Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

McAfee: Je nemožné, aby Bitcoin v roku 2020 nestál milión dolárov

Článok

McAfee Bitcoin milión dolárov
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jedna z najkontroverznejších “kryptocelebrít” John McAfee tvrdí, že je matematicky nemožné, aby cena Bitcoinu bola do konca roka 2020 nižšia, než je milión dolárov.

Upozornenie: Tento text v žiadnom prípade nevnímajte ako investičnú radu.

Kým sa dostaneme k vysvetleniu McAfeeho teórie pripomeňme si, že tento muž, ktorý stojí za vznikom známeho antivírusu, vyhlásil, že ak Bitcoin do konca roka 2020 nedosiahne hodnotu 1 milióna dolárov, tak zje svoj vlastný penis. Ide teda o veľa.

Britko-americký expert na kybernetickú bezpečnosť sa vo svojej teórii najnovšie odvoláva na základnú matematiku ako svoju hlavnú metriku na odôvodnenie svojej predikcie pre cenu BTC. Tvrdí, že predpovedať ceny pre kryptomeny nejde na základe klasického modelu ako v prípade akcií, kde sa používajú vzorové paradigmy a vzorce.

Hoci sa McAfee odvoláva na matematiku, v skutočnosti neuviedol žiadny konkrétny matematický vzorec, ktorý by potvrdil, že Bitcoin má už tak skoro dosiahnuť cenu milión dolárov. V minulosti však tvrdil, že cena Bitcoinu má priamu súvislosť s nákladmi, ktoré sú spojené s jeho ťažbou. Cena taktiež koreluje s celkovým počtom používateľov v sieti a množstvom ich transakcií. McAfee, ktorý by údajne rád v najbližších voľbách kandidoval na amerického prezidenta, zdôrazňuje, že Bitcoin nie je špekulatívna investícia, ale nástroj, ktorý poháňa platobný protokol fungujúci bez účasti bánk.

McAfee naznačuje, že s Bitcoinom to môže byť podobné, ako s akceptáciou fiat mien. Čím vyššiu hodnotu má dolár v očiach ľudí na základe ich dôvery v regulátora, ktorý ho vydáva, tým je dopyt po “Benjaminovi” (bývalý prezident USA Benjamin Franklin zobrazený na 100-dolárovej bankovke) väčší. V prípade Bitcoinu sa však činnosť vydávania ďalších mincí spomaľuje, až napokon úplne skonči. Namiesto toho, aby banka tlačila nekonečné množstvo dolárových bankoviek, protokol Bitcoinu určuje preddefinované emitovanie 21 miliónov BTC a zároveň prideľuje prácu tisícom minerov.

Výsledkom toho je finančný protokol, ktorý prevádza finančné prostriedky lacnejšie než priemerná banka. Okrem toho spravuje aj záznamy o každej transakcii bez potreby sprostredkovateľov. McAfee verí, že toto je hlavný dôvod, prečo sa používanie Bitcoinu bude ďalej rozširovať.

,,Ľudia začnú používať Bitcoin na platby a príjmy. Prestanú používať dolár, euro, čínsky juan, ktoré z dlhodobého hľadiska devalvujú,” uviedol.

McAfee žiaľ nepovedal, prečo by mal Bitcoin dosiahnuť cenu už do konca roka 2020. Zatiaľ to pôsobí ako nereálny scenár, keďže Bitcoin je na cene niečo vyše 5000 dolárov. Aby sa jeho predpoveď splnila, musel by do decembra 2020 zaznamenať rast vo výške 19900%. Takýto prudký nárast jeho ceny by mohol nastať azda len v prípade obrovského ošiaľu niekoľkonásobne väčšieho než sme sledovali v roku 2017. Zároveň by však išlo o neprirodzený cenový vývoj, ktorého následkom by podľa všetkého bolo ďalšie prasknutie azda najväčšej “bubliny” v histórii. Skutočnej adaptácii Bitcoinu by skôr pomohol pomalší, no stabilný rast. Cena milión dolárov nemusí byť v budúcnosti nereálna, no dosiahnuť ju za necelé 2 roky by mohlo trhu pravdepodobne viac uškodiť, než pomôcť a zároveň by to viedlo u mnohých “neskorých” investrov k devastačným stratám.

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne