Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

McAfee tvrdí, že vie, kto je Satoshi Nakamoto. Bude o ňom prezrádzať viac, až kým sa sám neodhalí

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Johna McAfeeho je po “prestávke” opäť plný internet.

Človek, ktorý založil prvý komerčne používaný antivírus McAfee a zároveň osoba, ktorá tvrdí, že cena Bitcoinu dosiahne do konca roka 2020 hodnotu 1 milión dolárov, uverejnil na Twitteri sériu štyroch statusov, podľa ktorých on sám odhalí totožnosť záhadného zakladateľa Bitcoinu Satoshiho Nakamota, alebo ho k tomu týmito statusmi prinúti.

,,Kto je Satoshi? Toto tajomstvo musí skončiť. Po prvé: Nie je to CIA a ani žiadna agentúra akejkoľvek vlády na svete. Je to viac ľudí, avšak whitepaper bol napísaný len jedným mužom, ktorý aktuálne žije v Spojených štátoch. Ak neodhalí svoju totožnosť, tieto moje zúženia (okruhu, do ktorého spadá) budú pokračovať.”

,,Chránil som identitu Satoshiho. Je na čase, aby som s tým skončil. Podvodníci tvrdia, že sú nim, my míňame množstvo energie zisťovaním kto to je – je to celé strata času. Každý deň preto zúžim okruh, do ktorého zapadá Satoshi, až kým sa sám neodhalí, alebo ho odhalím ja sám.

,,Wow! Dostávam vynadané za to, že chcem odhaliť totožnosť Satoshiho. Prosím pochopte: Jeho nepoznanie umožňuje ľudom falošne si nárokovať tento titul. To spôsobuje zmätok. Napríklad Craig Wright klame, že je Satoshi a je plne zodpovedný za podvod BSV, scam, ktorý už mnohých poriadne bolel.

,,Ako je možné, že viem, kto je Satoshi? Áno, pijem, beriem rôzne lieky (drogy), naháňam ženy, utekám pred zákonom – je to to, čo som robil už od mojich 19 rokov. Ale to nepopiera fakt, že som založil veľkú spoločnosť, ktorej cieľom je zastaviť hackerov. Musel som poznať hackovanie. Stále som ten John “skur**ný McAfee.“

Je na tom niečo pravdy?

Že McAfee naozaj pozná totožnosť Satoshiho je veľmi nepravdepodobné. McAfee si však týmto krokom opäť prilákal pozornosť celej kryptokomunity. Najväčšiu popularitu zažil počas bullrunu v roku 2017, kedy propagoval rôzne altcoiny, do ktorých sa údajne oplatí investovať. Vzhľadom na to, že vtedy išlo hore úplne všetko, tweet od známej osoby propagujúci “vyhajpovaný“ altcoin naozaj viedol vo väčšine prípadov k jeho ďalšiemu aspoň krátkemu rastu. Až časom sa zistilo, že za tieto statusy dostával štedré odmeny v 6-ciferných hodnotách. McAfee na svoju obhajobu uviedol, že propagoval len kryptomeny, ktoré mali solídny technický základ. Mnohé z nich však medzitým upadli do zabudnutia.

Prečítajte si tiež:

McAfee: Je nemožné, aby Bitcoin v roku 2020 nestál milión dolárov

Zdroj: Twitter Johna McAfeeho

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne