Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin Cash

Šéf Binance sa vyhráža delistovaním Bitcoin SV kvôli kauze Satoshi Nakamoto

Avatar

Článok

zo dňa

Changpeng Zhao a Bitcoin SV

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa na Twitteri vyhráža Craigovi Wrightovi, že z najväčšej kryptoburzy na svete delistuje “jeho” kryptomenu Bitcoin SV.

Craig Wright je v kryptosvete rozporuplná postavička. Biznismen, vedec, programátor, no hlavne človek, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný autor Bitcoinu. V súčasnosti je však zároveň hlavným predstaviteľom kryptomeny Bitcoin Cash SV.

Neustále tvrdenia Wrighta o tom, že je Satoshi Nakamoto vedú k tomu, že je častým terčom posmeškov a kritiky. Do tej sa pustil aj užívateľ známy na Twitteri pod prezývkou @hodlonaut (v kryptosvete ide o známu osobu). Jeho kritika Wrighta bola spúšťačom celej kauzy.

,,Predstavte si, že ste Satoshi. Vytvoríte Bitcoin pod pseudonymom, dáte si záležať, aby ste neodhalili svoju skutočnú identitu, následne zmiznete, aby ste oslobodili Bitcoin od stvoriteľa. No a potom po 10 rokoch začnete hroziť všetkým žalobami za to, že vám neveria,” poukázal @hodlonaut na absurdnosť Wrightových tvrdení o tom, že je tvorca Bitcoinu.

https://twitter.com/FedericoTenga/status/1116588566828568581

300x250

Wrighta tento ”tweet” však natoľko nahneval, že sa rozhodol hodlnauta žalovať za poškodzovanie dobrého mena. V rámci podania, ktoré vypracovali jeho právnici, od neho požaduje, aby sa ospravedlnil a priznal, že Wright je naozaj tvorcom Bitcoinu, teda Satoshi Nakamoto.

Tieto šokujúce kroky údajného “Nakamota” vedú k obrovskej kritike na jeho adresu, ku ktorej sa dokonca pridal aj spomínaný šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Ten na Twitteri v rámci komentáru k príspevku, ktorý podporoval hodlonauta, výhražne napísal: ,,Craig Wright nie je Satoshi. Ak bude pokračovať táto hova*ina, delistujeme! (Bitcoin SV)”.

Kryptomena Bitcoin SV vznikla po kontroverznom forku Bitcoin Cash (ten zas vznikol forkom Bitcoinu) koncom minulého roka. Jej hodnota 11. apríla, v deň kedy Zhao zverejnil svoj výhražný tweet, padla z 83 dolárov na 69 dolárov. Do akej miery tento pád podporil samotný Zhao, je len predmetom špekulácii. Aktuálne sa Bitcoin SV obchoduje za niečo vyše 70 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse 15% (Bitcoin je v pluse vyše percento).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Obrovský rast Bitcoin SV je zatiaľ čisto špekulatívny

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV

Cena kryptomeny Bitcoin SV posilnila oproti včerajšku o vyše 80%, pričom v určitom bode tento rast presiahol až dvojnásobok hodnoty oproti predchádzajúcim 24 hodinám. Hlavným dôvodom posilňovania Bitcoin SV však nie sú žiadne silné fundamentálne základy, či “spolujazda“ súvisiaca s posilňovaním Bitcoinu. Za všetko môžu špekulácie súvisiace s Craigom Wrightom.

Craig Wright patrí medzi najkontroverznejšie postavy sveta kryptomien. Austrálsky vedec a podnikateľ o sebe už niekoľko rokov tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný tvorca Bitcoinu. Toto tvrdenie však nedokázal podložiť žiadnym dôkazom, v dôsledku čoho je drvivej väčšine fanúšikov Bitcoinu na smiech.

Nič to nemení na skutočnosti, že Wrightovi určitá časť komunity jeho tvrdenia naozaj verí. A ďalšia časť sa zas ochotne vezie na špekuláciách, ktoré prospievajú hodnote Bitcoin SV, čiže kryptomene, ktorej je aktuálne hlavným predstaviteľom a ktorá vznikla po hardforku Bitcoin Cash (ešte predtým vznikol Bitcoin Cash po hardforku Bitcoinu).

Vec sa  má tak, že rast Bitcoin SV podporili čerstvé špekulácie o tom, že Craig Wright sa dostal ku kľúčom k bitcoinom v hodnote takmer 9 miliárd dolárov (vyše milión BTC). Tieto kľúče, respektíve “bezpečnostná schránka”, kde mali byť umiestnené, dostali pomenovanie ako „Tulip Trust”, čo súvisí s prirovnaním k tulipánovej mánii zo 17. storočia, jednej z najznámejších ekonomických bublín histórie.

Nakoľko sám Wright naznačil, že by sa mohol naozaj dostať k bitcoinom, ktoré sa roky nehýbali a v očiach BTC komunity boli nenávratne stratené, cena Bitcoin SV začala raketovo rásť. Rast hodnoty tejto kryptomeny je však stále len čisto špekulatívny a založený len na týchto informáciách, nie na reálnych fundamentoch. A hlavne treba v tomto momente zdôrazniť, že Wright prístup k spomínaným BTC stále nijakým spôsobom nedokázal.

300x250

Celý rast Bitcoin SV teda môže byť len akýsi “exit scam”, teda vyvolanie obrovského “FOMO“ (v rámci strachu z premeškanej príležitosti naskakujú do trhu neskúsení investori), po ktorom budú tí šikovnejší predávať draho a zvyšok výrazne prerobí.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Spoluzakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin šokujúco navrhol použitie blockchainu Bitcoin Cash ako dočasné riešenie škálovateľnosti Ethereum.

Kryptomena Ethereum podobne ako Bitcoin trpí problémami so škálovateľnosťou. Jej natívny blockchain je v súčasnosti schopný spracovať len 15 transakcií za sekundu (TPS), zatiaľ čo napríklad kryptomena XRP, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie hneď za ňou na treťom mieste, dokáže v rovnaký čas realizovať až 1500 transakcií. Takúto priepustnosť má napríklad aj Stellar.

Ethereum 2.0, na ktorú by malo Ethereum prejsť začiatkom budúceho roka, by malo tento problém z časti riešiť popri tom, ako prejde z Proof-of-Work na algoritmus Proof-of-Stake.

Vitalik Buterin počas diskusie o Ethereum 2.0 navrhol zapojenie ďalších blockchainov ako riešenie škálovateľnosti v krátkodobom horizonte. Konkrétne uviedol, že Bitcoin Cash je pre tento účel perfektnou voľbou, pretože po hardforku z Bitcoinu má Bitcoin Cash priepustnosť dát okolo 53 kilobajtov (KB) za sekundu, kým Ethereum len 8 KB.

Buterin uviedol aj tri dôvody, prečo by išlo o správnu voľbu – menoval nízke poplatky, pripravené stroje na tento účel a otvorenosť komunity Bitcoin Cash, ktorá poskytne blockchain, ak sa budú platiť transakčné poplatky.

300x250

Ruský programátor spomenul 10-minútový limit Bitcoin Cash na vytvorenie nového bloku ako hlavný problém tejto alternatívy. Údajne by sa však dal vyriešiť pomocou techniky známej ako Avalanche-pre-consensus.

Návrh Buterina sa stretol na sociálnych sieťach s veľkou kritikou. Francois Pouliot, zakladateľ poradenskej spoločnosti Catallaxy tweetol, že návrh Buterina znamená zlyhanie projektu Ethereum, ktorým by sa len oddialilo riešenie problému škálovateľnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Binance Coin

Weiss Ratings: Litecoin sa zaradil medzi špičku. Pozrite si TOP10

Avatar

Článok

zo dňa

od

weiss-ratings

Americká ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá začala ako prvá udeľovať ratingy kryptomenám, zvýšila hodnotenie Litecoinu a zaradila ho po bok “najlepších kryptomien“.

Weiss Ratings hodnotí kryptomeny známkami od A po F, pričom F je najhoršia známka. Rating A nemá dlhodobo žiadna kryptomena. Konečnú známku tvorí kombinácia dvoch hlavných faktorov, ktoré sa tvoria z čiastkových ratingov za:

  • Technológiu/adopciu
  • Mieru rizika/odmeny

Litecoin si polepšil v čiastkovom hodnotení “Risk/odmena”, keď dostal nový rating B- namiesto predchádzajúceho C+. Vďaka tomu sa jeho celkový rating zmenil na B, čím sa vyrovnal Ethereum, EOSCardano na spoločnú pomyselnú druhú priečku najlepších kryptomien.

Na prvom mieste je naďalej Bitcoin, ktorý má celkový rating B+. Za technológiu a adopciu má známku A a za riziko/odmena známku C+.

Weiss Ratings pred 3 týždňami zhoršil hodnotenie kryptomeny EOS, ktorú kritizoval za problémy s decentralizáciou, ktorú sa zdá sa ani neplánuje intenzívne riešiť. Naopak zvýšil rating Cardano vďaka blížiacemu sa prechodu na fázu Shelley, v rámci ktorého urobí výrazný krok vpred práve v oblasti decentralizácie.

300x250

Poradie 10 najlepších kryptomien podľa Weiss Ratings:

rating

Známku C+ majú aj Stellar, Monero, Dash, NEO, Ethereum Classic, Zcash, Decred, BitShares. S hodnotením C sú NEM, Ontology, Bitcoin Gold, VeChain, Dogecoin, OmiseGO, Holo, Lisk, Waves, Komodo, Icon, Steem, GXChain, Elastos, Vertcoin a Qtum.

Zdroj: weisscrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Netflix pripravuje dokument o altcoinoch. Bude to “game changer”?

Avatar

Článok

zo dňa

od

netflix

Posledné týždne sú pre altcoinových investorov pomerne ťažké. Napriek tomu, že Bitcoin výrazne posilnil, altcoiny voči nemu strácajú a aj pokiaľ ide o nárast ich hodnoty v dolároch, nie je to žiadna sláva.

Pomôcť by im mohla nielen očakávaná korekcia na Bitcoine a takzvané prelievanie kapitálu, ale aj  novinka, s ktorou prichádza americká spoločnosť Netflix.

Netflix sa totiž na radosť azda každého fanúšika kryptomien rozhodol natočiť dokument, ktorý bude venovaný altcoinom. Mnohí investori sa tak môžu pomocou neho dozvedieť viac aj o iných kryptomenách, než je Bitcoin. Prvé špekulácie o dokumente sa síce objavili už vo februári, no teraz sa zdá, že ide o hotovú vec.

V rámci niekoľko dielneho seriálu by sa mali v dokumente objaviť zástupcovia mnohých popredných kryptomien na čele s Vitalikom Buterinom z Ethereum či Charlesom Hoskinsonom z Cardano. Na zozname sú uvedení aj Jihan Wu z Bitmainu, Yi He z Binance, Sunny Lu za VeChain, Jun Hesegawa z OmiseGo, Da Hongfei z NEO či Roger Ver za Bitcoin Cash. Údajne sa v dokumente objaví aj Justin Sun z Tronu.

Podľa portálu thebitplex.com môže mať tento dokument obrovský pozitívny vplyv na kryptomeny, o ktorých sa konečne dozvedia mainstreamoví diváci podrobnejšie informácie a môžu ľahšie pochopiť ich ciele a predstavy. Netflix má obrovský vplyv a jeho dokumenty, bez ohľadu na to, čo je ich témou, majú skvelú sledovanosť. Dokument o kryptomenách určite nebude výnimkou a my sa naň už veľmi tešíme.

300x250

Koľko % strácajú altcoiny na svoje all-time-high v páre s Bitcoinom?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitwise spúšťa ETP na 8 TOP kryptomien, pribudnú ešte dve

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Spoločnost Bitwise, ktorá u Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) žiada o schválenie Bitcoin ETF, oznámila spoluprácu so švajčiarskym startupom Amun AG, v rámci ktorého spustí ETP viazaný na balík viacerých popredných kryptomien.

ETP je skratka Exchange Traded Products, pod čím si môžete predstaviť súbor troch finančných produktov – ETF, ETC a ETN.

Dohodu uzavrela dcérska spoločnosť Bitwise – Bitwise Index Services, ktorá získala licenciu na takzvaný “The Bitwise 10 Select Large Cap Crypto Index”, prostredníctvom ktorého privedie na trh diverzifikované kryptomenové ETP.

Nový ETP produkt sa bude obchodovať na  poprednej švajčiarskej burze SIX Swiss Exchange a bude dostupný pre investorov s výnimkou Spojených štátov amerických.

Bitwise 10 Select Large Cap Crypto Index umožní sledovať výkonnosť až 10 popredných globálnych kryptomien. Zatiaľ pôjde pravdepodobne len týchto osem – Bitcoin, EthereumXRPBitcoin Cash, Litecoin, EOS, Stellar a Cardano.  

300x250

,,Kryptomeny musia spĺňať rôzne kritéria, aby mohli byť súčasťou tohto indexu, vrátane pravidiel týkajúcich sa bezpečnosti, likvidity a inštitucionálnej podpory,” informovala spoločnosť v tlačovej správe.

,,Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Bitwise, aby sme priviedli investorom vo Švajčiarsku najdiverzifikovanejiše ETP,” komentoval túto novinku CEO spoločnosti Amun AG Hany Rashwan. ,,Bitwise je globálny líder v oblasti indexovania kryptomien a sme šťastní, že môžeme spustiť produkt, ktorý je postavený na ich odbornosti.”

Švajčiarska burza SIX exchange v spolupráci s Amun AG už zalistovala do svojej ponuky ETP produktov ETP na Bitcoin (ABTC), Ethereum (AETH) a XRP (AXRP). Najmä ETP na XRP sa teší veľkej obľube. Podľa dát burzy  má druhé najvyššie denné volume okolo 450 tisíc dolárov, pričom na prvom mieste je ETC na fyzicky držané zlato.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Binance Coin

Koľko % strácajú altcoiny na svoje all-time-high v páre s Bitcoinom?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-vs-altcoiny

Keď porovnávame ceny altcoinov s ich historickými maximami, zväčša to robíme v dolárovom vyjadrení. Veľmi zaujímavý je však pohľad aj na to, koľko ostatné kryptomeny strácajú v páre s Bitcoinom.

Napriek súčasnému veľkému rastu ceny Bitcoinu sa altcoinom zatiaľ veľmi nedarí. Nemôžeme síce konštatovať, že by boli v dolárovom vyjadrení v mínuse, no keď ich hodnotu prepočítame na to, koľko sme mohli zarobiť, keby sme namiesto nich držali v posledných mesiacoch len Bitcoin, nie je to príliš pekný pohľad. Veď len za posledný týždeň stratilo Ethereum voči Bitcoinu 10% svojej hodnoty, XRP až 20%, Bitcoin Cash 15%, Litecoin 28%, EOS 24%, Binance Coin 23%, Bitcoin SV 22%, Tron 15%, Cardano 22%, Stellar 27%, Monero 23% či Dash 19%. V pluse je len NEO (+3%).

Pozrime sa teda na to, ako ďaleko sú známe altcoiny od toho, aby vyrovnali svoje historické maximum v bitcoinovej hodnote. V tabuľke nájdete aktuálnu cenu altcoinov v BTC, ich BTC all-time-high a stratu v percentách na all-time-high úroveň.

tabulka-altcoiny-vs-btc

Prečítajte si tiež:

300x250

Dominancia Bitcoinu je najvyššia za 2 roky. Čo ďalej?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Calvin Ayre: Bitcoin SV je pravý Bitcoin, všetky ostatné kryptomeny pohltí

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV Arye

Základateľ Ayre Group a CoinGeek, Calvin Ayre, povedal v rozhovore BNN Bloomberg, že Bitcoin SV je pravým Bitcoinom a v budúcnosti sa stane kryptomenou, ktorá všetky ostatné pohltí.

Rozhovor sa uskutočnil príhodne práve v období, kedy cena Bitcoin SV prudko rastie (o viac než 250% v tomto mesiaci). Tento rast však nemá žiadne technické základy a je podporovaný len špekuláciami. Prvý vyše 100% nárast hodnoty spôsobila informácia o tom, že Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom Bitcoin SV, získal copyright na Bitcoin white paper (pozor, nedokazuje to, že ej Satoshi Nakamoto). Druhý prudký rast zas spôsobila štvrtková falošná správa šíriaca sa čínskym internetom o tom, že  Craig Wright predostrel dôkaz, že je Satoshi Nakamoto tak, že použil najväčšiu BTC peňaženku v blockchaine a odoslal z nej 50BTC na burzu Binance.

Obrovský rast Bitcoin SV spôsobila falošná správa o Craigovi Wrightovi

Ayre napriek kontroverziam, ktoré sa týkajú Wrighta a rôznych správ, ktoré manipulujú s cenou Bitcoin SV, je pevne presvedčený, že práve toto je tá kryptomena, ktorá v budúcnosti bude vládnuť celému kryptosvetu.

Pokiaľ ide o Wrighta, Calvin Ayre verejne vyjadril presvedčenie, že Wright je naozaj Satoshi Nakamoto a k prezradeniu svojej totožnosti pristúpil len z dôvodu, že Bitcoin sa neuberal smerom, ktorým to pôvodne zamýšľal. Pokiaľ ide o Bitcoin SV, verí, že je skutočnou pôvodnou verziou Bitcoinu a jeho funkcia on-chain škálovania je to, čím sa odlišuje od ostatných.

300x250

,,Hlavným rozdielom je samozrejme to, že toto je pôvodný model, ktorý pôvodne vytvoril Craig a všetky ostatné modely sú variácie, ktorá sa v určitom smere rozvetvili. Hlavným rozdielom z funkčného hľadiska je však to, že Bitcoin SV masívne škáluje na hlavnom reťazci a zvyšok nie, takže Bitcoin SV funguje a ostatné kryptomeny nie. Ostatné (kryptomeny) sú skôr ako hobby. Táto je však určená pre podnikové aplikácie,” tvrdí.

Ayre síce priamo neodporučil, aby ľudia investovali do Bitcoin SV, no poznamenal, že táto kryptomena je jediná, ktorá má skutočnú hodnotu. Skonštatoval, že rovnako ako existuje len jeden internet, bude časom existovať len jedna kryptomena a bude ňou Bitcoin SV.

,,V blízkom období môže existovať Bitcoin, ale Bitcoin SV bude pokračovať v plnení svojej škálovacej roadmapy, až kým nebude potrebný žiadny iný projekt. Myslím si, že všetky kryptomeny napokon Bitcoin SV absorbuje do jedného dominantného reťazca,” vyhlásil.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Čítať ďalej

Bitcoin

Ďalší Satoshi Nakamoto: Číňanka žiada o copyright na Bitcoin whitepaper

Avatar

Článok

zo dňa

od

Satoshi Nakamoto

Je to len niekoľko dní od momentu, kedy kryptopriestor šokovala správa o tom, že austrálsky podnikateľ Craig Wright získal copyright na zakladajúci dokumentu Bitcoinu známy pod pojmom Bitcoin white paper. Jeho zástupcovia následne prezentovali túto správu tak, aby komunita nadobudla dojem, že Americký úrad pre autorské práva uznal, že Craig Wright je tajomný zakladateľ kryptomeny Bitcoin známy pod pojmom Satoshi Nakamoto.

Táto informácia spôsobila, že cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je Wright v súčasnosti hlavným predstaviteľom, posilnila okamžite o viac než 100%. Ako sa však neskôr vysvetlilo, skutočnosť, že Úrad pre autorské práva registroval žiadosť Wrighta o copyright na Bitcoin whitepaper, v skutočnosti nič neznamená. Tento úrad totiž nijakým spôsobom neoveruje či ide alebo nejde o pravdivú informáciu.

Dnes sme sa však dozvedeli, že Craig Wright nie je jedinou osobou, ktorá si nárokuje právo na tento dokument, ktorý vznikol v roku 2008 ešte predtým, než bol vyťažený prvý Bitcoin. 24. mája na rovnaký úrad podala žiadosť o copyright aj bývalá členka kryptozmenárne Bibox Číňanka Wei Liu.

Zatiaľ nie je známe, čo bolo skutočnou motiváciou Wei Liu k tomu, aby sa aj ona pokúsila získať autorské práva na Bitcoin whitepaper. Špekuluje sa, že tak mohla urobiť jednoducho z dôvodu, aby tým skomplikovala pozíciu Wrighta. A ktovie, možno podobnú žiadosť podajú aj ďalší jedinci.

Wei Liu v súdnych sporoch pritom nie je žiadny nováčik. S Bibox viedla spor týkajúci sa vlastníctva tejto spoločnosti.

300x250

John McAfee, ktorý je dlhodobým kritikom Wrighta, ktorého zosmiešňuje kvôli tomu, že si privlastňuje pseudonym Satoshi Nakamoto, hoci neposkytol doteraz žiadny relevantný dôkaz, medzitým vyzýva komunitu, aby hromadne podávala žiadosti o copyright na Bitcoin whitepaper. McAfee pritom len nedávno avizoval, že skutočnú totožnosť Satoshiho Nakamota pozná, no nemôže ju prezradiť, pretože by to ohrozilo jeho vlastný spor a americkou vládou, kvôli ktorému ušiel z USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Obrovský rast Bitcoin SV spôsobila falošná správa o Craigovi Wrightovi

Avatar

Článok

zo dňa

od

Fake News Bitcoin SV

Dnes ráno ste sa možno prebudili s tým, že ste neverili vlastným očiam. Kryptomena Bitcoin SV, za ktorou stojí samozvaný Satoshi Nakamoto, vyletela o ďalších viac než 100%. Spôsobili to falošné správy, ktoré sa šírili najmä čínskym internetom.

Kryptomena Bitcoin SV vznikla po kontroverznom minuloročnom hardforku Bitcoin Cash. Jej hlavným predstaviteľom je austrálsky podnikateľ Craig Wright, ktorý tvrdí, že je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto (skutočnú totožnosť Nakamota nepoznáme).

Zástupcovia Craiga Wrighta však 21. mája oznámili, že ich klient získal copyright na Bitcoin white paper, čo je dokument, ktorý stojí za vznikom samotného Bitcoinu. Hoci táto skutočnosť v žiadnom prípade nepotvrdzuje, že Wright je Satoshi Nakamoto (pretože úrady pravosť tejto informácie neoverujú), cena Bitcoin SV v ten deň vyletela zo 62 dolárov na 123 dolárov, čiže takmer dvojnásobne. Včera večer, kedy sa Bitcoin SV obchodoval za približne 120 dolárov sa podobný scenár zopakoval. Aktuálne po veľkej pumpe stojí Bitcoin SV už 249 dolárov (v čase písania článku) čo je o viac než 100%, než  bola jeho hodnota pred 24 hodinami.

Túto obrovskú pumpu u kryptomeny, ktorá je populárna azda len u malej skupiny ľudí, ktorá verí Wrightovi, že je skutočným Nakamotom a nemalej skupiny špekulantov, ktorí zarábajú na volatilite BSV, spôsobila falošná informácia o tom, že Craig Wright použil peňaženku Satoshi Nakamota (peňaženky, ktoré používal Nakamoto v prvých rokoch existencie Bitcoinu sú známe) a poslal z nej 50 BTC na burzu Binance. Falošná správa zároveň obsahovala informáciu, že šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa následne Wrightovi ospravedlnil, že delistoval Bitcoin SV a uznal, že Wright je skutočným Nakamotom.

Toto “Fake news“ ovplyvnilo najmä čínsky internet, kde sa správa začala rýchlo šíriť. Nakoľko bol text správy písaný čínskymi znakmi, západné krajiny mali problém s jeho prekladom. Ako prvý publikoval preklad Dovey Wan, zakladajúci partner spoločnosti Crypto VC primitive Ventures. ,,CSW previedol 50k BTC z najväčšej existujúcej BTC peňaženky na Binance, čím potvrdil, že je reálny Satoshi. CZ (Changpeng Zhao) následne relistuje Bitcoin SV a urobí oficiálne ospravedlnenie na Twitteri,” znelo vo falošnej správe.

300x250

Wan následne vysvetlil, že spôsob, akým bola táto správa šírená, je bežný u čínskych internetových podvodníkov, ktorí používajú obrázok so šokujúcou správou a následne ho šíria masám ľudí prostredníctvom aplikácie WEChat a to namiesto toho, aby zdieľali priame hyperlinky na články s dôkazmi.

Na tieto správy už stihol reagovať aj šéf Binance Changpeng Zhao, ktorý potvrdil, že sú falošné. ,,Opatrne. Spôsobila to (rast BSV) falošná správa, ktorá sa šírila v Číne. Dostal som už cez 20 upozornení. Potvrdzuje, že je to fake,” uviedol na Twitteri.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Na blockchain Bitcoin Cash bol vykonaný 51% útok

Avatar

Článok

zo dňa

od

51% útok Bitcoin Cash

Dvaja mineri (ťažiari) vykonali úspešný 51% útok na blockchain kryptomeny Bitcoin Cash (BCH). Inforomoval o tom vo svojom tweete Guy Swann (@cryptoconomy).

K 51% útokom odchádza vtedy, keď sa niekto dostane k väčšine ťažobnej sily v pri konsenze Proof-o-Work. To znamená, že overovateľ má kontrolu nad väčšinou bloku a môže zabrániť ostatným používateľom v ťažení a overovaní transakcií.

Tieto útoky sú vykonávane v drvivej väčšine so zlým úmyslom, teda s cieľom realizovať krádež kryptomien daného blockchainu. Napríklad v januári bol úspešne vykonaný tento útok v blockchaine Ethereum Classic (ETC) a útočník vďaka tomu získal 54 200 ETC.

Tento útok však realizovali dva veľké mining pooly BTC.topBTC.com. Tie podľa Swanna vykonali útok v úmysle zabrániť neznámemu minerovi, ktorý podľa všetkého odhalil chybu v blockchaine, ktorá vznikla ešte pri vzniku kyptomeny Bitcoin Cash po forku Bitcoinu v máji 2017. Keď sa tento miner pokúsil privlastniť mince, rozhodli sa, že urobia pomocou 51% útoku reorganizáciu a odstránia tieto jeho transakcie z blockchainu. ,,Takže len dvaja mineri/baníci v tajnosti a bez problémov vzali na seba, aby odstránili 2 bloky a nahradili ich vlastnými,” skonštatoval Swann.

Podrobnosti o útoku sa dozviete v jeho tweete.

300x250

https://twitter.com/TheCryptoconomy/status/1131962447823278080

Podľa štatistík Coin.Dance BTC.comBTC.com aktuálne kontrolujú 43% ťažby Bitcoin Cash.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-