Bitcoin SV už 2,2 milióna dolárov a to sa do celkovej bilancie ešte nezarátavajú odpisy hardvéru či režijne náklady.

Medzitým tí, ktorí podporujú Bitcoin Cash ABC, ktorý je všeobecne označovaný ako “pravý” Bitcoin Cash, dosiahli hrubý zisk vo výške 42,2 milióna dolárov.

Existujú silné dôkazy, že napriek stratám sa podieľa výrazným podielom na ťažbe Bitcoin SV spomínaný Calvin Ayre a jeho CoinGeek – údajne až z 28 percent. Otázne je, prečo v ťažbe Bitcoin SV pokračuje zvyšné percento minerov namiesto toho, aby ťažili omnoho výhodnejší Bitcoin Cash ABC. Výskum BitMEX Research naznačuje, že podpora siete Bitcoin SV nemá finančný zmysel. Alebo mineri tejto kryptomeny vedia o niečom, o čom verejnosť ešte nie?

Medzitým silnie lobovanie komunity za to, aby veľké burzy delistovali Bitcoin SV zo svojej ponuky. Ako spomíname vyššie, burza Binance sa 15. apríla rozhodla, že k tomuto kroku naozaj pristúpi.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne